Zamilován

• Československo Zamilovat se (více)

Zamilován je zářný příklad kouzla, které vznikne, když se ve výjimečném filmu sejdou dvě největší a nejzářivější hvězdy Hollywoodu! Držitelé ceny Akademie Robert De Niro a Meryl Streepová si poprvé společně zahráli ve filmu Lovec jelenů. Ve filmu Zamilován je uvidíte v rolích Franka Raftise a Molly Gilmorové, dvou obyčejných lidí, kteří se potkají nejprve náhodou a pak úmyslně... Jen jediná věc stojí mezi Frankem a Molly a jejich novou krásnou láskou: ani jeden z nich není svobodný. Dokonalé soudobé dilema živě a citlivě nastolené jak De Nirem a Streepovou tak i ostatními účinkujícími herci. (Magic Box)

tranquill

Je zvláštní, že u normálně funkčních manželství může dojít k něčemu takovému... ale určitě to není jen výplod scénáristovy fantazie. Každopádně citlivá režie a výborné výkony Streepové a de Nira (zde v poněkud netypické roli) daly vzniknout kvalitnímu romantickému dramatu. ()

GIK

Zvrhlý film o tom, že zničit rodinu, opustit děti i ženu kvůli chvilkovému povyražení s podezřelou osobou(?) je v uplně pohodě. ()

Biopler

De Niro bol v osemdesiatych rokoch na vrchole síl a hravo zvládol aj rolu v romantickom filme. Spolu so Streep som im to uveril, dokonca v úplne civilných polohách a to sa musí podtrhnúť. Oni dvaja a ich herecké kreácie sú dôvodom prečo si pozrieť snímku. Scenár, ale aj príbeh, ktorý veľmi nerieši koľko náhod dokáže divák zhltnúť, resp. ako šikovnejšie ozrejmiť prečo dochádza u oboch k nevere, je slabý, málo prešpekulovaný a aj záver to potvrdil. Ten celú epizódu v životoch protagonistov nijako vlastne neuzavrel. ()

Primavera

Stretne sa ženatý chlap s vydatou ženou a ... Možno inokedy by to bol banálny film, ale tento je strhujúci svojou hlbokou emotívnosťou, niečím, čo vám lezie pod kožu a z čoho vám je odrazu tak čudne príjemne. Keď som videla výraz tváre Meryl Streep, povedala som si - teraz chápem, prečo psychologovia o láske hovoria, že je to biochemická porucha na nervových synapsiách emočného mozgu .....a nedá sa liečiť. ()

Martin79

Příjemně plynoucí film, ve kterém je Meryl Streep hodně okouzlující a Robert De Niro také nehraje špatně, navíc bonus rolička Harvey Keitel. Pohodová oddychovka. ()

Rebeca

Herecký koncert ve dvou na téma : život nelze naplánovat. Dva lidé ve vlaku -  v knihkupectví - princip magnetického pole. Opatrně s výrazem banální (scénář) - může  se týkat i reality, kterou žijeme... ()

JamesLeon

Možná je to trochu zvláštní romantická dvojice, ale svým hereckým uměním a vyjádřením emocí zamilovaných lidí udělala tato dvojice z filmu skvělý zážitek. V průběhu filmu jsem si tak v duchu říkal, že mám vlastně radši romantické filmy staršího data. A pak jsem si uvědomil proč. V té době ještě nebyly tak rozšířené mobilní telefony, notebooky a další "moderní" technické vymoženosti, které velkou měrou ovlivňují dnešní scénáře romantických filmů a filmů vůbec. A tak tento prostý, ale emocionálně silný scénář, kde si lidé nemohou své emoce sdělit ihned přes mobilní telefon či přes nějakou sociální síť na internetu, ale musí je v sobě nosit mnohem déle a pak je ze sebe mnohem intenzívnějším způsobem dostat ven, je pro mě mnohem hodnotnější. ()

ForGump

Moc hezká romance, která krásně zapadla do dnešních svátečních dnů. Dvojice De Niro - Streep neodolatelná.. 70% ()

Tamdydam

Mě to nepřesvědčilo. A jak nad tím přemýšlím, myslím, že je za tím (navzdory vyzdvihovaným hereckým výkonům) hlavně Robert De Niro. Je to sice skvělý herec, o tom žádná, ale romantické role podle mě nejsou jeho parketa. Moc se do těchto rolí ani nehrne (asi ví proč), ale když už, přijde mi trochu v křeči. Asi jako LIno Ventura. Přijdou mi ostatně typově dost podobní. Když to srovnám s naprosto přesvědčivými a emocemi nabitými Madisonkými mosty, kde jde v podstatě o to samé (navzdory nepřesvědčivému věkovému rozdílu mezi Meryl a Clintem), je tohle starší dílo vyložená slabota. ()

maoc

Civilní a uvěřitelný romantický film, který stojí a padá na hereckých výkonech ústřední dvojice. Bez nich by film byl plytký a bez obsahu. Nějak zásadní tah na branku sice stejně nemá, ale bohatě ho vyplňuje senzační herectví. A upřímně, v závěru jsem byl napnutý jak kšandy. Protože kdyby se nestalo to, co se nakonec stalo,...no, to by byla sprcha a film by získal netušených výšin. Nebo hloubek? Dotkl se jich ale i tak. ()

Jerris008

Silnější 3. Má to své kouzlo a Niro a Streep jsou skvělí herci, ale je to zdlouhavý příběh bez výraznějších zvratů. Je to až moc taková červená knihovna, kterou já zrovna nemusím. ()

kubilov

Můj milovaný Bobby De Niro v romantickém filmu s Meryl Streep!? Tak to joo. Dva ničím nezajímaví lidé, kteří žijí v relativně spokojených manželstvích, se do sebe po jemném dvoření zamilují, z čehož vyústí spousta příjemností i nepříjemností, které jsou ve filmu na ploše jednoho roku zkoumány. Robert i Meryl jsou hotové extratřídy ve svém oboru, a tak jim nedělá problém zahrát i zdánlivě nezahratelné - příběh jakoby z reálného života vypadl. ()

Sharleen

On je šťastne ženatý, ona šťastne vydatá. Jedného dňa sa to aj tak stane..stretnú sa, zamilujú sa do seba a už nič nie je také ako predtým. Vlny pocitov, ktoré nimi lomcujú, na vás prenášajú Robert De Niro a Meryl Streep s takou ľahkosťou, ako to asi nikto iný ani nedokáže. Pre mňa jeden z najkrajších romantických filmov vôbec. ()

Jehan

Vlastně je to strašně smutný film. Banální každodenní příběh. Díky Meryl a Robertovi je ten trapný a zoufalý příběh ke koukání i v případě, že to vlastně nechceme vidět. Jako že vlastně nechci. Ale tyhle dva mám opravdu rád. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 58%, Audience Score - 63% | FDb.cz - 80.7% | Výborné romantické drama s velmi trefným scénářem a skvělými ústředními herci, kteří film vytáhli až na lepší 4*. Mezi Bobem a Meryl to prostě funguje, jsou sehraní a tu jejich romanci a slasti i strasti okolo ní jim snadno uvěříte. Dnes už by lidé pro něco takového asi neměli pochopení, ale my jsme tuhle příjemnou romantiku slupli jako malinu a pořádně si ji užili! :-) 80% ()

tee

Tento film mě k televizi nalákal pouze svým obsazením hlavních rolí dvojicí Maryl Streep a Robert De Niro, jelikož dějové schéma hovořící o náhodném setkání, z něhož se vyklube osudová láska, mou pozornost nijak neupoutalo. Dokonce jsem po prvních minutách přemýšlela, zda své volné chvíle nevyužít nějak jinak, jelikož film mě stále nijak přesvědčivě nezaujal. Ale nakonec nebylo třeba litovat ztráty času. Nejde sice o nijak originální a složitý příběh, ale opravdu vhodně převyprávěný. Právě pozvolné tempo přidávalo na dramatičnosti milostnému vztahu, jemuž stála v cestě manželství obou milenců. Film mě přijal do sebe a já naplno chápala, jak těžké rozhodnutí před nimi stojí. To si nakonec získalo mou pozornost, ona atmosféra, jež se rozprostřela i po našem obýváku. ()

imaginer21

"I zadaní se musí občas najíst." Zajímavý a trošku komorní příběh s šetrnou a poněkud úspornou hudbou. Skvělý De Niro a krásná Streepová v příběhu, který měl dost co do sebe, ale pořád mu hodně chybělo, hlavně na dialozích. Za celý film se toho totiž vpodstatě nic neřekne a ač ve vzduchu visí ta správná nejistota (opět díky skvělému De Nirovi a krásné Streepové), někde se vytratilo lano na diváka, které by upoutalo pozoronost ke každé minutě. Žádná ostuda, film krásný, ale asi se mi po čase rozplyne na pár nejistých vzpomínek. ()

Jane.D

Krásný film ze života. Do takovéto těžké situace se může dostat kdokoliv, jen je na nás, kam až to necháme zajít a jak se s tím vypořádáme. Jinak velmi pěkný příběh dvou lidí, kteří si k sobě vždy nějak záhadně najdou cestu . ()