Jeden den v New Yorku

New York Minute

Olsen Twins: Jeden deň v New Yorku

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 87 min

Můj první film s Olsenkami mě příjemně překvapil. Čekal jsem srágoru typu ITALSKÉ PRÁZDNINY s Hillary Duff, ale JEDEN DEN V NEW YORKU byl podstatně inteligentnější, vtipnější a zábavnější, nemluvě o tom, že Olsenky umí hrát o poznání lépe než Duff, která si vystačí s jediným výrazem. Navíc je tu Eugene Levy v dost možná své jediné opravdu vtipné roli. Testosteronem nabušeným hochům jako cival, woody a spol. tenhle film moc říkat nebude (pročpak se na něj asi dívali?) a uvítají to jen jako příležitost k broušení svého ostrovtipu kolísavé kvality, nicméně já osobně přeci jen trochu rozlišuji i v tak lehkém žánru jako je rodinná komedie a s čistým svědomím můžu říct, že tahle patří k těm lepším. Připadá jen mě trochu ujeté sledovat dvě holky ploché jako prkno, ale s tunou mejkapu na tvářích, který je má dělat sexy, jak na ně pořád někdo něco stříká (kromě té věci co pánům automaticky vytanula na mysli) nebo přicházejí o šaty (samozřejmě není nic vidět)?(6.10.2006)

• Kama12

Kdysi dávno, kdy mě ještě tyhle s prominutím hovadinky tolik nevadily, jsem se na to dívala.Ale ted', když to dávali v telce, jsem myslela že umřu.Nejvíc mě asi dožralo, jak si to hlolky mezi sebou začly vyříkávat na jevišti před davem lidí.No ještěže nezačly rozebírat, jak jedna potakla kluka na kole a druhá zas to a ono.Na druhou stranu, ta scéna kdy jedou spolu s tym obětavým chudákem na kole, mě asi pobavila z celého filmu nejvíc. A taky jak seděl ten chudák pes na wc. Jinak děs.(7.4.2010)

Je vidět, že Olsenky už vyrostly a tenhle film si nevybraly vůbec špatně. Děj nijak překvapivý, ale dá se říct zábava a i nějaký příběh. Koukat se na rozdíly mezi sestrami je fajn a k tomu výborná souvislost s natáčením videoklipu Simple Plan písničky Vacation. Jinak ostatní herci byli dobří, až na toho šampoňáka cyklistu, který pořád někoho sráží k zemi. Fajn pokoukání.(2.12.2009)

• Golltes

Občas som presýtený samými päť hviezdičkovými filmami a mám chuť na nejaké primitívne béčko. Tak som si sadol k týmto dvom Olsenovkám a musím sa priznať že ma vôbec nesklamali. Bolo to presne také, ako som očakával - stupídna a trápna akčná komédia, kde sú síce dvojičky krásne namejkapované a každú chvílu v iných šatách, ale bez výrazného (ak vôbec) hereckého vyznenia. O logike scenára a choreografii jednotlivých akčných scén radšej pomlčím! Napriek tomu som sa občas predsa len pobavil, stačilo spomenúť si na časy keď som bol v puberte a neporovnávať film s množstvom kvalitnejších "teen" komédií... Dva body dávam hlavne zo súcitu nad Eugenom Levym (z Prcičiek), ktorého mi bolo naozaj ľúto, pretože navzdory svojmu potenciálu tu predvádza úbohé skeče.(29.8.2008)

• Marek1991

Sestry Olsenové sa mi svojho času veľmi páčili a týmto filmom ma dosť pobavili, bolo to energické, roztopašné, roztomilé a niekedy dosť komické, ale aj rebel musí uznať, že to je aj trápna pubertiacka záležitosť. New York bol svojho času pre mňa vysneným miestom na dovolenku, aj keď tomu dnes už tak nie je, film ušiel, taká jednoduchá nenáročná zábavka.(14.4.2013)

• - Ve scéně, kdy dvojčata Jane a Roxana (Ashley Olsen a Mary-Kate Olsen) běží v bílých ručnících po ulicích New Yorku, se za nimi ohlédne Bob Saget, který si zahrál jejich otce v seriálu Plný dům (od r. 1987). (Lucbric)

• - Film za první víkend vydělal 5,96 milionů amerických dolarů a byl tak pátým nejméně vydělavajícím filmem hraným ve více než 3 000 kinech současně. (Elwanelyn)

• - Členy Roxyiny hudební skupiny na konci filmu hrají členové opravdové skupiny jménem Wakefield. Roxy (Mary-Kate Olsen) hraje na bubny, takže bubeník Wakefieldu si zahrál alespoň producenta Roxyiny hudební skupiny. (mi-ib)