Reklama

Reklama

Zakázaný svět

(neoficiální název)
  • Česko Subjekt 20: Horor ve vesmíru (neoficiální název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Na vzdálené planetě Xarbia se tým elitních vědců snaží vyřešit mezigalaktickou potravinovou krizi vytvořením experimentální životní formy. Výzkum se jim ale šeredně vymkne z rukou a monstrum začne zabíjet vědce. Je proto povolán nejlepší vyšetřovatel galaxie, aby zachránil situaci. (topr harley)

Videa (1)

Trailer

Recenze (32)

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Forbidden World je béčkový sci-fi horůrek v jedinečném retro stylu, natolik typickém pro jiné Cormanovky. Vesmírnou loď zastupuje několik futuristických místností a chodeb, všude svítí nebo blikají barevná tlačítka a tuhle zdejší teplou atmosféru doplňuje zvláštní syntezátorová hudba. To všechno v krásně nedokonalém, naivním duchu. Jenže jsou tu dva jiné faktory, kvůli kterým stojí film za pozornost - jsou to masky a nahota. Kromě dvou pěkných bab, co se nestydí svlékat, se tu totiž vyskytuje i dostatek různých příšer, zámotků, slizu, krve a roztékajících se obětí, že fandovské srdce, bijící pro podobné trashe, musí místy plesat radostí. Bohužel jenom místy, protože občas je to taky užvaněná nuda. ()

Campbell 

všechny recenze uživatele

Další vyvtřelec, naneštěstí to není tak hrozné jako třeba Creepozoids(u nás pojmenovány tím nejhorším způsobem Pomsta vetřelce). Klasická Cormanovka 80 let. Po poměrně rychlém začátku se dostáváme do lodi kde něco vytvářej a ono to uteče, a pak se hraje na kočku a myš. Poměrně atmosférické béčko které vyniká výbornou hudbou. Herci hrají jak mají, ale občas jsem měl problém se samotným hlavním hrdinou, protože jak jsme vtrženi do děje tak jsem ho nějak "nestíhal". Samotný monstrum ujde i když žádný zázrak. ()

Reklama

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Ja a mnoho ďalších Rogera Cormana poznajú hlavne ako režiséra atmosférických hororov a to hlavne zo šesťdesiatych rokov. Ale tento pán stál aj pri mnohých produkciách bečkových slasherou či Scifi-čiek a tento je jeden z nich. Začalo to ako Star Wars, potom to pokračovalo cez obchodík hrôzy až po nepodarenú vec. Spomenul som tu obchodík hrôzy a to preto, že monštrum sa nápadne podobalo na Audrey II aj keď to bola len náhoda, lebo Little Shop of Horrors vznikol až niekoľko rokov po tomto filme. Monštrum tu bolo naozaj úsmevné a úsmevne bolo aj to, že tvorcovia tohto filmu sa tak strašne chceli podobať na Aliena, že zabudli na jeden zásadný fakt a to, že nemajú na to nielen financie, ale ani takého novátorského mága, akým rozhodne Ridley Scott je. Popravde okrem narastajúcej atmosféry pri konci ma film ničím iným neoslovil a to krásna Dawn Dunlap behala pol filmu len v košieľke a ani to ma nepresvedčilo dať filmu viac, ako silné 2*. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Bejkovina jako prase, přesto jeden z těch ještě relativně snesitelných alienovských klonů, který aspoň přišel relativně brzy po úspěšném Vetřelci, i když nějaké kvalitativní srovnání rozhodně nepřipadá v úvahu. A ačkoliv si toho dva a půl roku po zhlédnutí z Forbidden World dokážu vybavit už jen velmi málo, uvízl mi hlavně docela povedený synťákový soundtrack od Susan Justin a docela povedeně navržený mimozemšťan s velkými zuby, který úspěšně likviduje zcela schematicky napsané a tupé postavy. S nulovými očekáváními je to docela snesitelná hororová béčková podívaná. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Roger Corman ve spolupráci s Jimem Wynorskim a několika dalšími dal šanci vzniknout béčkovému scifi-hororu, který i přes nevelkou oblíbenost u diváků získal tři nominace SATURN v roce 1983 a to především díky solidním speciálním efektům. Přestože samotný scénář není nikterak originální a dá se v něm nalézt hned několik slabin, tak já se u sledování tohoto filmu docela bavil. Určitě tomu dopomohly i dvě pohledné herečky, které se nebály ukázat své přednosti, ale především již zmíněné efekty (ehm pokud nepočítáme ten trapný začátek). Vzhled monstra sice patří do slabšího soudku a popravdě na mne moc velký dojem neudělalo, ale i to se dá překousnout. Jeho specifické zabíjení (a to nejen přes lidské otvory) dokázalo z jeho obětí dělat opravdový humus a rozpad buněk patří do kategorie delikates. V tomto filmu nešlo ani tak o množství krve, jako spíše o míru „hnusu“, která byla místy v dosti hojném počtu. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno