Nech svět světem

• USA Leave the World Behind (více)

V apokalyptickém thrilleru si Amanda (Julia Roberts) a její manžel Clay (Ethan Hawke) pronajmou na víkend luxusní dům i se svými dětmi Archiem (Charlie Evans) a Rose (Farrah Mackenzie). Jejich dovolenou však naruší dva cizinci G. H. (Mahershala Ali) a jeho dcera Ruth (Myha'la Herrold), kteří se zničehonic objeví uprostřed noci a hledají útočiště před kybernetickým útokem. Ten je každou minutou silnější a děsivější a donutí všechny přijmout, co jim hroutící se svět nachystá. Film je natočený podle románu Rumaana Alama nominovaného na Národní knižní cenu. (Netflix)

Kamas

Navoněná bída.. Kdyby opravdový blackout znamenal, že si ještě 2 dny po něm zatancuju se sousedem taneček při gramofonu a budu popíjet vínko v kuchyni, tak to jsem docela “v klidu”.. ()

filipvrbik

Není to vůbec špatné, má to super atmosféru, takového tajemna a okečávání neočekávatelného, ale že bych si z toho sedl na zadek to zase ne... Abohužel to má sestupnou tendenci - ten konec je takový otevřený a přitom nedodělaný. Prostě se mi líbila první půlhodina a poslední čtvrthodiny, to mezi tím je jenom omáčka. Herci dobří, ale dohromady není co hrát. Vidět to podruhé asi ani nemá smysl, jednou jo...60% ()

Jaro_slav

Ten WTF konec jsem snad vymejšlel já! Jen škoda, že k němu vede chování postav, který neni kdovíjak smysluplný, ale furt málo WTF. ()

bobstock

Další z řady nečekaných pohrom, vyloženě na domácí půdě USA, dalo by se říct až po shyamalanském způsobu. Na pár povedených vizuálů jde převážně o silně atmosférickou konverzačku o pár postavách na téma zhroucení systému, konspirací a psycho zmatenosti mezi obyvateli. Pokud tady něco hraje prim, je to napětí. V tom za 5stárs, vše ostatní už nějak přežijete..70% ´´come be friends´´ ()

LordGrayDog

Videl som to dva krát v priebehu dvoch dní pretože som si tú vťahujúcu atmosféru chcel vychutnať ešte raz a fungovala stále. Takéto filmy môžem. 9/10. ()

kluk z Na

Doufám, že to byl teprve první díl. Trochu Shyalamana a trochu Peeleho. Řeknu vám, že jsem se těšil dlouho a zdaleka nečekal tak kvalitní pojetí. Po prvních deseti minutách jsem myslel, že to bude slepenec chudých dialogů a popových písniček, tak rád jsem se zmýlil. Ty postavy mají duši, nejsou to žádný šablony. Napětí pomalu roste, otázky přibývají a odpovědí je zoufale málo. Seriózně uvažuji o zvýšení počtu hvězd, musím si to nechat rozležet v palici. Užijte si to. Update: Nechal jsem si to rozležet a zjistil, že jediný co mi vadilo bylo, že to nepokračovalo. 5* ()

Flopik

To, že sa celý film nič nedej je kompenzované skvelými hercami a hlavne parádnou atmosférou. Tá je vrcholom filmu a bez nej by to bolo ohromná nuda. Páčil sa mi aj štýl rozprávania, ktorý všetko vysvetlil veľmi pomaly a až do konca ste netušili o čo vlastne pôjde. Popravde to ale bolo až moc pomalé a miestami sa to vypĺňalo dosť vatou. Celkové vysvetlenie fajn, ale po tých 2 hodinách som čakal niečo viac ako to čo som dostal. Medzi 3 a 4*, ale za ten absurdný tanec Julie tú jednu prihodím. PS: Radím nečítať komentáre ani zisťovať niečo viacej o filme, lebo ak náhodou zistíte o čo pôjde nemá to cenu ani pozerať, prídete o celý zážitok. ()

Illy

Mně se to fakt líbilo. Hodně moc. Slow burn budovaná atmosféra, skvělá matoucí a zneklidňující kamera a nepříjemné pocity při pohledu jelenovi do očí. Navíc parádní herci. Super. ()

