Jeden den v New Yorku

Olsen Twins: Jeden deň v New Yorku

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 87 min

• ThinkGeek

Viděl jsem to přerušovaně a mnohdy bez zvuku (inu sobotní dopoledne s líným přechodem od snídaně k vaření oběda), ale poslední scéna mne utvrdila ve správnosti mého hodnocení. Tolik hlouposti v jediný scéně...a co teprve celej film předtím. Mimochodem jsem velmi alergický na to, jak si tvůrci představují indie-rockové kapely ve filmech a tady to byl extrém. Ale stejně mě na célém filmu zaujalo nejvíc, když jedna z Olsenek, jakožto hráčka na bicí tancuje na hudbu své kapely, před kapelou, a bicí stejně slyšíte...(28.11.2010)

• Subjektiv

Když v úvodních minutách jedna ze slečen Olsenových symbolicky a velmi příhodně spadne, s prominutím, do hajzlu, litoval jsem, že je to jenom jako. Načančaná rebelka a vypulírovaná inteletuálka si to v tomto snímku rozdají s parodií na triády a řadou nešťastných náhod. Nutno říct, že rebelantství a inteligence nejsou tím, co byste výrobkům šoubyznysu jménem Olsenovic uvěřili. Dvě afektované nány, které neustále ječí nebo špulí rtíky, jsou sice jako sexualní objekt jistě přijatelné, ovšem jejich herectví zaostává i za nejhorším členem nejzapadlějšího ochotnického souboru z Horní Dolní. Žalostný pokus tento fakt zastínit i mizerným herectvím rádobykomediálních postaviček (i když zde je to možná způsobeno tím, jak ubohé postavy musí ostatní herci hrát) , jež Olsenky při svém putovaní potkávají, nevyšel. Nesmíme zapomenout na osudové setkání se šlechtěnými samečky, i to nám, dle očekávání, film nabídne. Nezůstane jen u toho, procházka po římse mrakodrapu, dobrodružství na výtahu, ukradený chip, roztomilý pejsek dochutí tento již tak velmi páchnoucí koktejl. Jeden den v New Yorku je navíc i záznamem z modní přehlídky - tolik hadříků, co slečny vystřídají, nemají v šatníku všichni uživatelé ČSFD dohromady! Škoda jen, že se nepředvádělo spodní prádlo, plavky nebo roucho Evino (BTW - skvělá návrhářka), to bych snad i jednu hvězdu věnoval. Takhle je to jen ta "správná autobusová zábava". Nebudu však společnost StudentAgency hanět, z bodu A do bodu B jsem se dostal a navzdory dvojčatům se mi sedělo pohodlně.(18.8.2008)

• chrispe

Ač mnohými zavrhované, tak mám sestry Olsenovi docela ráda. Jako malá jsem milovala Výlet do Paříže a představovala si, že taky něco takovýho zažiju. Jejich filmy jsou většinou jako přes kopírák, ale s tím je člověk tak nějak smířen a já osobně jim odpouštím, protože nic víc nečekám. Jeden den v New Yorku se nijak neliší, holkám to sluší, najdou si milé chlapce a všechno dobře dopadne!(8.3.2014)

• Firebug

Tenhle skvost mi servíruje Student Agency pravidelně na cestě KV - Praha a zpět. Jsem jim za to docela vděčný, protože se tak mrknu i na filmy, které bych jinak určitě ignoroval. New Yourk Minute jsem po částech viděl asi natřikrát. V kuse je to nadlický výkon. Svojí cílovku si to ale najde a úplnej odpad to taky není..(7.4.2011)

• Hobitek4U

Nepochopím proč se Američani snaží točit od pohledu propadáky. Podívám se na scénář a vím, že jenom fundovaný režisér by z toho dokázal udělat průměrný film. Ten však drží ruce pryč a tak to šoupnou režisérovi, který umí jenom podřadné seriály. A do toho jednovaječné sestry, které si chtějí přilepšit a tak se odhodlají a řeknou si, no co víc trapné už to být nemůže. Jediný, kdo mě trošku potěšil je Eugene Levy, který hraje jak je jeho zvykem.(2.2.2009)

• - Postavy Mary-Kate a Ashley navětěvovaly střední školu Syoddet. (Elwanelyn)

• - Členy Roxyiny hudební skupiny na konci filmu hrají členové opravdové skupiny jménem Wakefield. Roxy (Mary-Kate Olsen) hraje na bubny, takže bubeník Wakefieldu si zahrál alespoň producenta Roxyiny hudební skupiny. (mi-ib)

• - Ve scéně, kdy dvojčata Jane a Roxana (Ashley Olsen a Mary-Kate Olsen) běží v bílých ručnících po ulicích New Yorku, se za nimi ohlédne Bob Saget, který si zahrál jejich otce v seriálu Plný dům (od r. 1987). (Lucbric)