Jeden den v New Yorku

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 87 min

• Firebug

Tenhle skvost mi servíruje Student Agency pravidelně na cestě KV - Praha a zpět. Jsem jim za to docela vděčný, protože se tak mrknu i na filmy, které bych jinak určitě ignoroval. New Yourk Minute jsem po částech viděl asi natřikrát. V kuse je to nadlický výkon. Svojí cílovku si to ale najde a úplnej odpad to taky není..(7.4.2011)

• Marius

Tento skvost dekadencie som pozeral cestou do Florencie a na preskáčku som si k obrazu v sluchátkach púšťal Cimrmanov, takže to chvíľami dostávalo aj trochu iný rozmer. Olsenovky sú tentokrát ako voda a oheň – jedna vzorná žiačka a druhá rebelka (pozor, taká COSMO rebelka, nie feministka ktorá vás mláti). Spolu cestujú do New Yorku, jedna na nakrúcanie klipu typicky sladkorebelskej vyfabrikovanej kapely a druhá aby prečítala svoj prejav, ktorý ju má dostať na prestížnu univerzitu. Pokiaľ čakáte sračku, dočkáte sa jej s rovnakou istotou ako že všetci umrieme. Totálne debilný (ale na počudovanie celkom svižný) dej plný tých najotrasnejších klišé amerických rodinných filmov a idiotských dialógov nezachránia ani pekné tváričky dvojičiek. Ako dekadentná zábava je to však skvelé, najmä v momentoch keď sa Olsenky snažia niečo ako hrať – hlavne v scénach kde si vyjasňujú svoje „rozorvané“ vzťahy to pôsobí neuveriteľne komicky. Každopádne počas filmu ma napadlo, že Mary Kate a Ashley by možno zažiarili v nejakom poriadnom péčku v spoločnej scéne, pretože iný žáner je im IMHO zapovedaný. 0-10/10(13.9.2006)

• widla

No jak to říct....Olsenky opět nezklamaly. Další ze série trapných "komedií". Normálně bych se k tomuhle filmu nedostala, ale v autobuse vážně nebylo úniku!! Jediný dobrý na tomhle filmu (ano, přece jenom něco se našlo) bylo mini vystoupení Simple Plan, které nadevše miluju. Ale to je tak to jediné pozitivní v jinak otřesném filmu.(9.7.2006)

Jsem blázen? Asi jo. Nečekal jsem, že se takhle pobavím. Jednoznačně nejlepší film Olsenek, s ostatními se to nedá srovnávat. Když přehlídnu ten trapnej konec, díky kterému jsem málem snížil hodnocení, tak k tomu nemám co dodat, jenom je škoda, že to je jejich poslední společný film. „Referát pro boj se záškoláctvím, zabavuje se vaše auto.“(14.1.2011)

• Košoun

Ano těmito filmy trápí své cestující Student Agency.Nevím proč, ale zrovna mě tu cestu docela zpříjemnil. Sice jsem se smál asi tam kde jsem neměl, scénář je naprosto pitomoučkej, ale prostě se tomu musíte smát. Když se naprosto odreagujete, přistoupíte na to, že to je totální pí****, tak se to dá snést. Důležité je se povznést. Ale holky jako hezký no :)). Ale fakt, autor scénáře by zasloužil kupici anticen a možná odvykačku :)).(4.7.2010)

• - Na začátku filmu je na zdi vidět pár fotek, na kterých jsou Jane a Roxy Rayenovi ještě jako děti se svou zemřelou matkou. Na těchto fotkách jsou opravdu Mary Kate a Asley Olsenovi, ale jejich matka Jarnette Olsen byla z fotky vystřižena a nahrazena. (mi-ib)

• - Postavy Mary-Kate a Ashley navětěvovaly střední školu Syoddet. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jedná se o poslední společný filmový projekt sester Olsenových. (R´Hell)