Vojenská akademie Bunker Hill existuje již skoro 150 let. Když dozorčí rada nařídí její uzavření, kadeti vedeni Timothy Huttonem se ji rozhodnou bránit před zájmy investorů… Na vojenské akademii Bunker Hill, která byla založena přes 141 lety, končí školní rok. Dosavadní velitel praporu odchází a generál Harlan Bache,velitel akademie, jmenuje do této funkce Briana Morelanda. Po slavnostní přehlídce Bache oznámí, že dozorčí rada rozhodla, že bude akademie zrušena a pozemky prodány na bytovou výstavbu. Zrušení je ale kvůli kadetům odloženo o rok. Bache s rozhodnutím nesouhlasí a prohlásí, že mají dvanáct měsíců, aby vyhráli bitvu za záchranu akademie. Při večerní slavnosti dojde k potyčce mezi místní mládeží a kadety. Z generálovy zbraně vyjde nešťastnou náhodou rána, která zabije mladíka Donalda Andrewse. Generál je odvezen policií a vzápětí dostává infarkt. Je hospitalizován na jednotce intenzivní péče. Policie chce zabavit zbraně, které kadeti používají při výcviku, a akademie má být okamžitě uzavřena. Brian Moreland se rozhodne akademii bránit. Kadeti se v budově opevní a Moreland přednese šerifovi tři požadavky: Chtějí setkání s generálem, vytvoření komise, která by prověřila zájmy obchodníků s realitami, a setkání s dozorčí radou… (oficiální text distributora)

Juto

,,Taps" je film, ktorý ukazuje, ako sa niektoré mladé mysle budú správať, keď budú do bodky dodržiavať veci, ktoré sa teoreticky naučili v triede. A ako môže česť prinútiť dobre zmýšľajúceho človeka urobiť veci, ktoré bude neskôr ľutovať, a to ako môže poškodiť nevinných mladých mužov, ktorí sa zhodujú s týmito vodcami. Čo sa týka príbehu zdá sa byť vysoko nepravdepodobný, ale hrá sa tak vážne a je tak dobre napísaný a zrežírovaný, že dokáže udržať pozornosť diváka až do viac-menej predvídateľného výsledku. Pôsobivé je vtedajšie mladé herecké obsadenie. Uchvátilo ma základné trio Cruise, Penn a Hutton, ktorý majú veľkú charizmu. 7/10 ()

bartias

Už jenom mladý Tom Cruise v roli namachrovaného vojenského paka stojí za to! Originálně a působivě pojaté drama Večerka ale nabízí víc. Scénář založený na myšlence "co kdyby se kluci zblblí romantickými představami o morálce a cti zabarikádovali na pozemku rušené vojenské akademie" působí realisticky. Děj zůstává napínavý, i když tragický konec se dá vytušit dlouho dopředu. 7/10 ()

Motinski

Ten námet sa mi páčil. Je silný ajkeď to nedáva až tak najavo a pôsobivo vykresľuje dopad striktnej výchovy. Spracovanie ale bolo priemerné a nejaké výraznejšie pocity film vyvolal až ku koncu. Vidieť hlavne herecké trio v ich začiatkoch v spoločnom projekte bolo ale super. Dosť je mi ľúto že Timothy Hutton nemal výraznejšiu hereckú kariéru lebo tu bol asi najlepší z trojice mladíkov. ()

Brain-D

Taková dětská hra na vojáčky se začínajícími hollywoodslkými hvězdami. Film má jedno velké ponaučení- udělat s kluků chlapy. Příběh to mělo výborný, protože každý mladý kluk (malé dítě) je drzejší a drzejší a chtělo by být král světa, držet zbraň okusit vše, to pod svým vzorem, ale s vlastní vůlí. ()

MI-380

Tenkrát si ještě holky na vojáky nehrály, o to víc to kluci brali vážně. Harold Becker s vycházejícími hvězdičkami kvalitně předvedl opravdovost mládí, drama vypjaté situace, smysl pro povinnost, jiskření mezi kadety. 75%. ()

JohnSmith

Dejte dětem do ruky zbraně a udělejte z nich vojáky. Vzhledem k tomu,jak upadá celá společnost, nebylo by třeba zavírat dnes školu, aby se začalo střílet. Jinak chlapci dostali, co si zasloužili. ()

Han22

Zajímavý nápad - kadeti vyzbrojeni nejmodernějšími zbraněmi obsadí svoji školu, protože chtějí zabránit jejímu zrušení. Jenže film je nuda a místo vykreslení lidí se omezuje na vytvoření pár stereotypů vojáků a jediný co se tu děje jsou neustále přehlídky, nástupy, a kecy o cti, povinnosti blablabla... Hvězdičky dávám jen za dobré herce a celkem slušné finále, jinak je to nuda jak blázen. EDIT 2024: I napodruhé se ve mě mísilo napětí z relativně napínavé ústřední situace, pár povedených scén a finále se znechucením na tupou military propagandou a všemi těmi zdržujícími scénami pochodů, přehlídek atd.. Debutující herci jsou tu v nezvyklých rolích - Penn tu hraje hodnýho slušňáka a Cruise psychopata s vymytým mozkem. 3* ponechávám. ()

