poster

Kopyto

 • francouzský

  La chèvre

 • slovenský

  Kopyto

 • anglický

  La Chevre

Komedie

Francie / Mexiko, 1981, 91 min

 • Tosim
  ****

  Film založený na takřka geniálním nápadu, kdy se má člověk v podstatě jen díky náhodě dostat na kloub záhadě. Nápad není IMHO tak úplně využitý, ale herecké výkony to vynahrazují. Nejzajímavější částí snímku byla pro mě ta, kdy si Depardieu&Richard své charaktery v podstatě prohodí... ;-) Nápadité, Francisi...(27.9.2003)

 • MMR
  ****

  Noo joo, Pierre Richard a Gérard Depardieu pospolu, jak to asi mohlo dopadnout, že:-) Typická bláznivina, i když ne až tak bláznivá, ale rozhodně jedna z těch bláznivějších, se mi zde jevila velice zábavně. Shoda obrovských náhod, podivuhodností a nešikovností postavy F.Perrina, nenechala můj úsměv v odpočinku a řádně s ním zacvičila. A vše naštěstí v rozumné míře:-) Ach ta stará francouzská komedie, to je zlatý důl...(28.4.2011)

 • Orlau32
  ****

  A to jsem měla štěstí !!! Po "Cestě do lesa" do byla úplná lázeň, bytˇ stará 33 filmových let. Bavila jsem se tak, jak už dlouho ne, byť jsem v těch 70/80 letech nijak pro Pierra Richarda nehorovala. Ale po té příšerné nudě to byla sranda do nebe volající. V době slávy herce Richarda u nás, jsem ho moc nemusela, protože byly na výběr daleko kvalitnější filmy (i když velice zřídka). Pokud jste to neviděli, vřele doporučuji, přejde vás okamžitě "blbá nálada".(14.4.2014)

 • gogo76
  ****

  "Žil som dosť fádne, než som vás spoznal..." Richard a Depardieu ako skvelá dvojka, ktorá si to o pár rokov neskôr zopakovala v trochu lepšom prevedení - v komédii Utečenci. Zabodovali aj tu a dá sa povedať, že im to tu ide len o málo horšie ako v Utečencoch. Richarda som videl prvý krát v roli drsňáka , ale smoliarom ostáva naďalej. Dvojica súkromných detektívov slušne pobaví a ako komédia celkom ujde. Po filme som začal rozmýšľať o zmene povolania. "Práca detektíva je ťažká, ale pestrá..." 70%.(1.11.2015)

 • Anderton
  ****

  Nápad je určite vynikajúci, casting je geniálny, len scenár je skôr priemerný. Nejedná sa až o tak bláznivú komédiu, ako sa môže na prvý pohľad zdať a nakoniec je to aj v tomto pohodovom tempe lepšie. Ku slovu sa dostáva aj niečo ako dráma a čo sa týka násilia, nezostaneme iba pri bitkách. Pointou je fakt, že k cieľu sa pár dostáva náhodami, spôsobovanými Richardovou nemotornosťou. Hviezda navyše za nostalgické spomienky z dávnej minulosti, keď som film videl s rodičmi. Asi to bolo ešte za komoušov.(5.10.2015)

 • - Scénu, ve které se Francois Perrin (Pierre Richard) připlazí zmlácený do hotelu a Campana (Gerard Depardieu) volá nosiče zavazadel, se musela točit dvaadvacetkrát, neboť byl Depardieu v té době natolik opilý, že nebyl schopen slova. Francis Veber poté raději natáčení přerušil a následující den Deperdieumu pohrozil, že pokud ještě jednou bude na scéně opilý, natáčení filmu skončí. Gerard Depardieu to vzal na vědomí a od té doby hrál v každém filmu Francise Vebera naprosto střízlivý. (Bernhardiner)

 • - Původně se měli v hlavních rolích představit Lino Ventura a Jacques Villeret. (Bernhardiner)

 • - Pierre Richard zde jako hlavní hrdina vystupuje pod jménem Francois Perrin, stejně jako ve filmu Hračka (1976). (Evbad)