Okouzlující námořník Jacob se rozhodne zastavit tyranského kapitána a zachránit unesené dítě. Na své misi získá nečekaného spojence v podobě mořské příšery. (Netflix)

Stingray

Přijemně jednoduchá “pohádka” s úchvatným vizuálem a skvělejma akčníma scénama. Ta animace je fakt úžasná! ()

NagatoPein

Krásna animácia a zaujímavý svet v pirátskej tematike. Začína sa to parádne no pre mňa to začalo zlyhávať otravným deckom v hlavnej úlohe, ktoré vie o svete všetko a všetci dospelí sú samozrejme zlí. Ďalším veľkým mínusom je, že časť s príšerou je strašná vykradačka ako si vycvičiť draka. no bez hociakej osobnosti tejto ženskej príšery . Mam pocit, že mimo to, že je female sa o príšere nepovedalo nič. Celé to ma akýsi zvláštny kultúrno etický podtón a celé to v závere pôsobí veľmi plytko. ()

cxxj

Vizuál a hudba moc hezké. Děj víte od prvních scén zcela přesně jak se vyvine (i když si kvůli tématice a vizuálu přejete, ať se pletete).  Politický podtext (závěrečná řeč apod) mi docela vadil a ještě zasadil ránu už tak zkomírajícímu hodnocení. Silná ,inspirace, v Jak si vycvičit draka je nepřehlédnutelná (od ,sežrání, Rudou nebylo pochyb a moje nálada a hodnocení těžce začalo klesat). Postavy not great not terrible. Osobně sestupná tendence. Po prvních pár minutách bych dal klidně 80%. Po závěrečné řeči a vyvznění a vůbec celém filmu to bylo slabší. Proto 30% a zaokrouhluju dolů na dvě **. ()

Zaks

Pírat z Karibiku si chce vycvičiť morskú príšeru (draka). Celé je to podané vtipne, zábavne a nechýba ani milučké stvorenie pre najmenších v podobe modrej príšerky. Silnou stránkou je aj hudba. Po dlhšej dobe je tu vydarený rodinný animák. ()

D.Newman

Netflix animations o sobe dali vedet uz povedenym Klausem a zdá se, že toto studio neusíná na vavřínech, protože se snaží stále chrlit kvalitní filmy a toto je jeden z nich. Ve dvou večerech jsem si dal Lightyeara a The Sea beast a netroufám si říct, který z těchto animáků je lepší.. Nicméně srovnáváme tady netflix animations s Pixarem a to už něco znamená.. Kvalita animace je téměř nerozeznatelná a co se týká filmu, tak film Sea beast se rozjížděl velmi pěkně a byl jsem nadšený z kouzelných charakterů a úchvatných akčních scén, v pulce filmu tempo trochu zpomalilo a film trochu ztratil grády.. Nicméně.. Já mám velkou slabost pro CGI animáky a vím, kolik práce je za tím vytvořit všechny ty assety a celé to rozpohybovat a tito lidé jsou umělci.. Krásné prostředí, nádherné a silné charaktery a hezký příběh.. 80% ()

tein

Prijemnej animak pro deti s mnoha vtipnymi momenty a opravdu hezkym vizualem i solidni hlavni myslenkou. Rozhodne je to v danem zanru nadprumer ()

onevoice

Výborná animácia, skvelý dej a schuti som sa i zasmial. Pripomenulo mi to ako vycvičit draka. Pre takmer všetky vekové kategórie. ()

Dalajlada

Pohádka postavená na tématu ochrany zvířat. Celé je to vlastně o tom, jak jistí jedinci devastují přírodu za účelem vlastního prospěchu. Tady bohužel klady končí. Celé je to jen klon Jak vycvičit draka. Dokonce i ta potvora se tak tváří. ()

Hansolo35

Brutální LQBT+ nalejvárna spojená s vykrádačkou Pirátů z Karibiku, Jak vycvičit draka a dalších filmů. Nejvíc se mi zvedá kufr, že už není film (tedy ani animák), kde by nefigurovaly ženy, nebinární a černoši...podle mě už musí mít nějaký rozkaz, že hrdinové musí být vždycky půl na půl a ten správnější je černý a pokud to je možné, tak žena. Hlavní potvora je Bezzubka na červeno. Příběh by celkem šel, ale z toho ostatního je mi blivno. ()