Zagros

Docela zajímavý film. Při hodnocení je nutné vzít v potaz, že je to americký film o americké vojenské akademii natočený v USA. Je zkrátka americký každým coulem. Přesto krásně ukazuje, jak může být jednostranné vtloukání čehokoli do hlav dětí nebezpečné a co z toho může vzniknout. Film byl navíc odrazovým můstkem pro Cruise i Penna, už tady podali obstojné herecké výkony. Přes spousty výhrad k logice děje se do průměru vejde. ()

Bobek27

Film, který mě velice mile překvapil a líbil se mi. Takový americký Hitlerjugend, co jsou oddaní, odhodlaní a připravení zabíjet. Už jenom ta pořádná přestřelka na život a na smrt mezi národní gardou a kadety mi chyběla. ()

mira007

Vojenská akademie s frekventanty, kteří budou budoucí hvězdy. Příběh solidní, ale kvalita filmového materiálu, na které to je točené, to je snad pro nějakej tehdejší tv seriál nebo co. Nahej Tom Cruise ve sprše to taky nevylepšil, ale nějak se začít musí. ()

(Z)denny

Jak někoho vůbec může překvapit vzpoura amerických chlapců na vojenské akademii? To se prostě může stát kdekoliv, když s dětí cvičíte vojáky, a ony najednou zatouží se těmy vojáky stát.. V tomto snímku se docela blýskne mladičký Tom Cruise v roli zapáleného kadeta "červených baretů". Nepřéhlédnutelný je i charakteristický kukuč Seana Penna.. ()

jura-roy

Tehdy mladíci, dnes hollywoodem ostřílení. Zajímavý film se zajímavým obsazením. Vojenský výcvik mládeže a to, jak to může poté dopadnout. ()

MickeyStuma

Zabránit zrušení školy se zbraní v ruce, až se z toho stane vojenský konflikt? Tak to se může stát snad jen ve vojenské akademii. Ano. Po sto padesáti letech existence přišel rozkaz na zrušení kvůli developerským pracem. A tak to teda ne, bouchli do stolu kadeti, a začali se dít věci. Ale až od poloviny stopáže, která přesahuje dvě hodiny. Ne že by ta první půlka byla nějak nudná, to ne, jen je to jako celek poněkud nezajímé. Tady by to jistojistě potřebovalo kapánek zkrátit. Poté se to změní ve válečnou dramatizaci, která vypadá jak bránění pevnosti před nepřítelem ve skutečné válce. Boj proti ekonomickým zájmům a byrokracii s vlastními lidmi navíc ve vlastní zemi. A to i  přes své, v akademii naučené, přesvědčení, jako je čest, loajalita a disciplína. Byť to zdánlivě nevypadá, příběh také poukazuje na vlastnost hýbající veřejností. Nepochopení a nenávist k mladým lidem rozhodnutých položit život za svou zemi či za ušlechtilost armády. Poukazuje se i na ponurý život člověka, který neporažen prošel mnoha bitvami, až ho dohnala porážka a to morální i psychická. Ano. Můžete vyhrát mnoho bitev, ale tu nejmorálnější držící tradice prostě už ne. Že se v takové škole skutečně z chlapců stanou chlapi je neodvratitelný fakt, takže nemůže být divu nad jejich rozhodnutím školu zachovat i za cenu života. Film o mladých, avšak těžko posoudit jestli také pro mladé. I ten starší divák si u toho zavzpomíná. Snímek má svá synonyma a je pevný jak skála. Kupodivu ani nestárne, což je obzvlášť co říct. ()

kondor77

Pokud jste konzervativec a navíc se zajímáte o military tématiku budete se bavit. Pokud jste liberál budete se smát (než vás někdo zastřelí). Já se bavil královsky. ()

godspeed

pěkná ukázka, kam může vést gumování mozků dětem a náctiletým. výchova ke svobodě, zodpovědnosti a používání vlastního mozku je přeci jen složitější, než kázat biflování, poslušnost a oddanost. ()

curfew77

Chvílemi zdlouhavý, přesto ale v mnohém poučný a moudrý film. Nemyslím si, že by byl námět až tak přitažený za vlasy, jak se může jevit dnešnímu českému divákovi, svou roli totiž sehrává třicet let odstupu a trochu odlišná kulturně společenská zkušenost. Navíc, jako modelová situace je zápletka obecně platná a znovu opakuju, poučná. Narazil jsem na film už několikrát a skoro při každé repríze jsem aspoň kousek vydržel. Cruise a Penn už tady ukázali, že budou hvězdy, Huttona v roli velícího kadeta oba přehráli. 70 %. ()

harycek

Nevšední film z nevšedního prostředí , které mi nic neříká , ale má to skrytý náboj lezoucí nenápadně pod kůži a zavrtává se do podvědomí říkajíc mu co kdyby???!!!??!! ()