Bývalý gangster, který, jak se domnívá, za své zločiny již zaplatil a nikomu nic nedluží, žije klidným životem farmáře, který miluje svou krásnou ženu a své koně. Ale minulost si ho stejně najde. Přihlásí se v podobě mladého jednoduchého gangstera Mickeyho, který spolu se Sergem, Noëlovým starým přítelem, se u něj ukryjí při útěku z vězení. Smrtelně zraněný Serge umírá a Mickey nedbá na Noëlovy rady. Zkušený Noël ví, že tento nezvladatelný zločinec představuje pro něj osudové nebezpečí. Ohrožen je on, jeho dosavadní život, ale i jeho krásná žena... Původně měl roli Noëla hrát Lino Ventura, ale ten ji, vzhledem ke svým striktním morálním zásadám, odmítl. Režisér Alain Corneau, má ve svých filmech vždy excelentní obsazení, vedle Yvese Montanda, se kterým se sešel ve svých filmech ještě dvakrát, obsadil Catherine Deneuveovou, Gérarda Depardieua, Michela Galabrua a tenkrát ještě málo známého Gérarda Lanvina. (Česká televize)

Hombre8

Stará dobrá škola francouzského kriminálního žánru s dobrou pointou a výborným castingem. Role citlivého a nespoutaného grázlíka padla mladému Depardiemu jako ulitá. Výborně kontrastovala s chladnou rozvahou Montanda, podobně jako u dvojice z druhého břehu, tj. mladý zbrklý inspektor vs. opatrný a lehce prohnilý Galabru. ()

charles3

Od Corneaua jsem zatím viděl (a dost se mi líbil) jenom Policejní Python 357 a toto se mi líbilo stejně. Trochu netradiční kriminálka s téměř neustálým napětím, obtížně předvídatelným vývojem, vícero hlavními postavami a skvostným hereckým obsazením - od Montanda a Deneuveové přes Depardieua a Galabrua až po tehdy teprve začínající Lanvina a Anconinu. Trochu mi (v dobrém) připomínala o dekádu starší melvillovku Osudový kruh. Do našich kin se (stejně jako oba další zmíněné) nedostal jednak kvůli rychle vyčerpanému "limitu" francouzských kriminálek a jednak kvůli "bojkotu" Montanda díky jeho protikomunistickému angažmá (viz Doznání). ()

andy60

Problém vidím v tom, že Depardier je vlastně pěkný pako a to mně dost bránilo v tom, abych mu držel palce a film si s ním užíval. Po návratu z vězení není ani náznak nějaké nápravy nebo touhy začít znovu a jinak. Dělá dál jednu hloupost za druhou, ale na druhou stranu, herecký výkon velmi dobrý. ()

Ruda.neck

Staré dobré francouzské psychologicko-kriminální drama s výborným hereckým obsazením a hereckými výkony. Bývalý zločinec Montand si užívá gangsterského důchodu a společně s krásnou manželkou se stará o svou koňskou farmu. Klid naruší až gangsterský fracek Depardieu, který uprchl z vězení a chová se jako neřízená střela. Status quo mezi gangstery a policisty ze staré školy tak začínají ohrožovat mladí dravci na obou stranách. Pro zachování pořádku bude potřeba opět volit zbraně. Kladem jsou jistě dobře vykreslené hlavní postavy, záporem možná trochu přepálená délka filmu. ()

PORTER44

G.Depardieu hned na začátku uprchne z vězení při útěku je zradí jejich kámoš a pak páchá jeden zločin za druhým,vraždy a loupeže ,na útěku neví kam má jít tak obchází kámoše a prchá jak před policií tak před Y.Montandem.Chvílemi je snímek trochu pomalejší ale celkově docela dobrá podívaná. ()

Kelinej

Na starších francouzských filmech, ať už kriminálkách, nebo komediích, jsem si vždy cenil, jak dokáží diváka lapit a vtáhnout do děje. Charismatický hrdina, charismatický padouch. Takto hutná atmosféra mi tady chyběla, jakkoliv příběh je zajímavý a herci se snaží. ()

StaryMech

Směska solidního krimithrilleru, melvillovské gangsterky, společenskokritického komentáře a sentimentálního kýče mě chvílemi bavila, jako celek nepřesvědčila. ()