Paříž, rok 1830. Ve městě řádí maskovaný vrah, známý jako Alchymista. Po jeho stopách se vydává nejúspěšnější francouzský vyšetřovatel, legendární François Vidocq (Gérard Depardieu). V nelítostném souboji je ale poražen a zdá se, že zabijáka už nikdo nemůže zastavit. Ve Vidocqově pátrání se ovšem rozhodne pokračovat mladík Etienne Boisset (Guillaume Canet), spisovatel který o detektivovi původně připravoval knihu. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím čeká mnoho smrtících nebezpečí i tajemství, která neměla být nikdy odhalena. (oficiální text distributora)

deerelegan

Obrazově skvělý fantaskní thriller, který dokáže zaujmout kvalitní zápletkou. Dobré je, že film nestaví pouze na Depardieuovi, ale naopak film táhne Canet. A konec mě odzbrojil, nebudu prozrazovat, pokud to ještě někdo neviděl... ()

LooX

Vynikající vizuální zpracování prvního evropského filmu natočeného digitální filmovou kamerou bohužel nemůže zachránit nepříliš povedený scénář. ()

moorks

Temný, mystický, krvavý historický thriller s děsivých dob 19.stol... a myslím,že se povedl. Perfekní zpracování Paříže, dábelské akční scény, temnota a strach...režiseru Pitofovi se podařilo vše dobře skloubit a namíchat a výsledek je pozoruhdná podívaná. Pro dnešního člověka možná trochu nepředstavitelné, ale v té době byli lidé skutečně pověrčiví. Pitof možná není nějaký super tvůrce, ale tenhle film mu vyšel skvěle. ()

killa black

Fimy tohoto typu mám moc rád a jsem k nim shovívavější. Vidocq mě bavil moc a i když je zápletka trochu bláznivá, tak přesto jsem neměl problém udržet pozornost. Depardieu je excelentní, stejně jako vykreslení hnusné špinavé a tajemné Paříže. Některé střihy a scény mě nadchly a až na závěr to je příjemnej film, kterej jsem neviděl naposled. ()

teseth

Nemohu si pomoct, ale tento film mě naprosto nadchl svým vizuálním zpracováním, které je dechberoucí. To se prostě povedlo na výbornou. Na co bohužel film trochu doplácí je slabý scénář, ale to mu rád za ty vizuální orgie odpustím. ()

štěpule

Z filmu mám dost rozporuplné pocity. Příběh a zápletka je dost tuctová, ale ta kamera je dost zvláštní. Myslím, že díky ní na film dost dlouho nezapomenu, i když mě děj nijak extra nezaujal a to je to můj oblíbený žánr. ()

Robbie

Vizuálne parádny kus umenia, naozaj ma to ohúrilo, keďže som veľkým priaznivcov určitej "komixovosti". Fantóm bol parádny a vskutku mrazivý, veľmi dobrý nápad boli strašidelné ženské povzdychy ktoré vydával a celkovo bol proste cool. Páčilo sa mi aj že film mal nakoniec nadprirodzenú pointu a nesnažil sa rýchlo naservírovať nejaké racionálne vysvetlenie. Aj keď na druhej strane, príbeh mohol určite byť lepšie dotiahnutý.. ()

Severus007

Nuda od první minuty. Doteď nevím, jestli to měl být horror, akční film, nebo detektivka. Každopádně je to hovadina, sto minut mlácení prázdné slámy. ()

Filatov

Atmosféra ano, digitální kamera a efekty ano, hudba ano, ztvárnění fantoma a jeho souboje ano ale co opravdu ne jsou hodně špatně nasnímané souboje, roztřesená kamera a způsob vyprávění. Zároveň i způsob, jakým herci hrajou. Někdy se na to nedalo koukat, takže proto nemůžu dát více než tři. Opravdu mě bavily jen ty části s fantomem. ()

