Sedmnáctiletá dvojčata, Jane a Roxy, jsou si k nerozeznání podobná, ale jejich povahy jsou zcela odlišné. Jane je výtečná studentka, zdrženlivá a cílevědomá perfekcionistka, která má dokonale zorganizovaný život a tvrdě pracuje, aby se dostala na univerzitu. Roxy je divoká, svobodomyslná rebelka, která na školu kašle, užívá si života a hraje na bicí v rockové kapele. Přestože jedna nemá ráda druhou, jsou nuceny strávit společně celý den v New Yorku, a dokonce se musí jedna na druhou spolehnout. Zatímco Jane se sem vypraví na řečnické klání, jehož vítěz získá stipendium na Oxfordu, Roxy chce proniknout na natáčení videoklipu skupiny Simple Plan a podstrčit producentům demonahrávku vlastní kapely. Protože se však ulila ze školy, stíhá ji fanatický školní úředník Max Lomax. Navíc jsou dívky vyhozeny z vlaku, na nádraží se připletou k policejnímu zátahu a v jejich zavazadle skončí čip, nutný k výrobě pirátských kopií CD. Při tom všem se dívky stačí nejen pohádat, rozejít a zase smířit, ale také poznat kluky svých snů. (TV Nova)

Trailer

LaciLC

Z môjho pohľadu doposiaľ jediný film so sestrami Olsenovými, ktorý, povedzme, ako-tak stál za to. Kupodivu som sa necítil tak trápne ako inokedy a Eugene Levy z "Prcičiek" vcelku potešil. Nenudil som sa, napriek tomu, že väčšinou je pre mňa hodinu a pol počúvať teenagerské kecy a muziku nesmierne otravné. Slabé 3*, s tým, že nabudúce už radšej to "péčko".:) ()

ivan bohatyr

No konec je dost blbej, jinak to taky není nic moc, ale zase nějaké utrpení to taky není. Naštěstí mizerný děj odčiní dvojčata Olsenovi svým vzhledem a do toho když se občas motá vždycky směsný Eugene Levy, tak se na to dá dívat. Určitě se nechystám to vidět znovu, ale jak to tady někdo odpaluje do odpadu, tak na odpad taky přece jenom jsou jiné filmy. ()

no2

2/10 - Přiznám se bez mučení, že dovedu ocenit i trapnou komedii, pokud mě rozesměje (např. The Nutty Professor, který má tady na CSFD kolem 40 %). Potíž je v tom, že tento film asi jako trapná komedie nebyl zamýšlen. Jako "dobrodružná" rádoby komedie pro teenagery to asi nějaký účel splňuje, i když i v tomto žánru (myslím v tom "neprcičkovém") vznikly už i lepší věci (např. Geek Charming). Takže hvězdičku za snahu a pěkné tvářičky Mary-Kate a Ashley. ()

Subjektiv odpad!

Když v úvodních minutách jedna ze slečen Olsenových symbolicky a velmi příhodně spadne, s prominutím, do hajzlu, litoval jsem, že je to jenom jako. Načančaná rebelka a vypulírovaná inteletuálka si to v tomto snímku rozdají s parodií na triády a řadou nešťastných náhod. Nutno říct, že rebelantství a inteligence nejsou tím, co byste výrobkům šoubyznysu jménem Olsenovic uvěřili. Dvě afektované nány, které neustále ječí nebo špulí rtíky, jsou sice jako sexualní objekt jistě přijatelné, ovšem jejich herectví zaostává i za nejhorším členem nejzapadlějšího ochotnického souboru z Horní Dolní. Žalostný pokus tento fakt zastínit i mizerným herectvím rádobykomediálních postaviček (i když zde je to možná způsobeno tím, jak ubohé postavy musí ostatní herci hrát) , jež Olsenky při svém putovaní potkávají, nevyšel. Nesmíme zapomenout na osudové setkání se šlechtěnými samečky, i to nám, dle očekávání, film nabídne. Nezůstane jen u toho, procházka po římse mrakodrapu, dobrodružství na výtahu, ukradený chip, roztomilý pejsek dochutí tento již tak velmi páchnoucí koktejl. Jeden den v New Yorku je navíc i záznamem z modní přehlídky - tolik hadříků, co slečny vystřídají, nemají v šatníku všichni uživatelé ČSFD dohromady! Škoda jen, že se nepředvádělo spodní prádlo, plavky nebo roucho Evino (BTW - skvělá návrhářka), to bych snad i jednu hvězdu věnoval. Takhle je to jen ta "správná autobusová zábava". Nebudu však společnost StudentAgency hanět, z bodu A do bodu B jsem se dostal a navzdory dvojčatům se mi sedělo pohodlně. ()

NeosinneR

Nie, že by som očakával nejakú bombu, ale čakal som horšie. Budem musieť ísť proti vlastnému presvedčeniu, že Olsenky sú automatický odpad a to dokonca o celé 3*. Eugena Levyho zbožňujem, aj keď tu mal dosť stupídnu rolu, slečny nám vyrástli do veľmi pekných žien, "mafia" bola zobrazená tak neskutočne úboho, až mi je ľúto za to strhávať hviezdičku, hustota trápnych scénok bola na veľmi vysokej úrovni, no napriek tomu som sa nenudil, tak prečo by som trošku nezvýšil celkovú percentáž. ()

• Na začátku filmu je na zdi vidět pár fotek, na kterých jsou Jane a Roxy Rayenovi ještě jako děti se svou zemřelou matkou. Na těchto fotkách jsou opravdu Mary Kate a Asley Olsenovi, ale jejich matka Jarnette Olsen byla z fotky vystřižena a nahrazena. (mi-ib)
  • Jedná se o poslední společný filmový projekt sester Olsenových. (R´Hell)