Zero no cukaima

• Japonsko Zero no Tsukaima (více)
Japonsko, (2006–2012), 19 h 11 min (Minutáž: 23–24 min)

Předloha:

Noboru Jamaguči (kniha)

Rie Kugimija, Satoši Hino, Takahiro Sakurai, Nanako Inoue, Gó Inoue, Jui Horie, Ken Uo, Takeši Aono, Jasunori Macumoto, Tacuhisa Suzuki, Mika Doi (více)

Série(4) / Epizody(49)

Recenze uživatele Palisander k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2006) (S01)

Začínalo to ako komédia (a vôbec nie zlá). Potom to ale troška zvážnelo. Potom to zvážnelo až príliš. Ale potom prišiel krásny romantický záver, takže si vlastne nemám na čo sťažovať :-). ()

Futacuki no kiši (2007) (S02)

Podľa mňa je to taký mix Ružového pantera a Troch mušketierov ;-). Viacmenej stále zábavné, ale čaro nového z prvej série je preč a neustále vyznania lásky a jej následné zapieranie sprevádzané výbuchmi žiarlivosti (v prípade Luizy doslovne :-)) začínajú pomaly ale isto unavovať. A lekcie zo šľachtickej morálky ubíjajú nielen Saita. ()

Princess no rondo (2008) (S03)

U mňa lepšie ako dvojka. Luise je menej hysterická a dokonca sa vzťah so Saitom začína podobať normálu. Síce len vzdialene, ale aj to je pokrok ;-). Plusové body za princeznú (teraz už kráľovnú), slečnu poloelfku, očarujúceho draka (vlastne dračicu), viac Tabithy a vydarený romantický záver. Škoda že sa nedá pridať pol hviezdičky. Vlastne, hmm... veď môžem pridať celú :-). ()

F (2012) (S04)

Nebudem zapierať, že ma zasa dostal záver. Konkrétne predposledná časť. A hektolitre romantiky :-). Uznávam, že to nie je práve existencionálna dráma, ale keď pozerám háremovku, tak asi rátam s tým, že tam budú baby, baby a zasa baby. A teda aj prsia, prsia a ďalej to už poznáte. Jednoducho žáner má svoje povinné prvky. Na druhej strane Saito definitívne prestal prať nohavičky, čo je nepochybne tragédia ;-). Určite to nie je dokonalé, ale všetky štyri série som zvládol v jednom ťahu, takže ma to asi bavilo :-). Iba ma mrzí, že pre Tabithu sa nenašlo niečo lepšie. Chúďa, drhne ako otrok od prvej časti a zostanú jej akurát oči pre plač. Niekto má koláče bez práce, niekto zasa pár omrviniek hoci by sa zodral. Ja chcem rozprávkovejší koniec! Inak použijem nejakú likvidačnú mágiu! Hneď ako nájdem paličku ;-). ()