Sunny.69

Výborný film. Konečně zase něco trochu vážného, zajímavého.. A nejen prvoplánová stupidní sračka. Baví mě, jak lidi, kteří se neobtěžovali použít u koukání na film hlavu, tomu dávaj špatný hodnocení jen proto, že nedostali odpovědi, který čekali. :-) Film celou dobu buduje skvělou atmosféru, kdy úzkost graduje, vše se smysluplně vyvíjí. Postavy jsou ze začátku nesypmatický úplně všechny, ale časem jim porozumíte. A ačkoli se defacto "nic nestane", tak z tíživé atmosféry je jasné, že stalo, a že to nejhorší teprve přijde. ()

petikacka

Fuckticky fuckt, že jo. Fuckt to může být skutečnost a je mi z toho úzko. Po včerejším střílení na FF UK si už nemyslím, že je "TO VŠECHNO" někde daleko mimo našich malých domácích hnízdeček. Trefilo to hřebíček na hlavičku dnešním životům plných válečných konfliktů kolem nás, kdy si ovšem nikdo nepřipouští, že se JICH SAMOTNÝCH může dotýkat. Jelení oči jsem zatím neviděla, ale dneska jsem se srazila s hrdličkou na balkóně, tak nevím jestli už to není TO znamení. Teda chtěla jsem se odreagovat, ale dostala jsem akorát depku a pocit, že tančíme valčík nad umírajícím světem, tak jak jsme ho znali. A nejvíc chápu tu 13-ku která našla bunkr, nacpala se a konečně si mohla pustit ten poslední díl PŘÁTEL. Páč i když to je vymyšlené, tak JÍ je u toho dobře. No a mě vlastně taky...Za mě celkem vydeptaných 85% ()

barteca

Hitchcockovo zjevení. Téměř statické konverzační drama. Scénář skvěle vystavěný, napětí postupně graduje, nic není jisté, nic neplatí.... Lahůdka. ()

djfun

Vlastně se v tomhle thrilleru za celou dobu nic až tak převratnýho nestane, přesto je napětí budováno tak zdařile, že vás to udrží s napnutejma kšandama a staženym žaludkem od začátku až do konce. Nůžky by ale přeci jen místama pomohly, stopáž přes dvě hodiny je značně přehnaná, obzvlášť když si člověk zpětně promítne, kolik se tam toho (ne)odehrálo. Herci v poho, kamera fajn, dialogy obstojný -sem tam s trefnym a občas s klišoidnim "moudrem"- a finále celkem vtipný a pro "vybruslení" asi ideální, což ale neznamená, že mě zároveň pěkně nenasralo!:) Tak a co teď s tim, když je to přesně někde mezi 3 a 4 hvězdama? No OK, vzhledem k tý skoro "Hitch" atmošce a s přihlédnutím k tomu jaký filmový "veledíla" sype Jebflix, ty čtyři nakonec dám:) ()

Fifer

So no one told you life was gonna be this way? Ten film má své mouchy, ale herci jsou výborní a ten konec se vážně povedl. Dejte si to. Worth watching. ()

Chundys

Přemýšlel jsem zda dám komentář. Dokážu odpustit přepálenou stopáž, ale asi ne moc filmu, kde se skoro nic nedělo! Nebýt hudby a suprové kamery, tak si to žene k odpadu! Nedostal jsem skoro žádné odpovědi, jen dementní Amandu, kterou bych fakt zabil a naprosto trapný a nic neříkající konec!!!! ()

Mackoun

Zmerčil jsem zde novinku “oděnou v červeném”, a tak nebylo nic snazšího, než se tomu oddat. Zcela bez přípravy (trailer a jiné) a stálo to za to. Příjemně nepříjemná atmosféra ohrožení neviditelným a neznámým. Nejvetší síla je v tom, že by se cokoliv podobného mohlo stát realitou hned zítra a přesto si to nikdo z nás nechce připustit. Pocit bezmoci z nevědomosti je mnohem děsivější, než hledět nepříteli přimo do očí. ()

ashtangi

Super námět, jen mi připadá, že z toho nevytěžili, co se dalo. Pár silných momentů, ale nakonec takové nijaké. ()

warrenur

Mimoriadne sa mi pacila napata a neurcita atmosfera ocakavania cohosi, co este podfarbovala nevtierava hudba a mnohokrat sprvu divne obrazy a vyjavy. Rozhodne by som pridal do vypisu zanrov aj mystery. Bezchybne to fungovalo prvu polovicu a i neskor o nieco slabsie. Julia ma prekvapila. Velmi dlho som ju nevidel a treba uznat, ze svojsku, impulzivnu a nevrlu manzelku a matku zahrala vyborne. Hawke ako dobracky a naivny tutko manzel tiez usiel. Vyborny vsak bol bez spochybnenia prave Mahershala Ali. "What is the TRUTH?"..."No ONE is in control"...."....letting them back into the house?!" " 'Was the right thing to do." Pohlad criedy jelenov bol uplne primalny a jasne ukazal, tu krehkost a neschopnost, ked ste zaskoceny a nemate svoje vydobytky, komfort a institucie, ktore by nas chranili. Asi najdesivejsi moment filmu. Kevin Bacon a jeho vidlacky vsevediaci uskrn bol rovnako presvedcivy a sadol mi tu uplne dokonalo. Jedno z najpozitivnejsich prekvapeni roku 2023. Odporucam pozerat osamote, na sluchadlach a v noci, nech vas to pohlti. :) 85% Takmer pathviezdie. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD