• GIK

  Film ve kterém se často opakuje jedna a ta samá melodie s prkeně přehrávajícím Hrzánem je ke konci doražen politikou, kdy se malíř pokojů rozhodne vzít na zteč mírumilovné Československo. Malířovi pokojů všichni ustoupí a tak tu máme veliký prostor udělat z hudebního filmu politické školení. 40 %(27.9.2020)

 • cariada
  ****

  Tohle je dost divný a zároveň i bizardní, polodokument. Který je provázen takovým sarkastickým slovem by se dalo nazvat i humorem, když jsou záběry na Hitlera a komentář o něm hovoří jako o návštěvníku a podobně. Nevím co si o tomhle mám myslet , spíš to působí docela dost děsivě nebot to končí příjezdem Němců k nám.(13.1.2010)

 • Big Bear
  ***

  Eh co to mělo být? Horníček byl v komentářík k Hitlerovi sice občas vtipný, ale celé to bylo jakési divné....(15.11.2013)

 • Vesecký
  odpad!

  Vůbec jsem tu montáž dokumentu, předválečných filmů a hrané části s Hrzánem a Břežkovou nepochopil. Chtěl tím básník ukázat na osudu kouzelníka Villiho Broda, jaký byl život v předválečných Varech? Chtěl vzpomenout na kouzelnickou hvězdu, jehož cenu získal vítěz Mezinárodního festivalu? Snad. Všechno ale bylo dost nudné a nepochopitelné, příběh Broda a jeho milenky byl také jen naznačen jaksi "básnicky" - a průvodní slovo Miroslava Horníčka, který k Varům (ovšem filmových) neodmyslitelně patří, bylo dost násilné a neodpovídalo Horníčkovu naturelu, bylo znát, že jde jen o vynucené čtení komentáře.(12.10.2015)

 • Pitryx
  odpad!

  Polo němý, polo čtený, polo hraný film, hloupý a nudný. Ale zase musím připočítat jako plus, že jsem přestál jeho projekci bez úhony na duševním zdraví. Nepomohly ani scénky z jiných filmů.(26.7.2019)

 • - Film bol natáčaný v Karlových Varoch. (dyfur)