Tajemné okno

• USA Secret Window (více)

Přestože ví, že by měl sedět u počítače a psát další knihu nebo alespoň na chvíli vylézt ze své staré chaty a projít se se svým psem okolo jezera, úspěšný spisovatel Mort Rainey (Johnny Depp) vyspává až 16 hodin denně na svém oblíbeném kanapi. Je uprostřed bolestného rozvodu a všechny okolnosti, které rozchod doprovázejí, se stávají čím dál tím více nepříjemnými. Celá záležitost vysává jeho energii i kreativní potenciál a Mort je donucen čelit obzvláště těžkému tvůrčímu bloku, který mu brání dát dohromady byť jednoduchou větu. Když už se zdá, že se nemůže stát nic horšího, objeví se na prahu jeho boudy psychotický cizinec John Shooter (John Turturro), obviní Raineyho z toho, že ukradl jeho příběh, a požaduje po něm náhradu. Přes všechny Raineyho pokusy o usmíření se Shooter stává stále více neodbytným a agresivním. Svým vyšinutým smyslem pro spravedlnost omlouvá vše - včetně případné chladnokrevné vraždy. Rainey, který je zatažen do zběsilé hry na kočku a myš, pomalu zjišťuje, že v něm dřímá mnohem více mazanosti a odhodlání, než si kdy myslel. Nakonec si uvědomí, že nezdolný Shooter jej možná zná lépe než on sám. (oficiální text distributora)

Skeevee

Než jsem šla do kina, četla jsem tu tyto rozporuplné reakce a o to víc mě film překvapil. Abych pravdu řekla, nepamatuju si, kdy jsem se v poslední době u filmu bála - tenhle film mi to opravdu vynahradil. Skvělá atmosféra, hudba, bezvadný Johnny Depp a - alespoň pro mne - překvapivý konec. Bohužel, tohle je jeden z filmů, které když vidíte podruhé už na vás nemají téměř žádný účinek, protože víte, jak se věci mají... Ale když mi někdo v současné době řekne, abych mu doporučila film, říkám:"Tajemné okno" =) ()

Goodlooker

Škoda nevidět! Neuvěřitelná atmosféra snímku vás spolkne jak malinu a výborný Johnny Depp dobře ztělesňuje krapet nenormálního spisovatele a Turturro zdařile jeho tajemného oponenta. Kdo četl jakoukoliv Kingovku, dokáže závěr uhádnout půlhodinku před koncem a dokáži tvrdit, že film v některých ohledech předčí původní Stephenovo dílo. Koeppova dobrá režie, solidní kamera a vynikající hudba. Zajděte do půjčovny a vypůjčte, nebudete zklamáni... ()

Elemmírë

Já si náhodou myslím že je to celkem slušný film, i když mu mnohé schází a mnohé přebývá. Ale ten závěrečný zvrat jsem skutečně nečekal a potěšil mě. ()

mijano

Johnny Depp sa znovu ukázal vo vynikajúcom svetle. Celý dej filmu je veľmi predvídateľný, ale ten záver vás naozaj dostane. Opozerané, ale aj tak v podaní Johnnyho perfektne šokujúce. ()

Creshaw

Na tenhle film jsem se těšil, obsazení Depp - Torturro v adaptaci povídky Stephena Kinga slibovalo minimálně velmi zajímavou podívanou. Bohužel děj bez šťávy s tak předvídatelným koncem byl ztrátou času. Rukopis Stephena Kinga je ze snímku cítit, David Koepp se však asi spolehl na to, že závěr zafunguje spolehlivě a zaměřil se na budování atmosféry. Alespoň to se mu částěčně povedlo, ale nemít k dispozici herce kalibru Johnyho Deppa, umřel bych nudou. Povídku Skryté okno do skryté zahrady jsem před shlédnutím Tajemného okna nečetl a určitě to byla chyba. Pointu bych znal předem tak jako tak, ale aspoň bych z filmu nebyl tolik zklamán... ()

Sonick

Na uvod chci říct, že Kingovu předlohu neznám, takže hodnotím film jako samotný. A když pominu fakt, že jsem věděl jak to dopadne už pár minut po začátku, musím říct, že se mi to příjemě sledovalo. Jonny´s live performance, úžasnej účes a spisovatelská idylka v přírodě...K tomu John Totrurro a celkem příjemné vyprávění děje dává dohromady 67%. ()

saladín.

Zabavny thriller budiaci vysoke ocakavania. Presne do minuty 1:16. Potom sa sibnutim prutika zmeni na bajneho Urobora a zacne od chvosta pozierat sam seba, az kym - puk - nezostane zhola nicotne nic. Bez Johnnyho Deppa ktory (az do 1:16) ako obvykle spickuje tentoraz bajecne komickou etudou labilneho intelektuala si odcitajte -*. ()

mamatyna

Toto je dobrý thriller.Johny Depp je prostě herec s velkým „H“,dokáže zahrát všecko a i tady se coby schizofrení spisovatel předvedl parádně.Konec mně opravdu překvapil!U druhého shlédnutí jsem již byla pozornější. ()

veverysiak

Musí byť ohromne ťažké urobiť z knižnej predlohy s takouto tématikou pútavý a niečím originálny film, pravdu povediac, ani tu to chlapom nevyšlo, pokiaľ neberiem do úvahy Deppa ako takého, ten každým kúskom dozrieva, ale na vyváženie treba povedať, že aj zbehlejší filmový polomaniak nemohol od tohoto movie očakávať niečo svetoborné, takže je všetko ako má byť, na spestrenie nudného poobedia to celkom stačí, dáke tie perličky sa z toho tiež dajú vytiahnuť a Johnny je proste super, takže 65%. ()

Rieux

Suhlasim, ze najdolezitejsia cast pribehu je koniec. Tento film ho ma dobry, ale treba dodat aj to, ze v celku predvidatelny. Nic na tom vsak nemeni fakt ze atmosfera je prijemne chladna, herci hraju obstojne, a zo zaciatku mozeme vidiet aj originalne napady, ktore su v dnesnej dobe doslova klenotom. Mne tam vlastne nevadilo nic, len keby to dotiahli trochu lepsie, tak aj piata hviezdicka by bola na mieste... ()

meatball

Předlohu jsem nečetl a nechce se mi moc věřit, že tahle její adaptace je k ní férová (s mnoha knihami S. Kinga jsem měl tu čest). Koepp je průměrný tvůrce a podle toho to vypadá (a sám se i tak profiluje v opravdu blbém Making of...). Jedinou devízou snímku tak zůstává vtipný Johnny Depp s buranem Turturrem. ()

Alfonso198

No, co bych lhal - mě se to líbilo. Neřikám, že nejlepší Kingárna konvertovaná na stříbrný plátno, ale zabavilo mě to dostatečně. Atmosféru sem si moc neužil, pác sem na to koukal odpoledne s dalšíma pár lidma, ale i tak jsem byl s filmem celkově spokojenej... Já bych to viděl tak na 70,007% ()

Shelby14

další z hromady tajemně se tvářících thrillerů s profláklou atmosférou, hudbou, postavami. všechno jak podle nějakýho mustru. konec se dá tak nějak tušit, i když jsem si myslel, že se to snad otočí do nějakýho většího překvapení. nestalo se a tak mě bavil jen Johnny do doby, dokud hrál druhořadýho uprděnýho pisálka, pokec se svým druhým já a šílenej vrahoun mě už nebavili, víc už z toho asi vymáčnout nešlo. ()

alfonzik

Čakal som niečo viac po upútavkách na film, takže po zhliadnutí som bol právom sklamaný. Bežný scénar a tuctová zápletka spolu vytvorili niečo na čo by som sa druhý krát už nepozrel. ()

misul96

Zklamání, který mi tenhle film přinesl, mě zarazil. Sladký a neodolatelný Johnny byl bez chybičky, celý to bylo v jeho rukách. Nedovedu si představit, kdyby dali na jeho místo jiného herce. A jen kvůli Deppovi jsem to dokoukala s malým zájmem do konce. Bohužel je závěr už natolik ohraný, že mi z toho filmu nepřinesl už absolutně nic. Kupodivu na mě ale zapůsobili hororové momenty, při kterých sem se dokázala bát. To je ale k mému zklamání vše. ()

Radussee

Film natočený na starší chatě v krásné krajině u jezera vyzařující pohodu a klid pro známého spisovatele, který je půl roku po opuštění své ženy z důvodu zanedbávání a unikání mysli mimo realitu, což vedlo až k jejímu podvádění s jiným mužem. Jednoho dne se ve dveřích zjeví další spisovatel, který tvrdí, že mu byl ukraden příběh, který sepsal on a vše se od té doby mění ve strach, noční můru a nepředvídané situace. Dokonalost filmu čpí v rozdvojení osobnosti a musí zaujmout především milovníky filmu mého stylu, kteří se zajímají o schizofrenii a psycho filmy. Komu se líbí filmy jako Čistá duše, Klub rváčů nebo má rád knihy od Stephena Kinga musí být tímto zfilmováním s výborným výkonem Johnyho Deepa v hlavní roli nadšen! ()

Kada80

Já jsem velkej fanda S. Kinga,ale tohle jsem ještě nečetl a budu to muset napravit.Pak možná změním názor,ale zatím to hodnotím jako nadprůměrný film. 80% ()