IlMagnifico

Vizuálně vypiplaná podívaná, které se daří navádět i slušnou atmosféru, ale to vše ztrácí na hodnotě díky hloupému scénáři. První náznak toho, že vážně tvářící se Fantom Paříže asi nebude tím, čím by se na první pohled zdálo, přichází už v prvních minutách při vraždění bleskem a jeho fyzikálním vysvětlování. To by ale člověk ještě překousl, kdyby se nám tu ke konci zničehonic nevyhouplo nadpřirozeno a rádoby šokující závěrečná odhalení vážně nenahlodala celou logiku filmu. Za jedno zhlédnutí snímek stojí, napodruhé bych se mu ale s klidným svědomím vyhnul. ()

zeromen

Výborný Depardieu, ve slušném Francouzském filmu, doufám že podobných bude víc. Naopak co mě vadilo, bylo neustále a docela otravné přibližování kamery, bez toho bych se klidně obešel. Jinak bych dal vyšší hodnocení. ()

vinducha

Miluju tuhle atmosféru , ty naháněčky po městě , kde si po večerech jeden určitě nemohl být venku jistý svým zdravím a životem. Ta doba, konkrétně rok 1830,  je v tomto filmu zachycena nádherně. ()

ZelenyPaul

Šíleně stylizovaný film, který si může dát copyright na muže ve vysokých kloboucích a dlouhých pláštích, kráčejících s přehnaným zvukovým doprovodem po mokrých dlažbách. Názorný příklad, že digitální kamera může fungovat i u filmů s vyšším rozpočtem. Osvěžující kousek. ()

Zrr

Jeden z nejdražších francouských filmů a mě hodně sklamal. Po visuální stránce super, skvělý dynamický střih ( i když místama až moc zběsilý ) slušnej padouch a standartní Depardieu . Scénář je ale hodně slabý a postrádá jistou dávku uvěřitelnosti. ( nalákat blesk na hlavu oběti pomocí hřebenu vloženého do kloubouku je pěkná kravina ) Příběh je rozkouskovaný postrádá dynamiku,napětí a slušnou pointu. ()

Zabriskie

Francouzi si očividně chtěli vyzkoušet co všechno umí digitální kamera a kam až jsou schopni zajít v přeměně obrazu. Všechno zde má totiž jinou barvu, ostrost a kontrast než je obvyklé. Neznamená to ale, že si tvůrci vyhráli jen se vzhledem filmu a opomněli při tom děj. Fantom Paříže, odehrávající se v polovině 19. st. pojednává o vyšetřování vraždy slavného inspektora Vidocqa, kterou spáchal tajemný muž se skleněnou maskou, po němž Vidocq pátral. Vraha hledá nejen pařížská policie, ale i Vidocqův životopisec, který chce dokončit svou knihu. Jeho prostřednictvím nám filmaři zajímavým způsobem postupně odhalují důležitá fakta příběhu, která do sebe přesně zapadají a vytvářejí napínavou podívanou, pří níž jsme každým okamžikem blíž pravdě. ()

Konvička

Je mi celkem jedno, jak triviální byla zápletka, na ni jsem totiž v průběhu filmu vůbec nemyslela. To možná až po "vydýchání se" z té audiovizuální jízdy jsem zjistila, že vlastně o nic moc nešlo a že by se děj dal shrnout do tří vět. Čtyři hvězdičky dám ale s klidným srdcem, protože pokud mě film s relativně prázdným příběhem zaměstná tak - a může to být třeba tak úžasnou formou jako Vidocq, že nevnímám slabiny, nemohu jinak. A navíc je mi sympatické, že si tenhle malý film na nic nehraje. Na rozdíl třeba od Fontány, která má audiovizuální stránku taky úchvatnou (vnímání hudby a triků atp. je hodně individuální, proto ať si každý najde to svoje), ale mám při sledování pocit, že dělá z komára velblouda. Omlouvám všem, které jsem urazila srovnáním těchto dvou filmů, ale to víte, každý vnímáme reálný či každý jiný svět úplně jinak :-) ()