Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

liberita

Pôsobivý film, v ktorom si po väčšinu času nemôžete byť ničím na 100% istí, keďže nie všetko je v skutočnosti také ako sa na prvý pohľad zdá alebo ako to vyzerá z Trevorovej perspektívy. Veľký podiel na kvalite filmu má samozrejme Christian Bale, ktorého fyzické a psychické nasadenie a doslova vžitie sa do postavy je jednoducho neuveriteľné. K jeho výkonu mu popritom pomáha aj pochmúrna atmosféra v tmavších farbách a vhodná hudba. A čo sa týka záveru, ktorý tu mnohí užívatelia kritizujú, mne nevadil, priniesol odpovede na viaceré otázky, hoci iné zas nechal naďalej otvorené. ()

papadoce

Kiko je skvelý herec, čo dokazuje vo svojich filmoch bez ohľadu na to či hraje netopiera alebo skľučujúceho psychoša. Jeho krutých 48 kíl je tak uveriteľných až to bolí. Myslím, že s touto váhou a svojim talentom a schopnosťami by kľudne zahral aj harfu.Toto bola depresia ako sa patrí. Smutný film. ()

GameboyNES

Nějak mě to nudilo, děj byl průhledný jak mastný papír. Je to moje chyba že jsem už viděl spousty filmů na tohle téma. Navíc Bale pro mě není přesvědčivý herec, ve všech rolích se tváří stejně. Dvě hvězdy za retro hudbu ala psycho. ()

G.THOMPSON

Velmi mrazivá, podmanivá atmosféra a neskutečný výkon Christiana Balea, který kvůli roli tak drasticky zhubnul. Výborný film. ()

Homerking

Příběh sleduje tichého osamělého mechanika Trevora Reznika, který trpí dlouhodobou nespavostí, je bledý, vychrtlý a určitě nepůsobí zdravým dojmem, navíc začíná trpět zvláštními vidinami a rozeznat realitu od skutečnosti je pro něj pořád těžší. Příčiny Reznikových problému se ukrývají hluboko v jeho nitru. Jedna z nejlepších a zároveň nejtěžších rolí Christiana Balea kvůli které zhubnul 28 Kg. Vyjímečný temný film s perfektní zápletkou a finálním rozuzlením, dále musím pochválit skvělou hudbu jenž odvedla půlku práce. ()

pajapal

Skvělý film o svědomí, který se vyvarovává zbytečného klamání diváka neřešitelnými hádankami.Pomalé tempo na jednu stranu umocňuje pocit z psychického a fyzického rozkladu hlavní potavy, na tu druhou zejména kolem poloviny filmu se díky němu dostavuje trošku nuda , kterou zažene až gradace děje ke konci.Nebýt toho bylo by hodnocení stoprocentní, takhle je to 4 a 1/2. ()

DANAT

Videla som ho az po Batmanovi. Ihned som siahla po dvd Batman Begins, lebo som sa chcela uistit, ze je naozaj OK. Ved to bolo tornado - zimomiavky len tak ficali pri pohlade na jeho "telo"...neskutocne... ()

LukeSharp

Fascinující výkon Balea,skvělá atmosféra prostě vynikající filmový zážitek. Nebýt předčasně tušené pointě a věčně zfetovanému xichtu Jennifer Jason Leigh dal bych o * více ()

wef

Až mrazivě dobrý dokáže být film, ve kterém však hlavnímu hrdinovi dobře jistě nebylo. Christian Bale ukázal, že kvůli dobré roli udělá téměř vše, a to například chybí jinak mému oblíbenci Ewanu McGregorovi, který nikdy nedosáhne tak příznivých kritik od recenzentů. Brad Anderson zaslouží velkou pochvalu, stejně tak jako obraz - atmosféra je fascinující. Scénář je hodně komplikovaný a divím se, že se do toho tvůrci dali. Ale děkuju jim za to. Jinak ještě k tomu scénáři, na konci jsem čekal nějaké lepší vysvětlení, než které se dalo celý film předvídat. Je tam sice jeden dech beroucí kámen do srdce, ale nestačilo mi to A divím se, že něco takového vzniklo ve Španělsku. Ještě teď mám z toho depresivní pocity, jen co na to pomyslím. ()

dreamflyer

Balea jsem mel vzdycky rad,ale po tomhle filmu je to pro me pan herec. Neuveritelnej vykon....celkove zajimavej snimek,kterej stoji za to videt... ()

Dinsberg

Christian Bale opakovaně potvrzuje svůj hvězdný potenciál. Behem 9 měsíců se změnit s namakaného maníka v lidskou trosku uměli jen takový profíci jako Robert de Niro. Těším se na něj jako na Johna Connora. ()

LuNaj

Ch. Bale je už poměrně dlouhou dobu jeden z mých nejoblíbenějších herců. Mechanik ho v mém pomyslném žebříčku posouvá ještě o pár příček výše. Prostě a jednoduše- po dlouhé době jsem viděl výborný film. ()

Tales

Yes. Skvela depresivni atmosfera spolecne s divnou hudbou vas vtahne do deje, kde se postava Trevora Reznika stale vic propada do absolutni paranoi a deprese. Ale proc? Postupem casu se ve filmu vyskytuje stale vice otazek a na prvni pohled mozna nesmyslnych scen, ktere na konci do sebe dokonale zapadnou a utvori tak v podstate jednoduchy, ale dost pusobivy celek. K pochopeni pointy vas filmem provazi spousta znameni, ktera vlastne odkazuji na celou pointu filmu, ale musite to videt nekolikrat, abyste je vsechny zaznamenali a poznali, co presne znamenaj. Jako velky plus je podle me maniak Christian Bale a jeho mozna trosku extremni pojeti Stanislavskeho metody. Je to kral. ()

Plastík

Tenhle film mě okouzlil. Mám v plánu ho vidět ještě několikrát, minimálně. Skvělý scénář, skvěle hrající Bale. Prostředí, ve kterém se děj odehrává je taky moc fascinující. Ponurá situace hlavního hrdiny a ponuré prostředí. ()

Billy.3

Celkem slušný film se skvělou atmosférou a skvělým Christianem Balem, který tu vypadá, no, prostě kost a kůže. Akorát čekal jsem, že tvůrci ke konci filmů něco vymyslí, nějaký zvrat, ale bohužel skoro celý film víme jak to dopadne, proto strhávám jednu hvězdu. ()

pekas

No film se mi zase až tak nelíbil, ale malinko přidám za výkon Balea. Jak ze sebe dokázal udělat takovou podvyživenou modelku nepochopím. Slabší čtyři a vidět bych to znova nemusel. ()

RAFEKT

No tedy. Kdybych nevěděl, že je to Christian Bale tak bych ho ze začátku nepoznal. Jeho proměna ve vyzáblého Trevora Reznika je opravdu úžasná. Nechápu jak někdo může poznat pointu tohoto příběhu třeba v polovině filmu. Já jsem pouze správně odtušil, že vzkazy na lednici si píše sám. Přesto jsem rád, že jsem to neprokoukl. Vždy ocením, když mě závěr nějakým způsobem dostane. Navíc podle mě tento konec nebyl vůbec špatný. Jak jinak ho ukončit? Mě osobně se víc líbí, když je příběh rozumně vysvětlen a nezůstává kolem plno nezodpovězených otázek. ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy