Jen třicet minut od Manhattanu leží Long Beach - kdysi výletní letovisko vyhledávané rodinami s dětmi, dnes bezútěšné útočiště narkomanů a bezdomovců. Detektivovi z newyorského oddělení vražd Vincentu La Marcovi (Robert De Niro) se zdá, že na zdejší pláži kdysi prožíval se synkem Joeym možná nejkrásnější chvíle svého života. Teď se sem musí vrátit, aby s věrným parťákem Regem Duffym (George Dzundza) vyšetřil násilnou smrt drogového dealera - a aby se vrátil k mučivým okamžikům své minulosti, které se léta pokoušel vytěsnit z paměti. Nejde jen o bývalou manželku Maggii (Patti LuPone), za niž našel už dávno náhradu ve své sympatické sousedce Michelle (Rachel McDormand). Jde o to, že hledaným vrahem je dnes už dospělý Joey (James Franco), syn, jehož detektiv už léta neviděl a jenž se už stačil sám stát narkomanem, rváčem a lhostejným otcem osmnáctiměsíčního syna. Při vyšetřování se Vincent propadá stále hlouběji do minulosti: k osudům vlastního otce Augusta, který byl na sklonku 50. let popraven jako vrah dětí. Ochránce zákona, který se celé roky pokoušel temnou skvrnu z rodinné minulosti zamaskovat vlastní svědomitou prací, nemá čas začít uvažovat o tom, zda jsou vražednické sklony dědičné. Stojí teď před největším rozhodnutím svého života. Má cenu zradit své profesionální poslání a pokusit se zachránit syna před spravedlivým trestem? (oficiální text distributora)

Boss321

Drama o složitém vztahu otce, policisty, se svým synem, feťákem, který je obviněn z vraždy. Když jsem viděl obsazení Robert De Niro a Frances McDormand, řekl jsem si, že to blbost být nemůže. Bohužel po shlédnutí nemůžu říct, že by to bylo špatné, ale prvotřídní krimi to není ani náhodou. Hercům nemohu vytknout naprosto nic (i když De Niro a McDormand odehráli mnohem lepší role), námět je také zajímavý, ale vše stahuje hodně průměrná režie Michaela Catona-Jonese. Snímek, který za zkouknutí stojí, ale podruhé bych to opravdu vidět nemusel..... ()

POMO

Príliš polopatická (americká...) psychológia. Príliš ukecaná. Herci prakticky nehrajú ani tak tvárami, ako ústami. A vôbec by to celé chcelo striedmejšiu stopáž. Ten istý príbeh sa dal natočiť na placi osemdesiatych minút. I keď je pravda, že potom by to už bola doslova len taká kvalitná televízna rodinná dráma. Kľudne si počkajte na VHS alebo DVD. A pustite si to so svojou mamou. Jej to film skôr pre ňu. ()

StarsFan

Uvažuji, jestli se na filmovém poli dá hovořit o "charismatickém filmu". A asi by to jít mělo, protože jsou filmy, které mají jaksi všechno a stejně jim všude něco chybí. Robert De Niro je extratřída, herec, kterého vynáším do nebes, ať už hraje drsného buzíka (Hvězdný prach) nebo měkkého mafiána (Casino). A přesto mi z nějakýho důvodu byl v Hodině pravdy naprosto ukradenej a mám dojem, že to nebude jen kvůli horšímu vzhledu (pár kilo navíc a delší vlasy). Dál tu máme děj filmu, který na první pohled nevypadá o nic hůř než Nelítostný souboj nebo Příběh z Bronxu, ale stejně z něj odvaření nebudete. A jako číslo tři, je to "last but not least" režie. Řeknete si, že Caton-Jones neudělal žádnou chybu, a asi budete mít pravdu. Jenže ničím neokouzlujícího dojmu se přesto nezbavíte. Nevím proč, ale teď, téměř ve dvě v noci, se mi pořád vybavuje srovnání s Nelítostným soubojem. Scéna v restauraci, závěrečná scéna nedaleko letiště... Ten "náboj" filmu. Chvíle, kdy se vám roztluče srdce, nemůžete spustit oči z obrazovky. Michael Mann tohle v Nelítosném souboji dokázal. Povedlo se to i Scorsesemu v Casinu, Matthewu Vaughnovi v Hvězdém prachu, Robertu De Nirovi v Příběhu z Bronxu. Michael Caton-Jones pro mě zatím tohle zvláštní "filmové charisma" neobjevil. Třeba se mu v budoucnu bude dařit víc. ()

Pohrobek

Prý to má být podle skutečné události. Kdo ví! V tom případě by pak odpadaly stesky na vlezlý příběh, ostatně celý film lze, aniž bychom při tom komukoli uškodili, zařadit do kategorie americké výchovné podívané. I to se točí. I tady občas vznikne něco kvalitního. Důkazem toho, že film není zase až tak prvoplánový, je složitější a otevřeným koncem vybavená postava Elizy Dushku, která jediná nás odkazuje do "nerodinné" sféry. Z výkonu De Nira jsem příjemně překvapen. Po vesměs příšerné druhé polovině devadesátých let by to mohl krok správným směrem. Dokonce jsme se dočkali jednoho "výbušného" minivýstupu a několika klasických pohledů a výrazů. Že by se Robert vracel? ()

kleopatra

Robert de Niro je dost velký borec, aby se díky svým hereckým zkušenostem nemusel spoléhat na režii, což se ale nedá říct o Jamesi Franco, který je sice talent, ale v této roli se poněkud plácá a taky by oba herci jako otec a syn měli být víc tým. Žánrově se tenhle film, což kladu rovněž na vrub režisérovi, taky pohybuje od zdi ke zdi mezi psychologickou detektivkou a rodinným melodramatem. Finální výlevy + děda s vnoučkem na pláži je konec klasicky přitažený za vlasy. ()

• Film je natočen dle skutečné události a policista Vincent LaMarca byl přítomen po celou dobu natáčení. (lesumir)
  • Robert De Niro osobně doporučil Jamese Franca po shlédnutí jeho filmu James Dean (2001), kde ztvárnil hlavního hrdinu. (Morien)
  • James Franco byl za svého Joeyho nominován na cenu Chlotrudis Award. (Morien)