Paříž prožívá pod vedením megalomanského ministra veřejných prací stavební revoluci, plánuje vybetonovat Seinu, z obou stran chrámu Notre dame plánuje vystavět dva vysoké, železobetonové věžáky. Zároveň se ve městě začínají ztrácet lidé, což vyvrcholí ztrátou třiceti lidí ze zájezdu, kteří byli na prohlídce katakomb. Když se jednou v noci nevrátí domů dcera knihkupce Rondina (Michel Serrault), rozhodne se jít na policii, kde ho však vlažný a neochotný policejní komisař (Michel Galabru) odbude. Rozhodne se ji najít na vlastní pěst a začne právě tam, kde se ztratilo tolik lidí – v podzemí Paříže. Tam objevuje nejen svou dceru, ale především svérázné společenství lidí, pod vedením žoviálního Philippa Noireta, kterým je kopání jam, záměry ministra a stavební výstavba v Paříži proti srsti. Krysy z temnot se rozhodnou k definitivnímu úderu… (borsalino)

GrooteLulu

Viděl jsem to jenom v 90tých letech ještě na tehdejších vhs a byla to legrace v téže době nevídaná, srovnatelná pro mě s Byl jednou jeden život apodobně. Prostě francouzská fantasy. ()

tein

Totalni ulitla blbina prospikovana skvelymi herci, kteri hraji opravdu bravurne. Presto  mi to jako komedie neprislo prilis zabavne a i pres originalni namet mi to prislo spis jako jenm prumer. Francouzkych komedii je plno mnohem lepsich. ()

leafroller

Muž v uniformě vojáka z 1. světové války vystupuje z hrobu a odchází ze hřbitova. Zřízenec za ním volá: Haló, kam jdete? A muž na to: Já se hned vrátím. Stala se mi zvláštní věc. Vzpomněl jsem si, jak jsem se na tenhle film díval s matičkou jako malé dítě a jak jsme se u toho nasmáli. A protože mi to dnes zase tak vtipné nepřišlo, přivedlo mě to k myšlence, jestli se mění humor nebo já. Odpověď je samozřejmě: obojí. Ale chci věřit, že je to hlavně ten humor. Když jsem před časem zkoušel sledovat staré oblíbené sitcomy jako Cheers nebo Kutila Tima, nudil jsem se jako nikdy. Z druhé strany Járu Cimrmana jsem miloval a teď jen kroutím hlavou. Je to asi opravdu vyrovnané. Zajímalo by mě, jestli by tato kdysi legendární komedie pobavila dnešního teenagera. Mě docela ano a vy jí dejte také šanci. ()