Reklama

Reklama

Když se všechno po*ere: Woodstock 99

(seriál)
  • USA Trainwreck: Woodstock '99 (více)
Trailer
Dokumentární
USA, 2022, 2 h 23 min (Minutáž: 45–52 min)

Režie:

Jamie Crawford

Hudba:

Jon Opstad

Hrají:

Jonathan Davis, Gavin Rossdale, Fatboy Slim, Jewel Kilcher, James Brown (a.z.), Sheryl Crow (a.z.), Dexter Holland (a.z.), Bill Clinton (a.z.), Monica Lewinsky (a.z.) (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(3)

Obsahy(1)

Festival ve Woodstocku v roce 1969 sliboval mír a hudbu. Jeho obnovená verze po třiceti letech se ale nesla ve znamení nepokojů a brutality. Proč se to celé tak zvrtlo? (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (97)

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Rok po úbohom počine od HBO sa témy notorického Woodstocku '99 zhostil adept na vytvorenie ešte väčšej kktiny – Netflix – a ja s údivom a úžasom musím uznať, že horšie nedopadol. Samozrejme, nevyhol sa kritickému pohľadu dnešnej optiky, netlačil však na pílu, predmetné ňou riešil len pár minút a, našťastie, drvivá väčšina z trojhodinovej stopáže sa venovala hudbe a samotnému festivalu z pohľadu logistickej katastrofy než častovaním ho ako sociálny a kultúrny armageddon, s výnimkou záverečného chaosu a anarchie opíc. Cením tiež pozvaných hostí, kde sa majorita z nich netvárila, že tak isto ako teraz uvažovala aj pred 23 rokmi. A na margo všetkého udiateho stačia len tri slová – čo kto čakal? ♪♫ ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Prakticky "LIVE" prehliadka dementnej (nie len) mládeže a "inteligentných" usporiadateľov na festivale bez dohľadu, ktorý ani nemohol inak dopadnúť. Liberáli a zvrátení zástancovia dúhových pochodov by zrejme dostali orgazmus, no presne takto dopadne ten Váš svet bez pravidiel. Každý druhý v zábere na facku. Samotná "párty" je stará cez 20 rokov! Už vtedy bolo vidieť, akou hanbou je mládež bez morálnych hodnôt. Zaujímalo by ma, či je niekto vnútorne presvedčený, že by bola tá dnešná, bez "Big Brother-a" s obuškami za chrbtom, pri ďaleko väčších možnostiach neviazanej zábavy ako vtedy, čo i len o štipku lepšia, pričom zhadzovať všetko na davovú psychózu, je komplet mimo realitu. Rovnakú udalosť, spracovanú od HBO vidieť nemusím. Stačí mi totiž tento grc, ktorý však z celkového hľadiska, ako priblíženie niečoho, čo je absolútnym odrazom ľudskej inteligencie, hodnotím pozitívne. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Před tímhle dokumentem jsem ani netušil, že nějaký Woodstock 99 proběhl. Proběhl a byla to epická a komplexní katastrofa, k níž přispěla řada důvodů i lidí z různých stran, které jsou tu všechny zastoupeny (organizátoři na různých levelech, vystupující hudebníci, přítomní novináři a návštěvníci). Nechybí ani hlavní organizátorské figury, které bohužel ani po těch letech neprojevily sebereflexi, ačkoli odpovědnost za celý debakl ležela hlavně na nich. Mluvící hlavy se střídají se spoustou dobových záznamů ze zákulisí i kotle, které z dokumentu dělají sugestivní výlet na pekelný festival. Místy je to sice mírně natahované, ale strhující téma to unese. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Kromě jinýho tenhle dokument říká, že jestli chceš bejt v Americe slavnej a mluvit s úsměvem do kamery, stačí zkusit zabít čtvrt milionu lidí za doprovodu hudby. Asi bych souhlasil s tím, že to mohlo bejt kratší, ale hlavně se podepisuju pod to, že takhle se dělá dokument. Dáš prostor všem a ukážeš všechno, co ukázat máš. Ta banda diletantů se chovala tak debilně, až se snad ani nedá věřit tomu, že to nebylo naschvál... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je teda fušérství nejhrubšího zrna. To je totiž tak, když dělají festival lidi, kteří vůbec nerozumí muzice a dělají ho jenom kvůli dobrému pocitu v peněžence.  Dělat festival klidu a míru s nejtvrdšími komerčními kapelami Ameriky té doby se opravdu může dít snad jenom v Americe. Na tom line-upu zbýval snad už jenom Burzum a ten fesťák by byl dokonalej. Pak už by zbývalo tento dokument prodloužit o čtvrtý díl, kde návštěvníci obětovali na pódiu kozy... a nikdo by se nemohl divit. ()

Galerie (43)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

Reklama

Reklama