VOD (1)

Sedmnáctiletá dvojčata, Jane a Roxy, jsou si k nerozeznání podobná, ale jejich povahy jsou zcela odlišné. Jane je výtečná studentka, zdrženlivá a cílevědomá perfekcionistka, která má dokonale zorganizovaný život a tvrdě pracuje, aby se dostala na univerzitu. Roxy je divoká, svobodomyslná rebelka, která na školu kašle, užívá si života a hraje na bicí v rockové kapele. Přestože jedna nemá ráda druhou, jsou nuceny strávit společně celý den v New Yorku, a dokonce se musí jedna na druhou spolehnout. Zatímco Jane se sem vypraví na řečnické klání, jehož vítěz získá stipendium na Oxfordu, Roxy chce proniknout na natáčení videoklipu skupiny Simple Plan a podstrčit producentům demonahrávku vlastní kapely. Protože se však ulila ze školy, stíhá ji fanatický školní úředník Max Lomax. Navíc jsou dívky vyhozeny z vlaku, na nádraží se připletou k policejnímu zátahu a v jejich zavazadle skončí čip, nutný k výrobě pirátských kopií CD. Při tom všem se dívky stačí nejen pohádat, rozejít a zase smířit, ale také poznat kluky svých snů. (TV Nova)

Trailer

NeosinneR

Nie, že by som očakával nejakú bombu, ale čakal som horšie. Budem musieť ísť proti vlastnému presvedčeniu, že Olsenky sú automatický odpad a to dokonca o celé 3*. Eugena Levyho zbožňujem, aj keď tu mal dosť stupídnu rolu, slečny nám vyrástli do veľmi pekných žien, "mafia" bola zobrazená tak neskutočne úboho, až mi je ľúto za to strhávať hviezdičku, hustota trápnych scénok bola na veľmi vysokej úrovni, no napriek tomu som sa nenudil, tak prečo by som trošku nezvýšil celkovú percentáž. ()

666teen odpad!

Zkusit se má prý všechno. Pokusy o bungee jumping na virtuální gumě a snaha o přespání v kolejišti metra sice tvrdí opak, ale....já zkusil Olsenky a zjistil jsem, že se jedná o zážitek ze stejné kategorie. Čekal jsem sračky a dostalo se mi jich vrchovatě. Dobře mi tak. Jo, a SIMPLE PLAN jsou stejnej punk, jako TAKE THAT. ()

Marius odpad!

Tento skvost dekadencie som pozeral cestou do Florencie a na preskáčku som si k obrazu v sluchátkach púšťal Cimrmanov, takže to chvíľami dostávalo aj trochu iný rozmer. Olsenovky sú tentokrát ako voda a oheň – jedna vzorná žiačka a druhá rebelka (pozor, taká COSMO rebelka, nie feministka ktorá vás mláti). Spolu cestujú do New Yorku, jedna na nakrúcanie klipu typicky sladkorebelskej vyfabrikovanej kapely a druhá aby prečítala svoj prejav, ktorý ju má dostať na prestížnu univerzitu. Pokiaľ čakáte sračku, dočkáte sa jej s rovnakou istotou ako že všetci umrieme. Totálne debilný (ale na počudovanie celkom svižný) dej plný tých najotrasnejších klišé amerických rodinných filmov a idiotských dialógov nezachránia ani pekné tváričky dvojičiek. Ako dekadentná zábava je to však skvelé, najmä v momentoch keď sa Olsenky snažia niečo ako hrať – hlavne v scénach kde si vyjasňujú svoje „rozorvané“ vzťahy to pôsobí neuveriteľne komicky. Každopádne počas filmu ma napadlo, že Mary Kate a Ashley by možno zažiarili v nejakom poriadnom péčku v spoločnej scéne, pretože iný žáner je im IMHO zapovedaný. 0-10/10 ()

kikuka

vlastne som to ani príliš nesledovala, ale začínalo to dokonale..jedna sa sprchuje a do sprchy sa jej vplazí veeeľký had škrtič..potom sa stal ten osudný omyl - nezaškrtil ju..a potom dvojičky šli do NYC, zdvíhali "sebavedomie" nejakému mladíkovi, keď jedna po druhej v spomalenom zábere napodobňovali Hildu (pre mladších: prehadzovali si rozpustené vlasy), majúc na sebe jedna župan a druhá uterák..potom vypadli z okna alebo tak nejako..a potom tam bol nejaký koncert Blink 182..ale ten začiatok bol fakt skvelý..//Marius, tuším cestujeme tou istou "firmou" :-P..ja som to prekladala Úvodem do současní filosofie (nech žije Kant, Husserl a Bergson!!) ()

choze

Můj první film s Olsenkami mě příjemně překvapil. Čekal jsem srágoru typu ITALSKÉ PRÁZDNINY s Hillary Duff, ale JEDEN DEN V NEW YORKU byl podstatně inteligentnější, vtipnější a zábavnější, nemluvě o tom, že Olsenky umí hrát o poznání lépe než Duff, která si vystačí s jediným výrazem. Navíc je tu Eugene Levy v dost možná své jediné opravdu vtipné roli. Testosteronem nabušeným hochům jako cival, woody a spol. tenhle film moc říkat nebude (pročpak se na něj asi dívali?) a uvítají to jen jako příležitost k broušení svého ostrovtipu kolísavé kvality, nicméně já osobně přeci jen trochu rozlišuji i v tak lehkém žánru jako je rodinná komedie a s čistým svědomím můžu říct, že tahle patří k těm lepším. Připadá jen mě trochu ujeté sledovat dvě holky ploché jako prkno, ale s tunou mejkapu na tvářích, který je má dělat sexy, jak na ně pořád někdo něco stříká (kromě té věci co pánům automaticky vytanula na mysli) nebo přicházejí o šaty (samozřejmě není nic vidět)? ()

• Na začátku filmu je na zdi vidět pár fotek, na kterých jsou Jane a Roxy Rayenovi ještě jako děti se svou zemřelou matkou. Na těchto fotkách jsou opravdu Mary Kate a Asley Olsenovi, ale jejich matka Jarnette Olsen byla z fotky vystřižena a nahrazena. (mi-ib)
  • Mary-Kate Olsen (Roxy) se kvůli roli musela naučit řídit s manuální převodovkou. (mi-ib)