Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sú to ešte deti, ale vysvetlenia na tému, čo je to láska, už nepotrebujú. Jade a David sú totiž do seba bláznivo zaľúbení. Horšie však je, že tomu neprajú ich rodičia. Zákaz stretávania sa však stále dá ľahko obísť. Človek nežije v klietke a tak stretávania oboch spriatelených duší pokračuje. Pritvrdzujú sa však aj zákazy, ktoré ťažko znáša najmä David. Na prvú veľkú lásku pomerne veľa nešťastných udalostí. David je na pokraji zrútenia. Jade by urobila najlepšie, aby odišla. V opačnom prípade ich táto láska oboch zabije... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (11)

farmnf 

všechny recenze uživatele

Název je nekonečná láska. V první polovině je to ovšem nekonečná nuda. Romantický příběh amerických rozmazlených spratků, kteří si myslí, že normální je šukat v 15 letech v hale u krbu. Když hloupí rodiče konečně procitnou, je už pozdě. Čili jinými slovy, další zbytečný film na zbytečné téma. Tos mě teda Zeffirelli nééé že nasral, zklamal. ()

helloween93 

všechny recenze uživatele

“Throwback Thursday #7” - Endless Love je známý film kvůli dvěma skutečnostem, kvůli kterým sem si film pustil. Prvním z nich je stejnojmenný duet Lionela Ritchieho a Diany Ross, který je ústřední melodií tohoto filmu a druhým je 1st movie appearance Toma Cruise v kariéře. Scénář je přepis knihy Endless Love od Scotta Spencera a režie se ujal Franco Zeffirelli. Film je v podstatě melodramatické vylíčení destruktivního vztahu, které ale místy působí sebeparodicky a je sráženo hroznými hereckými projevy zejména Martina Hewitta a Brooke Shields. První polovina je o středoškolském vztahu ústřední dvojice a v polovině je vztah rodiči zakázán. Poté následuje jeden fuckup za druhým a story je víc a víc nevěrohodné a fakt přepáleně melodramatické, třeba smrt otce Brooke Shields je úplný meme. Film vyfasoval kromě nominace songu Endless Love na Oscara i hodně nominací na Zlaté Maliny - hlavní herecké duo, režie, scénář. Btw toho hlavního hrdinu by z toho blázince nikdy neměli pustit, jeho “láska” byla opravdu maniakální posedlost. Proč film vidět? Tom Cruise vám řekne, proč je dobrý zapálit a uhasit mokrý noviny. Shlédnuto na Netflixu. 2* ()

Reklama

baruss

všechny recenze uživatele

Raspberry Award (Maliny) : 1982 : NOMINÁCIE (6) : Najhorší film, Najhoršia herečka - Brooke Shields, Najhoršia herečka VR - Shirley Knight, Najhoršia réžia - Franco Zeffirelli, Najhorší scenár - Judith Rascoe, Najhorší nový herecký objav - Martin Hewitt. ()

Tomyfrok 

všechny recenze uživatele

Co bych to byl za fanouška Toma Cruise, kdybych neviděl jeho prvních 51 vteřin na velkém plátně. Díky němu jsem proto objevil tento dvouhodinový srdcervoucí snímek (první film v originále s anglickými titulky) a sarkasmus je opravdu na místě. Film je utahaný a celkově působí poněkud nekompatkně. Za sebe bych ocenil snad jen první polovinu, ale hned musím dovysvětlit. On totiž již dospělý člověk zapomněl, jaké to bylo, když byl poprvé zamilovaný, jak byl poblázněný, překonával mnoho překážek a útrap a svět se mu zdál nadmíru nespravedlivý. Jenže i tuhle připomínku lze pojmout s menším citovým vypětím a v mnohem kratším úseku. Prostě tak nějak lidštěji. Navíc hlavní postava David působil spíš jako závislák než zamilovaný puběrťák, což je vlastně svým způsobem také ústřední motiv, ale nesedí. Druhá polovina už mě proto tolik nebrala, nebo spíš mi přišly mnohé scény příliš vykonstruované a nepravděpodobné. Nejde o až tak zásadně špatnou filmařinu, ale v tomto patetickém podání je Endless love úplně zbytečným filmem, z kterého si odnesete jen tu oskarovou písničku. Takže díky za pištícího Cruise, za lehké vzpomenutí na dětství, ale prosím znovu už ne. (45 %) ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Oceňovaný snímek námětem shlížející se na milostné problémy středoškoláků a je nutno uznat, že scénář je napsán s respektem, rozvahou a okázale. Jedná se o příběh mladé lásky, která to vlivem daných okolností nemá jednoduché. Příběh plný naděje i mladistvé nerozvážnosti. V příběhu je událostí více než dost, takže se stále něco děje. Dramatizace umírněně stoupá každou minutou a má snahu udržet pozornost. Těžko říct, jestli u závěru dnešní divačky uroní slzu dojetím, neb přeci jen je to film z počátku osmdesátých let, tudíž zub času krapet zahlodal, ale danou hodnotu snímek stále má a po divácké stránce je stále přijatelný. Nakonec, takové melodramaty se v dnešní době také už nijak zvlášť netočí. Za zmínku stojí i soundtrack. Určitě není nikoho, kdo by hlavní song z tohoto filmu neznal. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (4)

  • Ian Ziering v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Související novinky

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

15.06.2019

Slavný italský scenárista a režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Zprávu médiím potvrdil jeho syn. Zeffirelli byl známý především adaptacemi Shakespearových her a taky pojetím klasických…

Reklama

Reklama