Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Sú to ešte deti, ale vysvetlenia na tému, čo je to láska, už nepotrebujú. Jade a David sú totiž do seba bláznivo zaľúbení. Horšie však je, že tomu neprajú ich rodičia. Zákaz stretávania sa však stále dá ľahko obísť. Človek nežije v klietke a tak stretávania oboch spriatelených duší pokračuje. Pritvrdzujú sa však aj zákazy, ktoré ťažko znáša najmä David. Na prvú veľkú lásku pomerne veľa nešťastných udalostí. David je na pokraji zrútenia. Jade by urobila najlepšie, aby odišla. V opačnom prípade ich táto láska oboch zabije... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (12)

Tomyfrok 

všechny recenze uživatele

Co bych to byl za fanouška Toma Cruise, kdybych neviděl jeho prvních 51 vteřin na velkém plátně. Díky němu jsem proto objevil tento dvouhodinový srdcervoucí snímek (první film v originále s anglickými titulky) a sarkasmus je opravdu na místě. Film je utahaný a celkově působí poněkud nekompatkně. Za sebe bych ocenil snad jen první polovinu, ale hned musím dovysvětlit. On totiž již dospělý člověk zapomněl, jaké to bylo, když byl poprvé zamilovaný, jak byl poblázněný, překonával mnoho překážek a útrap a svět se mu zdál nadmíru nespravedlivý. Jenže i tuhle připomínku lze pojmout s menším citovým vypětím a v mnohem kratším úseku. Prostě tak nějak lidštěji. Navíc hlavní postava David působil spíš jako závislák než zamilovaný puběrťák, což je vlastně svým způsobem také ústřední motiv, ale nesedí. Druhá polovina už mě proto tolik nebrala, nebo spíš mi přišly mnohé scény příliš vykonstruované a nepravděpodobné. Nejde o až tak zásadně špatnou filmařinu, ale v tomto patetickém podání je Endless love úplně zbytečným filmem, z kterého si odnesete jen tu oskarovou písničku. Takže díky za pištícího Cruise, za lehké vzpomenutí na dětství, ale prosím znovu už ne. (45 %) ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Pre milovníkov romantiky je toto povinnosť. Po pravde sa čudujem hodnoteniam, pretože v rámci svojho žánru sa dá povedať, že ide o akúsi legendu, ktorou sa mimo Modrej lagúny zviditeľnila mimoriadne nádherná Brooke Shields. Tento film mal pár elementov kvôli ktorým možno hovoriť o "kulte" - vcelku zmysluplný dej, herecké výkony a hlavne titulná pieseň od Lionela Richieho, ktorá je hádam tým najkrajším songom v rámci romantickej kinematografie. Nemožno ale samozrejme zabudnúť podotknúť, že v tomto filme je mnoho klišé a dosť hlúpostí hlavne na začiatku, kedy napríklad rodičom vôbec neprišlo divné, že ich 15ročné deti prcajú v obývačke. A btw...vidieť prvotinu Toma Cruisa je tiež plus :) 60 % ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Nekonečná láska... song Richieho a Ross je slavný hit, ale přeslazený i pro popaře. A stejně je na tom film. On a ona mají náct a šíleně se milují. Nemám nic proti s lehkostí natočené romantice, ale tohle bylo tak o 500% přepálené melodrama. A ty zvraty co přijdou to byla taková demence, že mě bylo až trapně SPOILERY! Její brácha a jaho kámoš ho začne nenávidět. Její pokrokový otec neunese že mají sex a vyhodí ho. Později kvůli němu umírá když ho srazí taxík. Její matka je šmíruje a později ho zkusí svést. Jeho rodiče se rozvedou (a její taky). A on? Jak získat lásku? Třeba podpálit ji barák... KONEC SPOILERů. 15letá Brooke potřetí ve filmu plném sexu... její partner je 22letý "herec" který vypadá jak dospělý chlap. Zeffirelli prostě natočil dalšího Shakespeara a nedošlo mu, že to v současnosti nefunguje. 1* za kukuč Shieldsové a tu písničku... debutující Cruise se zde mihne asi na minutu. ()

baruss

všechny recenze uživatele

Raspberry Award (Maliny) : 1982 : NOMINÁCIE (6) : Najhorší film, Najhoršia herečka - Brooke Shields, Najhoršia herečka VR - Shirley Knight, Najhoršia réžia - Franco Zeffirelli, Najhorší scenár - Judith Rascoe, Najhorší nový herecký objav - Martin Hewitt. ()

helloween93 

všechny recenze uživatele

“Throwback Thursday #7” - Endless Love je známý film kvůli dvěma skutečnostem, kvůli kterým sem si film pustil. Prvním z nich je stejnojmenný duet Lionela Ritchieho a Diany Ross, který je ústřední melodií tohoto filmu a druhým je 1st movie appearance Toma Cruise v kariéře. Scénář je přepis knihy Endless Love od Scotta Spencera a režie se ujal Franco Zeffirelli. Film je v podstatě melodramatické vylíčení destruktivního vztahu, které ale místy působí sebeparodicky a je sráženo hroznými hereckými projevy zejména Martina Hewitta a Brooke Shields. První polovina je o středoškolském vztahu ústřední dvojice a v polovině je vztah rodiči zakázán. Poté následuje jeden fuckup za druhým a story je víc a víc nevěrohodné a fakt přepáleně melodramatické, třeba smrt otce Brooke Shields je úplný meme. Film vyfasoval kromě nominace songu Endless Love na Oscara i hodně nominací na Zlaté Maliny - hlavní herecké duo, režie, scénář. Btw toho hlavního hrdinu by z toho blázince nikdy neměli pustit, jeho “láska” byla opravdu maniakální posedlost. Proč film vidět? Tom Cruise vám řekne, proč je dobrý zapálit a uhasit mokrý noviny. Shlédnuto na Netflixu. 2* ()

Galerie (27)

Zajímavosti (4)

  • Tom Cruise v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Související novinky

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

Zemřel režisér Franco Zeffirelli

15.06.2019

Slavný italský scenárista a režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Zprávu médiím potvrdil jeho syn. Zeffirelli byl známý především adaptacemi Shakespearových her a taky pojetím klasických… (více)

Reklama

Reklama