007hanka

Nebylo to vtipný, nebylo to napínavý, nebylo to originální a ani animace se nevymykala běžnému kreslenému standardu obřích hlav a kukadel. Kulisy tak hloupé, že to oklame leda děti do pěti let, které (snad) nad tím vším balastem jako jsou černí důstojníci a "chlapácké" ženské nebudou znechuceně vrtět hlavou, ale u mě to definitivně udělalo tečku nad produkcí Netfliksu. Nejen že si tohle nepustím po druhé, ale pro příště jakmile uvidím v úvodu tohle logo, vypínám ještě než stačí ostatní producenti vytasit svoje transparenty. ()

leafroller

Naposledy jsem se takhle pobavil u Lego příběhu (samozřejmě první části, o tom žádná). Je to svižné, vtipné a akční. Co mě ale překvapilo nejvíce, je jistá angažovanost a také aktuálnost tohoto filmu. Angažovanost v dnešní době tak moc potřebná. Ani si nevzpomínám, kdy jsem naposledy slyšel silné volání po míru bez ohledu na minulost. Nelze zde nevzpomenout citát pana Duška z jeho geniálního Pojednání o životě:"Kdyby tenkrát tvůj táta mýmu tátovi neřekl....." Působivé bylo i obvinění politiků/panovníků z rozpoutání a udržování absurdní, však velmi výnosné nenávisti. Myslím, že v dnešním globálním světě je dobré vtloukat dětem už od malička do hlavy, že cokoli se na světě děje, na tom někdo vydělá. A také že když vám nějaký politik vnucuje iracionální nenávist k nějaké osobě (nebo dokonce celému národu či rase), bude na tom vždy něco podezřelého, bude v tom vždy nějaká lež. Na závěr bych rád vzpomenul pana Marka Ebena a jeho poznámku o hyperkorektnosti. První žena-generál v české armádě byla jmenována v roce 2017. A opravdu silně pochybuji, že by kdy na jakékoli lodi byl bocman žena. Ano, film je pohádka a jedná se o maličkost, nicméně i z pohádek se dá čerpat poučení, tak by mělo být správné. ()

Slash_Flash

Hele takhle, základ příběhu už tady byl několikrát předtím, a několikrát ještě bude. Příběh začal a byl přesně tak jak jsem očekával a stejně tak i skončil. Ovšem nemůžu si pomoct, ale furt se mi to celkem líbilo. Umí to být roztomilé a zábavné, ale stejně tak napínavé. Myslím si že pro Red mohli udělat lepší design ale. Víceméně jediná zajímavá část jejího těla je její hlava a tím to končí. Vypadá jako z poloviny vyrenderovaný model. Ale co mě na filmu nejvíc překvapilo a byl jediný důvod proč jsem se nakonec na něho i podíval, bylo využití talasofobie a megalofobie. Strachu z hlubin a strachu z velkých věcí. Ta scéna kdy naši hrdinové spadnout přes palubu do moře a zdálky z temnoty na ně zírá obrovská nemrkající nehybná potvora, která se i následně pomalu zaryje do temnoty mi nahnala husí kůži. Určitě nějakým malým nevinným neřádům nažene trauma z hlubokých vod. Přes malé nedostatky a předpovídatelný plot, je to krásná roztomilá podívaná a hodí se pro jakékoliv publikum. Překvapil a ani nezklamal protože jsem od toho více nečekal. ()

555borac555

Námět sice není nějak extra originální, ale scénář a postavy jsou dostatečně zábavné, aby se divák bavil. Film má velmi pěknou a detailní animaci. Vypadá to nádherně. Na to, že je to animák, tak z hlediska přehledností, pohybu postav a fyziky často působí jako by se se autoři snažili přiblížit realismu, což pro je dospělého člověka plus. On celkově animák samozřejmě zaujme jistě dětí, ale přijde mi, že patří k těm, které zaujme hodně i dospělé, kteří mají rádi animáky a často je štve dětinské infantilní scény a humor, což bývá problém i u hodně poměrně dospělejších animáků. On obecně film humor téměř neobsahuje a je relativně vážný. Za což pochvala. Víc takhle pojatých animovaných filmů. Dávám 8/10. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD