Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jeden z nejvýpravnějších dobrodružných klasických příběhů inspirovaných Homérovou Iliadou ožívá. Natočený na exotických místech, s mezinárodním obsazením a nejmodernějšími speciálními efekty, snímek vypráví o legendární bitvě, která se rozpoutala kvůli lásce a kvůli nejkrásnější ženě na světě. Helena (Sienna Guillory), ačkoliv je provdaná za spartského krále Meneláa, se bláznivě zamiluje do Parida (Matthew Marsden), pohledného trojského prince. Milenci spolu uprchnou do Tróje, kde jim Paridův otec, král Priam (John Rhys-Davies), poskytne bezpečné útočiště. Meneláův krutý bratr Agamemnon (Rufus Sewell) chce Helenu přivést zpátky a vede vycvičenou spartskou armádu až k opevněnému městu. Po desetiletém obléhání Řekové nakonec do města vstoupí léčkou pomocí známého trojského koně a začne bitva, která rozhodne o osudu obou impérií. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (82)

monolog 

všechny recenze uživatele

Je to sice absolutní blábol, ale ve srovnání s Trójou s Bradem Pittem je to úžasné a historických reálií (bájů) se držící dílo. Sice představitelka Heleny zde by mě nechala spíše chladným a klidně bych ji Paridovi nechal i s garderóbou, ale co už, někdo ji hrát musel. A jak už jsem řekl, je to mnohem lepší zpracování, nž ten druhej film. Jenže to ani tak nedosahuje na průměr a nebýt toho, že tam hraje Rufus Sewell, byl by to pro mě odpad jako vyšitej. ()

Barak 

všechny recenze uživatele

Brade Pitte, ty, kterého nemám zrovna v lásce, a ostatní z Petersenovy party, kde jste? Takovéhle laciné sračkoidní zpracovaní se jen tak nevidí. Začíná to strašně "cool" sestřihem, který je poskládaný z jednotlivých částí filmu, ale pak je to děsná blbost. Co se týče děje, tak je to naprosto chaotické, a i když víte kdo s kým, kde a proč, tak to budete mít sakra těžké se orientovat (kdoví, jak moc si to přikrášlili). Necelé tři hodiny dlouhé, přičemž první dvě hodiny se jen a jen hovoří - ještě k tomu naprosto stupidně - načež se konečně strhne nějaká bitva, ale to její provedení a střih, vám bleskurychle sebere nadšení - ještě že za chvilku už to skončí. Žádnému herci jsem nevěříl, že hraje - akorát se všichni tvářili strašně vážně, házeli tvrďácké pohledy, ale herecký výkon zkrátka podat nedokázali. Jenom odříkávali svoje texty, které byly debilní a nelogické, jako jejich chování. Helena nebyla kdovíjak krásná, ale mezi těma holkama, které tam byly, tak celkem vynikala - škoda toho, že jediné, co vidíme, je jen její zadek. A takového koně by nedokázal postavit snad ani ten Apollón. Práce, jakou si s tímto filmem autoři dali, je cítit na míle daleko - takový smrad musí cítit i Pánbůh.... 3.5/10 ()

Reklama

Lilloos 

všechny recenze uživatele

Od televizního filmu nelze očekávat nápaditý scénář, prvotřídní efekty ani herecké hvězdy a tak mě tyhle nedostatky nechávají chladnou. Přesto jsou zde dva detaily, které mi celou podívanou kazily. Je jím zmatená kamera, která nejspíš měla vytvořit iluzi akce, a Helena, která nejenže není nijak extra hezká, ale navíc je zde zobrazena jako nesympatický spratek. Pro starověké Řecko mám však slabost a především první část přináší zajímavé historické souvislosti. ()

Petike 

všechny recenze uživatele

Nebudem sa zbytočne rozpisovať. Tieto tri videá dokonale (a vtipne) vysvetľujú, čo všetko je v neporiadku s výpravou a historickou autenticitou filmu. V skratke, ak mám hovoriť za seba, celé to spracovanie je aj na môj vkus až príliš televízne. Dokonca do takej miery, až miestami pôsobí takmer komiksovo alebo ako z nejakého filmu pre deti. Navyše, charakterizácia niektorých postáv je absolútne nezvládnutá. ()

Sancty 

všechny recenze uživatele

Nech to bolo s Helenou a ostatnými akokoľvek, také fádne to iste nemohlo byť. Bavilo vlastne niekoho točiť tento film? Žalostné výkony všetkých, opakujem všetkých, zúčastnených a to aj napriek tv formátu. Najväčšie utrpenie prichádzalo s dialógmi. Takmer som zvracal počas scény, kde sa schyľuje k súboju Hectora s Achillom. Tie reči sú hardcore a smelo môžu konkurovať hocijakej telenovele. Dominujú im Priamove cukríkové kecy o šťastnom živote a sladkých dňoch, a to všetko pred samotnými nepriateľmi. Byť jeho syn tak sa pred Grékmi rovno zakolem. Občas sa objaví zaujímavý uhol kamery a... tým pozitíva končia. Priehršť logických chýb ako napr. nenapnuté laná pri ťahaní Trójskeho koňa alebo otrasné kostýmy, zrejme ušité zo záclon, tiež napomáhajú zadupať Helenu do zeme. Odpadu sa tento grc vyhol iba vďaka scéne s presunom tátoša mestskou hradbou a záverečnou vraždou Agamemnona. 1/10 ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • Televízny film sa inšpiroval Homérovým eposom Ilias, ale tvorcovia zaobchádzali s predlohou skutočne veľmi voľne. Vznikol v Grécku a na Malte, podľa scenára Ronnieho Kerna ho nakrútil televízny režisér John Kent Harrison. (ash99)
  • V jednom zábere sa nachádzajú dva papagáje, kakadu a ara. Prvý z nich pochádza z Austrálie a druhý z Južnej Ameriky. V tomto období sa však do starovekého Grécka nemali ako dostať. (Miseno)

Reklama

Reklama