VooDoom

Čtyři, nebo pět hvězdiček? O tomto právě přemýšlím, v podnapilém stavu (gin+tonic), jestli dát lepší hodnocení a nepodívat se na tento vynikající film znovu, a nebo trošku ubrat a radši si dát repete :) a vychutnat si tu smršť vtipných situací.Chtě-nechtě je to pro mne další skvělý snímek, který mě pobaví, upoutá do sedačky, ale hlavně ve me zanechá významnou stopu a to stopu takovou, že musím přemýšlet nad věcí božskou a pozemskou.Ono to desatero není jenom bůhvíčím a možná, kdyby jsme se toho větši lidí držela, tak by nebylo tolik bordelu...Ale to jen tak by the way ;-) Doporučuji tento film.... ()

BuryGol

Tak to je asi poprvý, co jsem se při krimithrilleru řehtal a zároveň filosoficky přemejšlel. Přestože nesnášim jakoukoli víru, tak zabíjení darebáků ve jméně božím má něco do sebe. Tahle nízkorozpočtovka s ne moc známejma hercema, která se nakonec ani nedostala do kin, dokáže fakt zaujmout. A Willem Dafoe jako vyšetřovatel-buzna co poslouchá klasiku to nakonec zahrál líp, než by možná zahrál Kevin Spacey. Hlavní herci toho sice s Irskem moc společný nemaj, ale budiž. Ron Jeremy a Jeanna Fine, kteří jsou známý spíš z jinýho typu filmů si tady střihli dvě malý roličky, což pobavilo. Každopádně to byl nářez a cejtil jsem tam jistej Tarantinovskej nádech. Už se natočila i dvojka, tak doufám, že to Troy Duffy nepodělá, páč spousta druhejch dílů se v historii nepovedla. Nicméně vyvstává otázka:fandit tý myšlence a nebo ne? ()

U.Tarare

Tak u tohohle díla to z mého pohledu pohnojil režisér. Scénář sice Duffy napsal docela dobře, ale proč se cpe i do režie, když to neumí. Děj byl ze začátku velice slušnej, ale potom, jak se podivným způsobem k bratrům připojil i ten ošuntělej dědek rádoby drsnej zabiják, mi pokazilo zbytek filmu. Slabý * * * ()

Sir-Filip

"In nomine Patris, et fillii, et Spiritus Sancti!" Sami pochopíte, že uvedený latinský duchovní slogan má pro film velmi důležitý význam. Rozhodně solidní podívaná, kterou ovšem docela kazí příliš okatě urychlený závěr. Jakoby najednou začali filmaři tlačit na pilu, aby stlačili výsledný čas pod 2 hodiny, což bylo rozhodně na škodu. Pakliže ale nechcete moc přemýšlet, chcete vidět akční střílečku, ale ne zase klasický Rambo-styl, pak je pro Vás tento snímeček jako stvořený!!! "ENJOY IT !!!" ()

giovanni3

No tak s tímto filmem jsme byl velmi spokojen a hlavně příjemně překvapen.. Pěkná akce zajímavá nápady a shody událostí + sympatičtí herci v hlavních rolích. Paráda. Ač pár záporů by se našlo - neseděl mi hlavní vyšetřovatel a to finále, kdy našli svého otce to mi přišlo takové... takové.. laciné... i tak 4z5 ()

venca163

Začátek je super, hlavně do scény "It was just a fucking bar fight, you guys are fucking pussies", všechny rekontrukce na místě činu byly zábavný. Ale film tak nějak balancuje na hraně asi tří žánrů z nichž výběr jakýhokoliv z nich by mi seděl asi víc než tenhle mix. (70%) ()

Looser

Začátek za 4*, konec za 2*. Ke konci se film doslova ucitoval všech možných a nemožných pasáží z bible. Kromě toho si režisér pomohl několika zkratkama, které vlastně film zkratí a useknou když to začíná být zajímavé. ()

ZkuKol

Nápadité a zábavné, bohužel ve druhé polovině to již ztrácí na tempu a zajímavosti, tu a tam se vyskytne i zcela hluchý moment. ()

bloodvomit

Vtipný, řízný, dobře zpracovaný, má to spád i nápad. Střelby sou okořeněný nezvykle motlitbama... v podstatě jde o underground story, který umí dobře angláni, ale tohle je trochu jiný.... ale ten Ital,... jo jo, to je uplnej idiot :-D Perfektní. ()

sedm.1

Takhle asi dopadne film,když si autoři zkrátka umaní,že za každou cenu bude vše od A po Z,od první do poslední vteřiny všechno a všichni neskutečně cool,ale přitom k tomu nemají vůbec žádné prostředky a v případě Troy Duffyho ani nadání.Pokrevní bratři je jeden neskutečnej velkej provar,který nudí,je nemastný,neslaný,je na nic.Scénář nudnej,suchej,příběh bez napětí,jakéhokoliv spádu,akční scény rádobyoriginální,ale utápí se ve vlastní trapnosti,herci nevýrazní,nezáživný(Dafoe děs/běs),samotné finále úplně k ničemu.Celé to mělo být pojato asi jako nějaké filozofující dílko,které si mělo pomáhat drsnými hláškami a spoustou krve(nemá ovšem ani jedno),ovšem vznikl z toho béčkový vývar bez chuti.Po zdejších oslavných komentářích naprosté zklamání a selhání. ()

Maynard.

