Paříž, rok 1830. Ve městě řádí maskovaný vrah, známý jako Alchymista. Po jeho stopách se vydává nejúspěšnější francouzský vyšetřovatel, legendární François Vidocq (Gérard Depardieu). V nelítostném souboji je ale poražen a zdá se, že zabijáka už nikdo nemůže zastavit. Ve Vidocqově pátrání se ovšem rozhodne pokračovat mladík Etienne Boisset (Guillaume Canet), spisovatel který o detektivovi původně připravoval knihu. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím čeká mnoho smrtících nebezpečí i tajemství, která neměla být nikdy odhalena. (oficiální text distributora)

Fujin

Syrovější detektivka s vhodně zvolenou hudbou. Přitažlivě vizuálně zpracováno, to vskutku. Občas dojem zkazí velmi nepovedený trik, ale vlna těch působivějších je s jistým nadhledem zahlazuje. Není nouze o nelogické retardéry v hlavní linii příběhu. ()

zimi

Mě se ten film hodně líbil a s negativní kritikou nemohu souhlasit! Nový styl a super příběh, dobrá zápletka, napětí, akce, herci, vše super!!!! 8/10 paráda, doporučuji!!! ()

Jirkacek

Fantom Paříže se stal jedním z prvních filmů, natočených digitální kamerou a pro mne jedním z prvních DVD, které jsem si koupil. Viděl jsem ho už několikrát a pokaždé jej obdivuji jako umělecké dílo stvořené kameramanem. Ve snímku je totiž tolik úžasných kontrastních záběrů, netradičních úhlů pohledu, detailů tváří i triků, které fantoma francouzské metropole řadí mezi skvosty této země. Úvod filmu také není jeden z těch tradičních, neboť jsme nejprve viděli souboj Alchymisty, vraha se skleněnou maskou a vynikajícího detektiva Vidocqa v podání Gérarda Depardieu, končící smrtí druhého jmenovaného. Po stopách vraha se posléze vydal mladý spisovatel Etienne Boisset, jehož skvěle zahrál Guillaume Canet a tak jsme dále sledovali pěkně krok za krokem jeho vyšetřování, odehrávající se v Paříži roku 1830. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím musel čelit mnoha smrtícím nebezpečím a odhalit tajemství, která neměla být nikdy rozluštěna. Ač byl děj filmu poměrně jednoduchým, skvělé záběry, tajemství, záhady a někdy až nechutné odhalení vytvořily celek plný napětí, stojící rozhodně za shlédnutí a obdiv. Také závěr a rozuzlení snímku bylo naprosto překvapivé - vůbec jsem netušil, kdo tím fantomem skutečně je a tím více jsem byl pak překvapen. Jen byla škoda, že se některé souboje a pohyby fantoma byly až nadpřirozené, posunul bych to spíše do reálné roviny. I tak se jedná o úžasné umělecké dílo. Fantom Paříže u mne získal fantastické čtyři hvězdy ****. ()

abanek

Vizual na vybornou ( takove male Sin City z Parize 1830...) ,ale pribeh je vopruz...Aspon diky za krasne prednosti hlavni zenske hrdinky ... ()

Bacileus

Chvála triků může být věcí doby, vždyť je to k dnešku staré třiadvacet let a dá se tomu mnohé odpustit. Zcela jiný problém vidím v kameře. Tak hnusně pojatou vizualizaci, snímání herců i prostředí jsem neviděl. Přidejme scénář, který chce být tu chytrý, tu odlehčeně pitomý, jindy až přepáleně enigmatický a máme pestrou sračku, kterou Gérard nezachrání, i když by klidně mohl, nebýt jeho postava půlku děje (mrk mrk) mrtvá. ()