Stárnoucí Nick Wells žije dvojím životem. V jednom je spořádaným občanem, majitelem vyhlášeného jazzového klubu NYC v Montrealu, v druhém zkušeným kasařem, který se po úspěšné a dlouhé kariéře chystá pověsit lupičské řemeslo na hřebík. Dávný přítel, překupník Max, mu nabídne kšeft za čtyři miliony dolarů. Přestože si s Jackem Tellerem, mladíkem, který akci vymyslel, Nick příliš do oka nepadne, rozhodne se do toho jít. Mají proniknout do montrealské celnice, kde je Jack nočním uklízečem. V trezoru je tam ukryto vzácné zlaté žezlo, které bylo v roce 1661 vyrobeno pro francouzskou královnu. Společně se pustí do příprav. Přítel Burt Nicka varuje, že se Max zapletl s obávaným bossem Salidou, kterému dluží peníze. Mladík se přizná, že za žezlo dostane třicet milionů. Nick chce akci zrušit, ale pak si to právě kvůli Maxovi rozmyslí. Přestože celníci zjistí skutečnou hodnotu starožitnosti a posílí bezpečnostní opatření, rozhodne se dvojice v akci pokračovat. Zatímco Jack likviduje pomocí laptopu bezpečnostní zajištění včetně kamer, Nick otevře trezor a žezla se zmocní. Jack je však odhalen starým hlídačem, který ho zavře v jedné z místností a pak se vydá za Nickem. Donutí ho, aby mu ukradenou věc dal a sundal si kuklu, aby se jeho obličej ocitl na nahrávce bezpečnostních kamer. Vypukne poplach a Jack se hravě jako retardovaný Brian dostává z budovy. I Nick má v rukávu pár překvapení, které mu pomohou uniknout, a Jackovi způsobí řadu nepříjemností... (TV Nova)

Falko

Podobne, ako aj pri DANNYHO DVANASTKE (2001) alebo aj v MISSION: IMPOSSIBLE (1996) ma bavia filmy, kde sa dokladne planuje takmer nemozna kradez. Robert De Niro je ako vzdy skvely, ale opät ma prekvapila hned prva scena s Edwardom Nortonom, ako mentalne retardovaneho chlapca, avsak v skutocnosti je Nortonova postava Jacka Tellera dokonala, to si vsimnete po prvom napadnuti De Nirovej gorily :-) Nemam moc rad jazzovu hudbu, ktora sa v tomto filme objavovala moc casto, ale scenar bol celkom slusny, dej filmu mi utiekol rychlo a najviac ma pobavil zaver filmu, kde som proste musel fandit zlodejom :-)... 30.03.2009 ____ Robert De Niro - (Nick Wells) +++ Edward Norton - (Jack Teller) +++ Marlon Brando - (Max) +++ Angela Bassett - (Diane) +++ Gary Farmer - (Burt) +++ Paul Soles - (Danny) +++ Hudba: Howard Shore +++ ()

viperblade

Taková velká jména a někdy to je taková nuda… Je pravda, že to je slabší film, ale vyzdvihují jej tyto vlastnosti: Skvělí herci a závěrečná pointa. ()

castor

Kolikrát jsme už zažili, že někdo musí z důchodu zpět do služby, případně těsně před ním se nechá zlákat poslední fuškou? Když se v dané hře představí trio výtečných herců tří generací, rádi se necháme zlanařit i my. Zvlášť když tu na jedné straně stojí letitá zkušenost a na druhé mladická dravost. A cenná kořist může být klidně za desatero horami. Ve zlodějském filmu často záleží na scénáři. Pokud je blbě vystavěný nebo jednoduše překombinovaný, přestane nás dění na plátně zajímat. Pánové scénáristé nás tady bohužel dokáží překvapit jen velmi málo, Frank Oz je přeci jenom ryze komediální tvůrce, ač tenhle krok do neznámých vod ukočíroval se ctí. Staromódně podané, herecky velmi slušné, neokázalé, ovšem rafinovanosti/nápaditosti bych si příště prosil krapet víc. ()

Xmilden

Vyvedená zlodějíčkovská kriminálka, které vládne duo De Niro a Norton (přece jen Marlon Brando tady vůbec nemusel být a pohled na něj není kdoví jak příjemný). Určitě mi z filmu vždy vytane postava dementního pomocníčka, kterého si jako za své alter ego vybral Edward Norton. PS: Určitě nemusím zmiňovat kdo ze zmiňovaných zlodějíčku koho převeze. 60% ()