Začátek se rozjel velice slibně, až sem si říkal, sákriš to bude parádní podívaná... Postupně ale film ztrácel na kvalitě a stával se úplně zbytečně přeplácaným. Což je velká škoda. Bratrská dvojice vzala "zákon" do svých rukou (stejně tak jako Hit Girl a Big Daddy v Kick Ass), s tím rozdílem, že jim ke kenci filmu kril záda i jejich fotřík. A to se mi už zdálo vopravdu moc. Též mi přišlo moc, že se tak chytrý policajt dal ke konci filmu na jejich stranu. Všechny herecký výkony ( a to i ten Welliema Dafoe) mi vůbec nedseděly, přišlo mi, že každý přehrával co to šlo a já jim to vůbec nežral. Postava Funny Guy, tak to bylo uplně mimo, to nechápu. No, co si budu pamatovat, tak že v tomhle kousku hrál velice slavný pornoherec Ron Jeremy, kterýmu sem snad jedinýmu roli italského skorobose žral. Jo a taky se tam mihla pornohérečka Jeanna Fine. Ani nevím, proč mi zrovna tyhle dva vlezli nejvíc pod kůži, no i když :o). Každopádně stojí za zmínku ještě soundtrack, kterej si udržel kvalitu po celý film. Jinak tenhle film zůstane navždy nenápadný jako doposud... ()

Forsberg11

Prekvapenie, nečakal som, že narazím na takmer "tarantinovku". Rozbeh síce nebol nič moc, ale keď sa na scéne objavil neohrozený a egocentrický detektív v podaní Williema Defoa môj záujem náhle stúpol. Herecké obsadenie super. Paradoxne najviac mi nesedela ústredná dvojica írskych bratov Flanery, Reedus, ktorým som akosi sprvoti nevedel prísť na chuť, no časom sa to zlepšilo. Naopak najviac ma pobavil David Della Rocco, ktorý je fakt úžasný komik. Aj keď sa film nevyvaroval hluchým miestam (začiatok, posledných zhruba 15 minút), oveľa viac bolo takpovediac kultových scén, na ktoré len ťažko zabudnem (scéna s mačkou, transvestit Defoe). Určite sa na The Boondock Saint ešte niekedy pozriem a môžem ich vrelo odporučiť.. ()

BMAJTZ

Zajímavá akční podívaná, i když motivy hlavních hrdinů zrovna nechápu. Willem Dafoe hraje perfektního úchyláka. ()

Kaceris

Film ma prekvapil na plnej čiare. Čakal som nejaký slabší film, ktorý sa bude otáčať na mieste, a bude zbytočne zložitý. A musím povedať že moje očakávanie sa nevyplnili, a preto bol ten film ešte lepší. Musím povedať že mi ten film pripadal ako strašná klasika, miestami dobré hlášky, aj miesta kde som sa zasmial. "And Shepherds we shall be For Thee my Lord, for Thee Power hath descended forth from Thy hand Our feet may swiftly carry out Thy commands. So we shall flow a river forth to Thee And teeming with souls shall it ever be. In Nomine Patri, Et Filii, Et Spiritus Sancti." 5* jak lusk. ()

BlackTom

Takto si predstavujem ideálnu gangsterku. Skvelí charizmatickí írski hrdlorezi Connor a Murphy, ktorí bojujú za lepší svet, k tomu šibnutý taliansky minigangster Rocco a neodolateľne slizký "big boss" Papa Joe. Willem Dafoe exceluje, jeho homosexuálny detektív by si zaslúžil kultový post medzi postavami geniálnych kriminalistov. Nezabudnuteľné scény (Rocco v bordeli), brilantné hlášky ("Charlie Bronson měl v každém filmu nějaký to lano!") a dokonalý scenár. Čo viac si človek môže priať? Trochu ma mrzí, že tento film nie je až taký známy, no snáď to jeho pokračovanie zmení. Ak bude minimálne z polovice také vtipné a drsné, mám sa na čo tešiť :) Dodatok: Nebolo! Ani z polovice... ()

Tjaden

Vzpomínám si, že jsem tento film kdysi viděl jako capart a byl jsem z něj naprosto unešený. Dodneška jsem ho marně toužil opět shlédnout. Nepamatoval jsem si jeho název a tak se mi do rukou dostal náhodou asi po osmi letech. Je opravdu s podivem, že nešel do kin, neboť má ohromný potenciál stát se kultem. I když se to tu hodně srovnává s Tarantinem, mně osobně to přišlo naprosto originální a hlavně scény, ve kterých Dafoe "čaruje" za zvuku operní hudby na místuě činu jsou režijním majstrštikem. Je vynikajícím nápadem sledovat vraždy retrospektivně z pohledu detektiva. Kromě skvělé režie stojí za zmínku i herecké výkony a hudba. Černý humor není rovněž opomíjen a alespoň pro mě se jedná o jeden z nej filmových zážitků. ()

bari68

,,Mafiánska,, rozprávka o partii zabijakov, ktorý čistia ulice v mene otca,syna i ducha svätého.Pokiaľ sa vám toto klišé zdá trápne a jalové, máte pravdu... Po skončení tohto filmu som mal rovnaký pocit. ()