Okouzlující námořník Jacob se rozhodne zastavit tyranského kapitána a zachránit unesené dítě. Na své misi získá nečekaného spojence v podobě mořské příšery. (Netflix)

Stingray

Přijemně jednoduchá “pohádka” s úchvatným vizuálem a skvělejma akčníma scénama. Ta animace je fakt úžasná! ()

NagatoPein

Krásna animácia a zaujímavý svet v pirátskej tematike. Začína sa to parádne no pre mňa to začalo zlyhávať otravným deckom v hlavnej úlohe, ktoré vie o svete všetko a všetci dospelí sú samozrejme zlí. Ďalším veľkým mínusom je, že časť s príšerou je strašná vykradačka ako si vycvičiť draka. no bez hociakej osobnosti tejto ženskej príšery . Mam pocit, že mimo to, že je female sa o príšere nepovedalo nič. Celé to ma akýsi zvláštny kultúrno etický podtón a celé to v závere pôsobí veľmi plytko. ()

RedRose991

Po dlhom čase krásna čarovná rozprávka. Potešilo by ma, keby bola dlhšia, keby sa niektoré "tajomstvá" vysvetlili viac, ale malo to atmosféru, myšlienky, dej pekne ubiehal, žiadne nasilu zvraty. Žiadne efekty na úkor deju. Myslím, že príjemne poteší deti aj dospelých, ktorí hľadajú krásny rozprávkový príbeh. ()

cxxj

Vizuál a hudba moc hezké. Děj víte od prvních scén zcela přesně jak se vyvine (i když si kvůli tématice a vizuálu přejete, ať se pletete).  Politický podtext (závěrečná řeč apod) mi docela vadil a ještě zasadil ránu už tak zkomírajícímu hodnocení. Silná ,inspirace, v Jak si vycvičit draka je nepřehlédnutelná (od ,sežrání, Rudou nebylo pochyb a moje nálada a hodnocení těžce začalo klesat). Postavy not great not terrible. Osobně sestupná tendence. Po prvních pár minutách bych dal klidně 80%. Po závěrečné řeči a vyvznění a vůbec celém filmu to bylo slabší. Proto 30% a zaokrouhluju dolů na dvě **. ()

Zaks

Pírat z Karibiku si chce vycvičiť morskú príšeru (draka). Celé je to podané vtipne, zábavne a nechýba ani milučké stvorenie pre najmenších v podobe modrej príšerky. Silnou stránkou je aj hudba. Po dlhšej dobe je tu vydarený rodinný animák. ()

D.Newman

Netflix animations o sobe dali vedet uz povedenym Klausem a zdá se, že toto studio neusíná na vavřínech, protože se snaží stále chrlit kvalitní filmy a toto je jeden z nich. Ve dvou večerech jsem si dal Lightyeara a The Sea beast a netroufám si říct, který z těchto animáků je lepší.. Nicméně srovnáváme tady netflix animations s Pixarem a to už něco znamená.. Kvalita animace je téměř nerozeznatelná a co se týká filmu, tak film Sea beast se rozjížděl velmi pěkně a byl jsem nadšený z kouzelných charakterů a úchvatných akčních scén, v pulce filmu tempo trochu zpomalilo a film trochu ztratil grády.. Nicméně.. Já mám velkou slabost pro CGI animáky a vím, kolik práce je za tím vytvořit všechny ty assety a celé to rozpohybovat a tito lidé jsou umělci.. Krásné prostředí, nádherné a silné charaktery a hezký příběh.. 80% ()

tein

Prijemnej animak pro deti s mnoha vtipnymi momenty a opravdu hezkym vizualem i solidni hlavni myslenkou. Rozhodne je to v danem zanru nadprumer ()

onevoice

Výborná animácia, skvelý dej a schuti som sa i zasmial. Pripomenulo mi to ako vycvičit draka. Pre takmer všetky vekové kategórie. ()

Dalajlada

Pohádka postavená na tématu ochrany zvířat. Celé je to vlastně o tom, jak jistí jedinci devastují přírodu za účelem vlastního prospěchu. Tady bohužel klady končí. Celé je to jen klon Jak vycvičit draka. Dokonce i ta potvora se tak tváří. ()

