Reklama

Reklama

Auta na cestách

(seriál)
Trailer 2
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Sportovní / Rodinný
USA, 2022, 1 h 48 min (Minutáž: 10–14 min)

VOD (1)

Epizody(9)

Obsahy(1)

Jednotlivé epizody vyprávějí příběhy závoďáka Bleska McQueena a jeho nejlepšího kamaráda Buráka, kteří se vydávají na východ od Kardanové lhoty na výlet napříč Spojenými státy, aby se setkali s Burákovou sestrou. Každá jejich zastávka je pro ně dobrodružstvím. Čekají nás nevšední atrakce i zábavné nové postavičky. (Disney+)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (12)

DIATOR05 

všechny recenze uživatele

Při sledování tohoto seriálu jsem si všiml, že to z nějakého důvodu na mě působilo až moc pro děti.  Jasně, Burákovy povídačky měly být mířené na děti, ale pořád jsem tam měl pocit něčeho dospělého, nebo alespoň když jsem je zhlédl po dlouhé době od dětství, tak jsem si všiml mnoha hlášek, které jsem nepochopil jako dítě. U filmů jsem zastáncem toho, že se tam řeší hodně dospělá témata a jsou tam prvky pro děti, ale v jádru to jsou dospělejší filmy. Tak jsem moc nechápal, proč jsem u tohoto seriálu takový pocit neměl. Jediná epizoda, která má trošku dospělejší chvilky, by se dala říct třetí. Ale i přes toto jsem si seriál jakožto rank 1 fanoušek Aut neskutečně užil. První díl skvělý rozjezd, druhý díl posouvá z hlediska originality seriál o dost dál a třetí epizoda je absolutní strop. Ostatní tam měly světlé chvilky, ale ne tak jako druhý a třetí díl. A jelikož miluju jedničku Aut, Burákovy povídačky a mám hodně rád dvojku Aut (nesnášim trojku), tak tomuto seriálu dávám 8/10. ()

JosefTomas 

všechny recenze uživatele

Chválím převážně odkazy na jiné filmy (dle mého ten dinosauří díl je pocta Karlu Zemanovi, kvůli té animaci, ale třeba si jen milně něco nalhávám) a pokaždé jinou atmosféru a styl epizod. Potud se seriálu totiž daří dobře nesjet do stereotypu a na střízlivém počtu 9 epizod dokáže být stále hravý po celou dobu. Jenže ta inspirace (říkejme tomu tak) z Burákových povídaček se nezapře, ani se nijak neskrývá a většina epizod je tak sice milá, ale ne vždy úplně funkční (muzikálovka nemá příběh, cirkusovka zase zábavu apod.) je škoda, že ideálnímu konceptu jednotlivých dílů sráží body něco tak podstatného, jako je děj, ale o to víc potěší epizody bez této viditelné absence. Nutno ovšem říct, že stopáž je vyloženě svazující (bez titulků 6 minut) a ne vždy se ty lepší kousky podaří dostat do přijatelného finiše. Jen těm Burákovým povídačkám se to dařilo odvyprávět podstatně lépe a to na stejné stopáži. ()

Reklama

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Na plnohodnotný film to při podobné celkové stopáži nemá, ale i když se tu najdou slabší epizody, jako jednohubky je to ve svém formátu výrazně zajímavější než stereotypní Mater Tales kraťasy. Hezká animace, vtip, rozmanitost epizodických zápletek, které spojuje jedna road trip dějová linka. Je to sice dost mířené na děcka, ale minimálně kvůli dílům, které parodují nějaké známé filmy, to stojí za vidění. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Na libovolný díl trilogie Auta často nebývá vzpomínáno jako na jeden z vrcholů animačního studia, minimálně ovšem nikdo nepodcenil, že i v těchto případech dokázal Pixar představit kreativní svět i když se v jistých ohledech vyhýbal zákonitostem celého světa (například odkud se berou auta, jak funguje dospívání aut a jestli v tomto světě existuje něco jako soulož). I když poté tržby všech dílů nikdy nepřesáhli hranici 600 milionů dolarů, na merchandisingu se vydělali miliardy. Auta 3 poté působit jako ideální tečka za celým příběhem, těžko se dalo věřit, že už se dveře od tohoto světa nikdy neotevřou. I když jsou poté případné plány na Auta 4 záhadou, Blesk McQueen i jeho nejlepší kamarád se alespoň vrací v novém seriálu Auta na cestách.   Devět krátkometrážních epizod sází na road trip, kdy se cestuje na svatbu dosud nepředstavené Burákovy sestry Bule (jejíž náhlá existence vyvolává jen další otázky), za seriálem stojí Steve Purcell, který u původních Aut sloužil jako autor storyboardů a skrze devět krátkých epizod se představují i nové aspekty tohoto světa. Cirkus plný aut, filmy s auty v hlavní roli či duchové aut. A celý seriál je vlastně fajn.   Kdyby se epizody Aut na cestách sestříhali, mohli by fungovat jako celovečerní film, který by se jen skládal z různých příhod a neměl něco jako plnohodnotný příběh. Kdyby se zápletka všech epizod využila jako námět pro čistokrevné Auta 4, celý film by působil seskládán jen z různých nápadů, které ovšem dramaturgicky sevřeně dvakrát nepůsobí. Díky epizodnímu formátu to ovšem celé funguje jako várka nových dobrodružství, kterou spojuje jen jedna cesta k jednomu primárnímu cíli. Díky přítomnosti Buráka a jeho bujné fantazii je navíc prostor i pro autodinosaury a minimálně to celé působí dojmem, že tvůrci za seriálem byli kreativní. Někdy se navíc i chytře odkazuje ke známým filmům (například na Šíleného Maxe), kdy jen zamrzí, že těchto odkazů pro starší diváky není moc.   Seriál navíc kdovíjak velké ambice nemá, slouží prostě jen jako studna pár slušných kreativních nápadů, kdy se na tomto seriálu podílel i režisér Aut 3 Brian Fee, dochází tak k jednomu milému návratu právě ze závěru původní trilogie a například svatba aut je rozhodně zajímavý zážitek. Auta na cestách ovšem přesto uspokojí jen jako slušná dodatková zábava pro ty, kteří pro původní filmovou trilogii mají slabost a jako černé ovce Pixaru je na rozdíl od většiny nevidí.   Auta na cestách tak splňují zhruba to, co se od nich dalo čekat a v rámci představení nových okrajů tohoto světa se tu rozhodně dějí poměrně zajímavé věci. Kdo od toho seriálu nečeká nic víc, může ve finále být relativně spokojen.... ()

Renie42 

všechny recenze uživatele

Je to fajn, jak si Blesk a Burák vyrazí na cestu k Burákově sestře na svatbu a mezitím potkávají plno nových tváří a zažívají dobrodružství. Líbili se mi reference na filmy jako je Jurský park a podobně. A ta jeho sestra Bule teda vlastně tabule bez "ta" a kde bydlí, to je úplně nebe a dudy a Burákův prezidentský projev na svatbě to nemělo chybu. ()

Zajímavosti (1)

  • V epizodě jsou odkazy na film Osvícení (1980) od nezaměnitelného vzoru koberce přes dvojčata Burnsovi až po krev valící se z výtahu. Tady je to ale Fridex. Když Blesk McQueen jede hotelem, můžeme dokonce slyšet charakteristické střídání zvuku kol jedoucích přes koberec nebo odkrytou podlahu. (SovakSova)

Reklama

Reklama