Fiftis

Snímka režiséra Franka OZa The Score je klasickou gangsterkou. Gangsterka je určite vďačný námet a aspoň sporadicky sa v kinách objavuje ďalšia verzia príbehu o zlých a dobrých. Tentokrát tvorcovia filmu neváhali siahnuť po osvedčených menách a obávam sa, že aj po osvedčenom príbehu. Angela Bassett je na plátne žalostne málo, aby mohla byť čierna femme fatale a tak najpozitívnejším zjavom je Edward Norton ako talentovaný Jack/Brian. Jeho kreácie sú presvedčivé a myslím, že celkom jasne zatláča do pozadia de Nira i Marlona Branda. Sú tu hlavne výborné dialógy. Taká dobre plánovaná kľudná lúpež prevedená profesionálmi. Kamera a réžia sú profesionálne odvedené. Počas akcie sa snažia byť dynamické. Určite film nekazia. ()

Shakers

Robert De Niro zrovna môj obľúbený herec nieje, ale keď sa tam primieša Ed Notron a podniknú spolu ničo veľmi zaujímavé tak prečo nie?Postupne som si De Nira obľúbil a časom mi aj dokázal, že je to jednoducho pán herec.Ed Norton vôbec nezaostával a postihnutého upratovača zahral skvelo.Film ma super tempo, skvelých hercov a výborné napínavé finále. 80% - 4* ()

Stegr

60% - Rutinní zlodějský film, který ničím nevybočuje, snad kromě velmi dobrých výkonů ústřední trojice a pěkného zvratu nakonec... ()

liskam

Velice povedené krimi drama. A bez debat uvěřitelné herecké výkony. Člověk pak filmu mnohé odpustí. Za mě 78% ()

kingik

Robert De Niro je zkušený kasař. Sice se chystá pověsit lupičské řemeslo na hřebík, přítel a překupník, kterého hraje Marlon Brando, ho přemluví k poslední akci, loupeži královského žezla. Při té však De Niro musí porušit hned dvě své zásady - bude poprvé krást s parťákem, mladým talentovaným zlodějem Edwardem Nortonem, a poprvé ve svém městě. Norton s De Nirem v jednom filmu je přímo smrtící kombinace. Vyšel z toho trapný film o ničem. ()

Anderton

V podstate sa jedná o film, ktorého poslaním je pobaviť diváka bez toho, aby sa musel príliš namáhať premýšlaním o deji a aby mal chuť po čase si tento filmík pozrieť v telke znovu, napríklad pri žehlení alebo varení. Môže sa popritom pozerať na megahviezdy, ako robia nejakú lúpež, ktorá je premyslená tak, aby všetci stíhlali chápať, o čo ide. Aj tí pritom sporáku. Vyššie alebo nižšie hodnotenie mi pripadá v tomto prípade úplne od veci. ()

nascendi

Prekvapilo ma, že som si až po pol hodine spomenul, že som tento film už videl a ČSFD mi prezradila, že to bolo pred ôsmimi rokmi. Neprekvapilo ma, že som filmu dal tri hviezdičky, pretože aj dnes si myslím, že je to tak akurát. Je dobré vidieť dobrých hercov, slušné je prepáčiť, že podobne vymakané veľké krádeže som už videl v niekoľkých predtým videných filmoch a poteší aj záver filmu. A platí o ňom aj možnosť pozerania pri sporáku, o ktorej sa zmienil Anderton. ()

Rocky62

Možná je to kýč s trochou klišé a typickým "americkým" závěrem, ale já se slušně bavil. De Niro tak jak ho mám nejraději a Norton, který se za svůj výkon stydět nemusí. Zkrátka lehké "béčko", které však jako celek funguje výborně. Velmi silné 3*. ()

klerik

Rovnako otrepané ako PASCA, no tu je ešte aj vizuálna stránka oldschoolová, takže to nemá čím prekvapiť. Je to však napínavé a skvelo obsadené, aj keď De Nirovi som šikovného zlodeja zhltol oveľa menej ako Connerymu... Príjemná spomienka na staré časy... ()

SeBig

Znuděná brajglovina. Dle obsazení to vypadalo na pecku, ale vylezl z toho táhlej thriller s nevýrazným scénářem, nulovým dějem a děsnou hudbou jenž nudila i mé uši. Film z roku 2001 působí vizuálem na začátek 90let. Posledních deset minut nezachrání tu hodinu padesát nudnýho utrpení, kdy jsem myslel, že to nerozdejchám a byl sem ready s odpadem. Navíc nevim jestli to bylo formátem videa nebo čim, ale zvuk mi přišel nevyváženej..když se mluvilo musel jsem to dávat nahlas a najednou rána, jak kdyby mi v pokoji bouchla atomovka. Zvukový efekty volume 520% wtf. ()