Reklama

Reklama

Hrdinové ve člunu

  • USA The Boys in the Boat (více)
Trailer

Inspirativní příběh podle skutečných událostí sleduje skupinu outsiderů na vrcholu Velké hospodářské krize, jakmile se dostanou do popředí pozornosti, když závodí s elitními rivaly z celého světa v rámci berlínských Olympijských her v roce 1936. (Prime Video)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

We were never eight. We were one. Klasicky příběh o tom kterak se podceňovaný tým dostal z nuly až na vrchol. Tentokrát jde o americký univerzitní veslařský tým, který v době recese a v předvečer druhé světové války vybojoval zlato na olympiádě v Berlíně v roce 1936. Silný příběh, nicméně v Clooneyho režii mu hlavně v první polovině chybí tempo a dá mu dost práce aby diváka alespoň trochu vtáhnul. Druhá polovina je sice o něco lepši a finální závod nepostrádá dynamiku, ale nic to nemění na tom, že bezmála dvouhodinová stopáž je tenrokrát moc. Špatný film to rozhodně není a fanoušky veslování nejspíš potěší, ale v Clooneyho režijním portofoliu patří do té slabší poloviny…60% ()

MajkHany 

všechny recenze uživatele

Nečekal bych, že mě tak chytne film o desetimetrové vaně potřené lakem na nehty, ve které sedí kluci v opocených trenýrkách, zatímco jim kapky potu zatékají ze zad přímo do středu odpadní zóny. Ale je to opravdu poutavě natočeno, zároveň se to vůbec nebere nijak vážně. Sportovní scénky jsou napínavé, v podstatě jsou tam zejména tři hlavní závody, všechny úplně stejné, ale já bych řekl že game changerem tohohle filmu je ten diktátor, který udává tempo s kelímkem na obličeji, připomínající masku z Šíleného Maxe. Je tady skvěle zachycena práce tohohle člověka, jak v které chvíli dávkuje jaký motivační slovosled a s jakou intenzitou a tónem přilívá benzín do krve těch týpků, kteří velkýma vařečkama míchají kafe v pofidérní fašistické říčce. Akorát záběry vztekajícího se Hitlera jsou trochu přitažené za vlasy, jinak jsem v tomhle filmu pořád viděl rukopis Clinta Eastwooda, připomíná mi to styl jeho filmů, bude to nákaza virem dvojité "o" ve jméně. Na další Clooneyho film se celkem těším, je to citlivý a lidský film, bez jakýchkoliv kýčů. ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Upřímně tedy netuším, nakolik se tvůrci drželi skutečných událostí, nicméně je pravda, že mě to celé spíš přišlo jen jako pohádka, která se nechala jen velmi zlehka inspirovat dozajista zajímavou a silnou sportovně historickou událostí, s jejíž věrohodností je to tu ovšem hodně za hranicí uvěřitelnosti. Kdo by totiž věřil story o osmi studentech, co první den ani neví, jak se drží pádlo a přesně za rok poté vyhrají Olympijské hry. Já tedy rozhodně ne, a myslím, že nebudu ani zdaleka sám, nicméně pokud se dokáže potencionální divák od tohoto dojmu oprostit, tak tu máme docela slušnou podívanou, která má vážně co nabídnout. Celý ten příběh je tedy odvyprávěn ve záživném tempu, bez nějakých zbytečných odboček, samotné závody jsou pak zpracovány výrazně a napínavě, a velmi silným prvkem tu jsou i jednotlivé postavy, které vesměs působí sympaticky a moc se mi i líbilo, jak se k sobě kluci chovali, té partě prostě nešlo nefandit. Za opravdu výraznou pak lze považovat výpravu a atmosféru, které film hodně oživují a oslovili mě i emoce, které též musím rozhodně označit za funkční. Hrdinové na člunu je zkrátka působivé sportovní drama, které má co nabídnout a čím bavit. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Žužu Žorž tentokrát odolal dozajista brutálním tlakům degresivních bolševiků na „historickou věrnost a korektnost“ a přeqapivě neosadil předválečnou univerzitní veslici osmi černými bukanýry a nějakou tou přesilnou muženou, liberálně jim dominující u kormidla. Já vím, je to hnus a čirá demagogie takto nechutně zkreslovat dějiny, nicméně i tak se jedná o velmi příjemný, hezky natočený a poměrně dobře zdramatizovaný standartní sportovní retrofilm. V něm se Žorž sice přičinlivě snažil vyžehlit to rasistické, misogynní a homofobní fiasko alespoň třicetisekundovým olympijským zakňučením Džesnýho Twouby, jenž hrdinně zběhl zpod bitche otrokáře a v barvách Spojených sráčů elegantně vyběhl i s Ádou, když tenkrát uběhal všechny ty Übermensche a krutě proškrtal říšské eugenické tabulky, aby se za odměnu mohl málem vrátit na bavlníkovou plantáž, ovšem v kontextu filmu to vyznělo spíše jako rasistický vtip na sjezdu BLM. Prostě zase jednou musím hrábnout po pevných čtyřkách! ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Sumec Pavol Hammel kedysi spieval, že s tebou by som chcel veslovať, alebo píliť drevo, po zhliadnutí tohto uprednostňujem to drevo, to pravé veslovanie vyzerá na veľkú drinu, čo bolo potvrdené aj pri topení doktora Mráčka. Zaujímavý príbeh jednej partie, ktorá však nemá čím prekvapiť, pretože už vďaka obsahu vieme, ako to dopadne. Filmovo tak nič veľkolepé. Štandardný príbeh o podceňovaných hrdinoch, ktorí to všetkým ukážu. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (11)

  • V scéne počas olympijských hier sa spomína v britskej lodi Rand Laurie. Rand Laurie bol otcom herca Hugha Laurieho. (Arsenal83)
  • Natáčanie začalo v marci 2022 a prebiehalo v Berkshire (Anglicko), ako aj v Los Angeles a Berlíne. Letné olympijské hry v roku 1936 a scény okolo lodenice University of Washington sa natáčali na Clevelandských jazerách vo vodnom parku Cotswold neďaleko Swindonu (Spojené kráľovstvo) a ďalšie zábery vznikli na Temži. (Arsenal83)

Související novinky

Reklama

Reklama