Hansolo35

Brutální LQBT+ nalejvárna spojená s vykrádačkou Pirátů z Karibiku, Jak vycvičit draka a dalších filmů. Nejvíc se mi zvedá kufr, že už není film (tedy ani animák), kde by nefigurovaly ženy, nebinární a černoši...podle mě už musí mít nějaký rozkaz, že hrdinové musí být vždycky půl na půl a ten správnější je černý a pokud to je možné, tak žena. Hlavní potvora je Bezzubka na červeno. Příběh by celkem šel, ale z toho ostatního je mi blivno. ()

007hanka

Nebylo to vtipný, nebylo to napínavý, nebylo to originální a ani animace se nevymykala běžnému kreslenému standardu obřích hlav a kukadel. Kulisy tak hloupé, že to oklame leda děti do pěti let, které (snad) nad tím vším balastem jako jsou černí důstojníci a "chlapácké" ženské nebudou znechuceně vrtět hlavou, ale u mě to definitivně udělalo tečku nad produkcí Netfliksu. Nejen že si tohle nepustím po druhé, ale pro příště jakmile uvidím v úvodu tohle logo, vypínám ještě než stačí ostatní producenti vytasit svoje transparenty. ()

leafroller

Naposledy jsem se takhle pobavil u Lego příběhu (samozřejmě první části, o tom žádná). Je to svižné, vtipné a akční. Co mě ale překvapilo nejvíce, je jistá angažovanost a také aktuálnost tohoto filmu. Angažovanost v dnešní době tak moc potřebná. Ani si nevzpomínám, kdy jsem naposledy slyšel silné volání po míru bez ohledu na minulost. Nelze zde nevzpomenout citát pana Duška z jeho geniálního Pojednání o životě:"Kdyby tenkrát tvůj táta mýmu tátovi neřekl....." Působivé bylo i obvinění politiků/panovníků z rozpoutání a udržování absurdní, však velmi výnosné nenávisti. Myslím, že v dnešním globálním světě je dobré vtloukat dětem už od malička do hlavy, že cokoli se na světě děje, na tom někdo vydělá. A také že když vám nějaký politik vnucuje iracionální nenávist k nějaké osobě (nebo dokonce celému národu či rase), bude na tom vždy něco podezřelého, bude v tom vždy nějaká lež. Na závěr bych rád vzpomenul pana Marka Ebena a jeho poznámku o hyperkorektnosti. První žena-generál v české armádě byla jmenována v roce 2017. A opravdu silně pochybuji, že by kdy na jakékoli lodi byl bocman žena. Ano, film je pohádka a jedná se o maličkost, nicméně i z pohádek se dá čerpat poučení, tak by mělo být správné. ()

Slash_Flash

Hele takhle, základ příběhu už tady byl několikrát předtím, a několikrát ještě bude. Příběh začal a byl přesně tak jak jsem očekával a stejně tak i skončil. Ovšem nemůžu si pomoct, ale furt se mi to celkem líbilo. Umí to být roztomilé a zábavné, ale stejně tak napínavé. Myslím si že pro Red mohli udělat lepší design ale. Víceméně jediná zajímavá část jejího těla je její hlava a tím to končí. Vypadá jako z poloviny vyrenderovaný model. Ale co mě na filmu nejvíc překvapilo a byl jediný důvod proč jsem se nakonec na něho i podíval, bylo využití talasofobie a megalofobie. Strachu z hlubin a strachu z velkých věcí. Ta scéna kdy naši hrdinové spadnout přes palubu do moře a zdálky z temnoty na ně zírá obrovská nemrkající nehybná potvora, která se i následně pomalu zaryje do temnoty mi nahnala husí kůži. Určitě nějakým malým nevinným neřádům nažene trauma z hlubokých vod. Přes malé nedostatky a předpovídatelný plot, je to krásná roztomilá podívaná a hodí se pro jakékoliv publikum. Překvapil a ani nezklamal protože jsem od toho více nečekal. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD