Paříž prožívá pod vedením megalomanského ministra veřejných prací stavební revoluci, plánuje vybetonovat Seinu, z obou stran chrámu Notre dame plánuje vystavět dva vysoké, železobetonové věžáky. Zároveň se ve městě začínají ztrácet lidé, což vyvrcholí ztrátou třiceti lidí ze zájezdu, kteří byli na prohlídce katakomb. Když se jednou v noci nevrátí domů dcera knihkupce Rondina (Michel Serrault), rozhodne se jít na policii, kde ho však vlažný a neochotný policejní komisař (Michel Galabru) odbude. Rozhodne se ji najít na vlastní pěst a začne právě tam, kde se ztratilo tolik lidí – v podzemí Paříže. Tam objevuje nejen svou dceru, ale především svérázné společenství lidí, pod vedením žoviálního Philippa Noireta, kterým je kopání jam, záměry ministra a stavební výstavba v Paříži proti srsti. Krysy z temnot se rozhodnou k definitivnímu úderu… (borsalino)

Shitonit

Genitální filmík, viděno tucetkrát, poprvé snad ještě když jsem nosil nasrávačky netušíc co je ten Páriš. Nu a páč jsem to nějakou záhadou právě vylovil uprostřed svého poloprázdného mosku, a na-víc jsem to našel na fástšéru, tak se tímto loučím a odebírám se do krásného světa zdařilých dialogů, slušných lidí a nepřekonatelné atmosféry podzemí města nad Sejnou :-) ()

Hawaj

Lekhká bezstarostná taškařice na nedělní podvečer, sice dost zjednodušená aby to nebrzdilo, ale vždycky se na to rád juknu. ()

Karpoff

Zajímavá komedie z pařížského podzemí ,kde revoltují lidé proti novostavbám.Scéma když prohodí vodu,telefon a plyn mě skoro rozplakala smíchy.Skvělý Noiret - začínající Depardieu - klasický mistr Carmet,škoda že nedostal více prostoru. Galabru je prostě fr. komisař 70.let a nikdo mu to neodpáře :o) ()

Stanmi

Jean-Paul Rondin (Michel Serrault) vlastní malé knihkupectví a je příležitostným spisovatelem, píšícím o staré Paříži. Jednoho dne však zmizí jeho jediná dcera Marie-Heléne (Chantal Goya). Protože pomoc od policie a především od místního komisaře Lalattea (Michel Galabru) nemůže čekat, vypraví se ji sám hledat do pařížských katakomb. Zde objeví společnost bohémů a filozofů (a taky jednoho Němce, který si myslí, že II. světová válka ještě neskončila), kteří se zde ukryli před světem plným shonu tam nahoře. Jejich vůdcem je šlechtic Gaspard de Montfermeil (Philippe Noirot), který chce zabránit dalším stavbám v centru Paříže tím, že unese autobus zahraničních turistů, čímž jenom popudí ministra veřejných prací (Charles Denner) k akcím proti této menšině. No Krysy z temnot jsou rozhodně zajímavým snímkem a to už svým napádem, ale jeho úspěšná realizace už trochu pokulhává. Cílem tvůrců bylo nejspíš natočit satirickou komedii, ale povedlo se jim to tak napůl. Zatímco satira je jasně čitelná, těch ryze komediálních prvků tam člověk zas tolik nenajde, takže snímek není zas tak vtipný, jak by mohl a možná i měl být. Přesto film nabízí kvalitní výkony těch největších francouzských hereckých hvězd, které ještě doplňuje i mladý Gérard Depardieu a také velice zajímavě zpracované prostředí pařížských katakomb. ()

carl.oesch

Z mého pohledu jedna z nejslabších komedií asi zlaté éry Francouzů na tomto poli. Vyjmenuji celou řadu daleko lepších, vtipnějších a pointami oplýváních filmů. Tady je to skoro nic neříkající, nedotažené a tak trochu bez konce. Rádoby společenská satira, Michel Galabru se svým vysokým standardem, naopak nevýrazný Philippe Noiret (nemá ale co hrát) a sympaticky svižné hlavní hudební téma, které posunuje vpřed děj vlastně bez děje a bez konce a hlavně propojuje většinu gagů poněkud lacinějšího střihu (neustále vše fotografující japonský stařeček, komisařova manželka v autě a ve finále jeho srážka s autobusem, když konečně vyrazí na dovolenou....je to podívaná, která se dá, ale dojem (světe div se, i ztřeštěná komedie na vás může zanechat nějaký dojem) je nulový. Jestli jsme schopen se dívat na řadu těhle francouzských komedií počínaje Louisem de Funesem a konče třeba Pierre Richardem až k Návštěvníkům, tak tohle příště vynechám. Takže slabé dvě hvězdy. ()

magu

Opäť jeden z filmov, ktorý môžu do filmovej príručky pre začínajúcich scénaristov zaradiť do kapitoly Výborný námet nedotiahnutý do konca. Aj keď sa na to pozerám z uhla "bláznivá komédia", tak aj tak mi z toho nevychádza viac. Toho bláznivého tam nebolo až toľko, aby to zaujalo tak ako napr. Četníci.. a satiry tam bolo priveľa na to, aby to skončilo bez pointy. Aspoň ja som ju tam nenašiel. Developeri všetkých krajín, kľudne spite ďalej (resp. kľudne kopte jamy). ()

Ondrew

Darmo som sa nazdaval, ze azda vsetky najlepsie komedie z Francuzska som uz videl. CT1 ma nedavno presvedcila o opaku. Film ubehol tak rychlo, ze som sa ani nestihol spamatat z jednotlivych situacii, z ktorych srsal humor a satira spolocnosti. Ked k tomu priratam samotny fakt, ze sa to malo odohravat v (mojich milovanych) parizskych katakombach, vysledne hodnotenie je jasne. Tym skor, ked staby hlavne postavy vystupovali herci typu majster Serrault, Noiret, Galabru a Depardieu. Ako tu uz stihol v minulosti napisat napr. user Enšpígl... TAKTO treba na tych HORE... sposobom, ze my, vsetci tzv. "bezni obcania" zalezieme DOLE! :D 85%. ()

sahier

Veľmi príjemne jemná komédia o fantazijnom svete v podzemí , s dokonale vymysleným systémom možností existencie v ňom a bojom s ľudskou hlúposťou a povrchnosťou zároveň. Matne som si tento film pamätala z detstva a dnes som si len opakovaným vzhliadnutim pripomenula jednotlivé sekvencie filmu , no zároveň nečakane spríjemnila silvestrovský večer. ()

Dvojirakri

Tak jsem to celé bedlivě shlédnul a udělal si čárku vždy, když jsem se zasmál. Ani jednou, přátelé! Tedy, scény z pohnuté ministrovy budovy celkem vtipné jsou, to ano. Nápad a námět také dobrý, i ty malůvky v úvodních titulcích. Ale celkově jsem spíš zklamán. Průměrnější z tehdejší příjemné francouzské produkce komedií. ()

dogrose

V 70. letech to byl svátek, když dávali tuhle komedii, byla velmi oblíbená. Dnes to vidím jako příjemnou, kvalitní podívanou, kde se zrovna nepopadám za břicho, ale užívám si výborné francouzské herce, kteří už dnes mezi námi nejsou. Vidím hluchá místa, někde by to chtělo popostrčit, jinde rozvinout, trochu šablonovitý Galabruho komisař, možná snaha o satiru byla až příliš za každou cenu. Vtipná místa, kterým se směju dodnes: ministr stopující metro, úvodní titulky, sklízení zeleniny. Virtuózní český dabing: Petr Haničinec (M. Serrault), Miroslav Moravec (Ph. Noiret), Soběslav Sejk (jako vždy M. Galabru), ale i opět výborná Eva Trejtnarová. V dabingu se jako tajemník ministra mihne osobitý Bohumil Šmída, příležitostný herec, který vedl na Barrandově jednu z dramaturgických skupin. Je to milé pohlazení francouzské klasiky. ()

gizi

Příjemná, zábavná podívaná. Dobrá myšlenka. šlo z toho ale asi vymáčknout trochu víc. 65%, 3.4.2014. ()

Bránolog

Viděl jsem jako dítě a dost se mi to líbilo, některé filmy by mohly televize dát, místo po dvacáté Slunce, seno a... ()

PORTER44

Pro mě osobně né moc vtipná komedie,spíše průměrný Francouzský film s trochou komediálních scén,ale že bych se nějak smál během celého filmu to asi ne.Zajímavé herecké obsazení,ale že bych film vyhledával znova,jednou to stačilo. ()

Dr.Kongo

Bavil jsem se stejně jako před skoro 40 lety. Není to úplně dokonalé, ve druhé půli trošku dochází dech, ale tuhle hereckou squadru můžu kdykoli. Pořád je to na dobré 4*. ()

Sejkorka

Ne každý starý francouzský film je dobrý. Tohle je to těch letech úlet. Jen vzpomínka na fotku ze školních let, kde dva spolužáci pózují před plakátem u kina, kde tehdy ten film dávali, stojí za to. Jinak je to rozhodně nejslabší role Philippa Noireta, kterou jsem kdy viděl. Galabru a Depardieu v tomto směru zas o tolik nezaostávají. ()