Teprve devítiletý Hogarth zachrání obrovského robota, který na Zemi přiletěl z vesmíru. Hogarth se snaží svého nového geniálního kamaráda ubránit před vládním agentem a vojáky. Ve zdánlivě klidném městečku Rockwell ve státě Maine žije v roce 1957 devítiletý chlapec Hogarth, který sní o invazi vetřelců a bitvách s komunistickými agenty. Jednoho dne se mu jeho sen splní - do nedalekého jezera prý spadl obrovský robot z vesmíru. Hogarthovi se podaří robota vylovit a navzdory protestům své matky Annie ho schová u kamaráda Deana. O robotově přítomnosti se brzy dozví vládní agent Kent Mansley, který chce vetřelce zničit za každou cenu. A bude jen na Hogathovi, jestli se mu to podaří. (HBO Europe)

frolish

Neskorsi reziserov pocin Incredibles je sviznejsi, akcnejsi aj trocha napaditejsi, ale toto je tiez fajn zabava pre deti, navyse nesuca aj pekne posolstvo a emocionalny rozmer. 70% ()

El-Barto

Dějová jednoduchost je plnejma hrstma kompenzována minimálně stejnou citovou hloubkou jako u Jak vycvičit draka. Poctivá a jednoduchá animace tomu přesně sedí. Neni to ukecaný a rádobychytrý jako dost dnešních animáčů. A ne, neni to pohádka pro děti. Je to plnohodnotej film pro chlapy, který v sobě pořád mají to malýho klučinu, kterej si nedovede představit nic suprovějšího, než najít někde v lese stejnýho robokámoše. ()

rusty09

Neuvěřitelnej animák z roku 99. Je pravda, že nemít mladšího synovce, tak tuhle bombu taky nevidim, ale zase 4k lidí, mi příjde na tento film opravdu málo. Při smrti robůtka sem měl na krajíčku, což se mi stalo jen u Nema. Jasný bůro! ()

Saur.us

B. Bird si tímhle dojemným animákem a variací na E.T.ho otevřel dveře do Pixaru. Pěkná klasicky vypadají animace a reflexe ameriky 50. let (zbrojení, atom, sověti), dělá z tohoto snímku více než dětskou záležitost. Neprávem opomíjená podívaná, kterou jsem neprávem opomíjel i já. P.S. nemalá podobnosti s roboty z laputy, nezdá se vám? ()

Chundys

Moc parádní snímek :-)... Možná i škoda takhle krátké stopáže, protože mne to neskutečně bavilo a bylo to i velice poučné nebo spíš takové emotivní... Zařazuji mezi TOPky k mým oblíbeným animákům ()

Axident

Zatraceně příjemná záležitost, očekávatelný děj není vůbec naškodu, "nepočítačová" animace v dnešní době potěší a sám robot je k sežrání! ()

Mary19

"Superman!"... Výjimečné... Železný obr má v sobě více než se na první pohled zdá... Naposledy jsem takovou hloubku, citlivost a dojemnost cítil při sledování Ratatouille, a vůbec mě nepřekvapuje, že i za tímto skvostným dílem stojí režisér Brad Bird... Jeho fantazie a smysl pro detail jsou cítit v každém záběru, a nakonec mu odpustíte i ten lehce patetický závěr... Opravdu výjímečné... 90% ()

strikeman

No to mě podrž - mě dojala animovaná sci-fi pohádka pro dospělé. Takovou emocionální sílu, přitom v jednoduchém příběhu o základních lidských vlastnostech a hodnotách (i když s mnohými odkazy), jsem věru nečekal... Bird prostě animáky umí, budu se těšit na další. ()

crha

Pokud nemáte vyloženě averzi na animáky, NUTNO VIDĚT!!!! Jeden z nejlepších a možná nejlepší pixarovský animák, co jsem zatím viděl. Našlapaná poslední dvacetiminutovka a moje sympatie k hlavní postavě (myslím robota), to je důvod proč dávám plný počet. ()

Hapretor

Skvělá a poučná sci-fi pohádka. Bohužel je jich velmi, velmi málo. Taková díla se už netočí. - až na Pixar:) ()

fablefavorit

Dlouho odkládaná záležitost. Birdovo ruka je tu cítit na míle daleko a jakožto fanoušek Incredibles jsem si vzhled rodinky Hughesových okamžitě oblíbil. Úžasná animace, skvělá hudba, spousta vtipných momentů, originálních nápadů a překvapivě inteligentních "vedlejšáků" dává dohromady do puntíku propracovanou celovečerní zábavu. A Giant je prostě roztomilej. ()

BOURQUE

Jednoduchý a pekný príbeh, nesúci v sebe myšlienky, ktoré majú čo ponúknuť jak malým tak aj veľkým. Gratulujem pán Bird! Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

Kublai

Jeden z nejlepších amerických animovaných filmů - až člověka zamrzí, jak dlouho ležel tento klenot poměrně nepovšimnut... ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

Zemřela oscarová herečka Cloris Leachman

28.01.2021

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018