In the Land of Saints and Sinners

• Austrálie In the Land of Saints and Sinners (více)

V írskom zapadákove oddychuje po celoživotných záťahoch čerstvo vyslúžilý zabijak. Je to však len nakrátko. Postupne sa ocitá v smrteľnej hre mačky s myšou s trojicou pomstychtivých protivníkov. Zisťuje, že na niektoré jeho staré hriechy sa nezabúda, že sa nedajú pochovať. (Biopler)

krusty2

Pre mňa veľmi príjemný návrat do dôb keď filmom o Írsku vládli hlavne tie o organizácii IRA.Herecky výborne,zapletka fajn, réžia ako so starej knihy a vyborna hudba.Pre mna prekvapko ktore som neočakával ()

warrenur

Prijemne ma prekvapil Jack Gleeson, Joffrey z GoT. Roztopasneho lahkovazneho ukecaneho zabijaka som mu uveril. Scenar je tazkopadnejsi a i sceny pomalsie, nez, na ake je zvyknute zhyckane publikum americkych akcnych coolovych stirelaciek. Slabsi priemer. Neeson je stale frajer. ()

AnanAss

Neesonovy druholigové Bruggy, kde se (opět) představí jako moudrý dědula, který však v případě bezpráví neudrží nervy na uzdě. Naštěstí to je to jediné, co ve svém vyšším věku nedokáže udržet. A po delší době je konečně v solidní (koukatelné) formě. Pomalu ubíhající děj se nikam nežene a akce je minimum… možná proto působí tak uvěřitelně. Liam si hlavně vychutnává krásy existence na irském venkově, věnuje se zahradničení, předává životní moudra, laškuje s vesnickými seniorkami… a sem tam někoho přinutí vykopat si hrob a vpálí mu kulku do hlavy. ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Rathalos

Liam Neeson cim je starsi,tym viac sa mi pacia jeho filmy i herectvo,sice by som to nezaradil medzi akcne movies,skor drama,ale dobre vyskladana...:⁠-⁠) ()

DAPDO

Ani nevím, jak jsem na tenhle film narazil. Nevěděl jsem o něm nic, takže jsem celkem koukal, když na mě vyskočil Liam Neeson. Hned jsem si vzpomněl na film, který jsem viděl cca dva týdny zpátky právě s ním a pěkně jsem ho natřel. Tady jsem nečekal zázraky a myslel si, že se pojede v zavedených Neesonských kolejích. Ale čekalo mě velký překvapení. Už první scéna filmu s atentátem mě chytla. Liam tady hraje vysloužilýho zabijáka, kterej se zaplete s IRA. Ty hlavní scény jsou natočený dost chytlavě a bez přehánění. Jasný, film má pár hluchých míst, ale na to, že jsem od toho nic nečekal jsem dostal fajn krimi-thriller s jednoduchýma akčníma scénama. A do toho super výběr místa a nehostinná Irská příroda na venkově. Za mě 70%. ()

gemi

Příběh se odehrává v Irsku 70. let, a to se vším všudy vč. dramaturgie. Jako by to bylo natočeno tenkrát. To znamená, že většinu času se ve filmu děje kulové s přehazovačkou. Jediné, co jej činí snesitelným, je kamera a úžasná irská panorámata. Jenže to je na celovečerák trošku málo. Tři slabé jako čaj. ()

Sharleen76

Liam Neeson jako bývalý nájemný zabiják, který se usadí na irském venkově. Po nedobrovolném odhalení své identity, musí zjednat pořádek. Film má nostalgickou atmosféru 70. let, včetně nablýskaných veteránů. Anglofily potěší obsazení více či méně známými irskými herci a typická muzika. Nečekaně dobrý kousek na únorový večer. ()

Pete

Ani po sedmdesátce děda Nýsn nekončí s rolemi drsných ale čestných zabijáků, které máme tak rádi, ale zároveň se nám už dávno přejedly. Pokud však toužíte vidět takového irského Bonda v důchodu, nemáte moc lepších možností, než sledovat právě jeho kariérní podzim. Tady v zemi hříšníků (svatého jsem tu neviděl) je příjemnou inovací nejen celkově nižší bodycount, ale přecejen alespoň nějak fungující děj. Liam tedy pověsí řemeslo na hřebík, zkouší číst Zločin a trest, u domku v Zapadákově zakládá zahrádku a nejradši by ohnul sousedku na penzi - jenže tu najednou ho z klidu vytrhne banda IRA teroristů na útěku. Jak jejich setkání dopadne, je asi všem jasné, takže řešíme pouze detaily, jakou cestou k tomu tvůrci dojdou. Ta cesta ubíhá sice bez překvapení, nicméně tak nějak v pohodě, v pěkné 70's výpravě, a není to úplná blbost, jak bohužel bývá u Nýsnovek v posledních letech špatným zvykem - ty slabší 3* tedy nakonec dám. ()

xxmurphyxx

Na veľké plátna nie, na to to pôsobí príliš plocho a jednoducho, ale do telky na piatok večer, prečo nie. Neškodná, staro módna krimi z Írska s dobrým obsadením, ale len priemerným ťahom na bránku. Chýba tu silnejšia scéna, alebo komplikovanejší dej, či vývoj postáv, ktorý by dokázal udržať divákovu pozornosť až do konca. Ale oproti poslednej Neesonovej tvorbe sa stále jedná o nadpriemer. ()

DonBraso

Jak někdy stačí změnit klima a natočit to v Irsku. Hned to má jiný nádech a Lorenz se mohl lépe prodat, ale ani jsem to moc nečekal. Příběh je vcelku zdařilej a zabijáci na scéně. Ano, Liam Neeson hraje vlastně  záporáka, kterému podkopává scénář, že to tak není a má taky srdce. Když zabije z dalších obětí zrovna jednu, která zrovna měla IRA jako to je náš kamarád, tak se to celé rozjíždí. Opět to trvá, ale kam Liam padne tak se na to jako celek dobře dívá. Herecký osazenstvo skvělé, což je škoda, protože některý tu nemají moc co zahrát a to je po hříchu škoda. Liam konečně v lepší herecké poloze, i když se tu hlavně ke konci malinko začne více střílet a ve filmu ve výsledku toho zas tak moc nemáte, tak se prostě na to kouká velice dobře. Film je někde na pomezí tří, čtyř hvězd a tak si každý vybere. 75% ()

rigby

Irský western. Z jiného prostředí a z jiné doby. Ale nálada a pomalu se odvíjející děj tomu odpovídalo. Liam Neeson byl ovšem kouzelný, konečně po několika nepříliš povedených filmech. Docela jsem si to užíval. 3+ ()

Kushina

Průměrná Neesonovka. Žel bohu věk už je na něm hodně znát a proto hraje už takové méně akční typy hlavních postav. Stará doba jeho filmů je nejspíše pryč, ale starý nájemný zabiják s určitým kodexem ještě nebyla tak špatná role. 55% ()

KLFPIM

Ir spal a neochab (bacha na spoiler): Srdce se svírá / přichází IRA / Doba je temná / whiskey je jemná / Sám proti hlavním / směrem jdu správným / Zasadím holku / pod lesní školku… ()

Easykill

Finbar Murphy si žije poklidným životem a poklidně na mýtině vysazuje nový stromečky s tím nejlepším možným hnojivem. Výsadba stromečků ho už, ale přestane naplňovat a chce se přeorientovat na pěstování kytiček a zeleninky. Bohužel je tento plán záhy smeten ze stolu, protože je potřeba se nejdřív zbavit plevele.. Liam si pořád drží nějakou laťku a evidentně z ní nehodlá slevit. Celkem pohodová oddechovka, která není hloupá a neobsahuje rušivé elementy. Akce je sice méně, ale to je vynahrazeno právě hereckými výkony, atmosférou, dobrým scénářem, prostředím a hudbou. ()

Polux

6/10 | Po dlouhé době vydařená neesonovka, která neoficiálnímu králi béčkových produkcí v rámci akčního/thrillerového žánru vylepšuje každoroční nepříliš vysoké kvalitativní skóre. Předchozí spolupráce Lorenze a Neesona dopadla hodně průměrně, s komorním sedmdesátkovým výletem mezi profi zabijáky, z nichž jedni to dělají z donucení a druzí z přesvědčení, se jim tentokrát podařilo přijít s mnohem sympatičtější podívanou. Neeson je tady sice opět ve svém obvyklém režimu "vydělávání si na nájem" a herecky nic zásadního nepředvede, ale svým charismatem dokáže utáhnout i některé méně přesvědčivé momenty filmu. | Extra přímočará příběhová linka nenabízí nějaké složité dějové zákruty, překvapivé zvraty nebo strhující zakončení, ale funguje a to stačí. Dávkování akce a psychologie postav v průběhu děje je poměrně vyvážené, neústupný protivník z řad opačného pohlaví se nevidí zase tak často, vzhledem k dějišti filmu je samozřejmě přítomen nepostradatelný přízvuk:-), casting po vzoru "to nejlepší z Irska, co je momentálně k dispozici" odvádí dobrou práci (byť je škoda, že herečtí veteráni Meaney a Hinds nedostanou příliš prostoru), kamera prodává místní krajinu na výbornou a na podobně skromnou produkci zaslouží pochvalu až nečekaně rozmáchlý OST. | PeZet ()

Yamatosan

Robert Lorenz, většinou producent, si občas natočí i nějaký film, a zlepšuje se v tom. Tady použil stokrát obehrané téma končícího zabijáka - a jak to pořád jde zahrát dobře! Neeson ve vlastně dost klasické jeho roli, ale zas jednou víc poctivě zahrané, perfektní mrcha Kerry Condor, zábavný Jack Gleeson, úžasný irský zapadákav, a výsledkem je malý film, který si na nic nehraje, a možná proto funguje mnohem lépe, než by jeden čekal. ()

mdf

Taková vesnická,oddechová lapálie, byla tam i hluchá místa, akčňák určitě ne, svým způsobem si to na nic nehraje, tak je Liam uvěřitelný a  líbila se mi záporačka Kerry Condon. ()