Série(2) / Epizody(20)

Ačkoli je Jimmy tátou, přítelem i terapeutem, nedokáže truchlit nad ztrátou své ženy. Rozhodne se na každém, kdo mu přijde do cesty, vyzkoušet nový přístup: naprosto brutální upřímnost. Pomůže sám sobě tím, že pomáhá ostatním? Přivede ho to nazpět ke světlu? (Apple TV+)

grogodil

Nevtipné a trochu protivné postavy sa snažia o nenútenú hrejivú feelgood náladu a humor. A je to presne také umelé a nasilu vychcené, ako Segelov úsmev na plagáte. Odrecitované slovné výmeny postrádajúce ľahkosť a prirodzenosť, plné vtieravého tliachania a slovíčkárenia, márne sa snažiace z toho prázdneho pózerskeho mletia pantom dostať nejakú štipku humoru, či vykresať z tých bezradne znejúcich dialógov emóciu, alebo nejaký pocit niečoho ľudsky autentického. S Fordom a jeho podráždeným cynickým výrazom som si rozumel najlepšie. Lebo podobne ako on, som aj ja krútil očami a reagoval tak na všetky tie vlezlé, afektované, až sitcomovo strojené postavičky, čo sa pitvoria všade okolo neho a všetko pohotovo komentujú, prihrávajú si a nakoniec všetko aj tak zahodia do autu a skončí to len u kŕčovitého a zabitého pokusu o vtipnú hlášku. Toto mi akosi vôbec nesadlo. ()

DwayneJohnson

Naprostá pohodovka se stoupající kvalitou. Všechno tady perfektně funguje, včetně „povinného zastoupení“ gayů a černochů, což je tady naopak ku prospěchu věci. Vtipné dialogy, normální postavy a hlavně fakt, že si Segel s Fordem tenhle seriál neskutečně užívají , to jsou všechno faktory, které mi malinko připomněly trošku podobnou Kaminského metodu s M. Douglasem. Tady zatím zůstávám na čtyřech, ale uvidíme. Třeba se to po další sérii ještě změní. ()

Malarkey

Standardní odpočinková dialogovka o postavách, které si prochází těžkými časy, a kterých je kolem nás plno a tak to ničím zásadním vlastně nezaujme. Terapie pravdou má ale obrovské štěstí na herce, kde to jednoznačně táhne Harrison Ford a Jason Segel. A i proto jsem nakonec volil čtyři hvězdy. I přesto, že to žádnej vysloveně zásadní díl nemá, ale jako celek to docela obstojně funguje. Obstojně, odpočinkově a sem tam i příjemně vtipně a zábavně. ()

ScarPoul

Nebyť posledných pár sekúnd, tak by sa jednalo o dokonalosť. Nečakal som žiadny zázrak a dostal som ultimate feel good seriál, ktorý má nielenže výborné postavy a ich vývin, ale veľmi dobre strieda drámu a humor. Všetko je tu tak perfektne vyvážené. Každá z postáv je pozitívna a je nositeľom vlastností a túžob s ktorými sa vieme stotožniť. Či už sa jedná o pacienta, ktorý sa v príbehu mihne, alebo o nejakú z hlavných postáv. U všetkých funguje chémia. Ako keby sa parta kamošov rozhodla spraviť niečo, čo má peknú myšlienku, čo je hodnotné a zároveň sa dá pri tom skvelo pobaviť. Situačný humor a sarkastické dialógy dominujú. A do toho herecký koncert Forda a Segela. A áno stále je tam černoch a homosexuál a zapadá to celé do súčasnej doby, ale veľkou výhodou seriálu je, že namiesto rozdielov spája. Každá z postáv ma svoju hĺbku, príbeh a motiváciu. Takto dobre som sa pri seriály už dlho necítil. Takto presne sa má robiť v súčasnej dobe seriál. Presne takto. 1 séria - 100% ()

majo0007

V podstate sklamanie, čakal som niečo iné. Vtipné to moc nie je a dramatické už vôbec nie. Riešia sa také tie klasické trable Američanov - smrť partnera, furt odutá dcéra, Parkinson, svadba buzerantov... všetko podané absolútne nezáživne. Takýchto pičovín vyjde ročne mraky, len s inými hercami. Vlastne sa aj čudujem, že som sérku dopozeral do konca. Homoklátiči si prídu na svoje a na tomto servery sa to aj ukáže! ()

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Harrison Ford míří na televizní obrazovky

Harrison Ford míří na televizní obrazovky

06.04.2022

Před několika týdny skončilo natáčení enormně očekávaného pátého dílu Indiana Jonese a snímek nyní je ve fázi složité postprodukce, hlavní hvězdě Harrisonu Fordovi se nicméně tím pádem aktuálně… (více)