Legendární pohádka s oblíbenými písničkami Z. Svěráka a J. Uhlíře, které už zlidověly. Dnes již patří do zlatého fondu České televize. Dělání, dělání, všechny smutky zahání, dělání je lék. Zatímco: Statistika nuda je, má však cenné údaje, neklesejme na mysli, ona nám to vyčíslí. A taky: Hlupáku, najdu tě, tváříš se nadutě… Jestli vám tyto slogany a písničky nic neříkají, tak to jste opravdu ještě nikdy neviděli pohádku Princové jsou na draka. Teď už ale pojďme nahlédnout společně do pokoje malého Martina (J. Kaněra). Maminka (J. Bohdalová) synům oznámí, že budou mít nového tátu, a Martinovi se v noci zdá pohádkový sen o království, které je ohroženo zlým drakem. Naštěstí je tu ale právě chytrý Martin, který má pohádky doslova v malíčku. Poradí králi (V. Menšík), jak na draka – chtělo by to Honzu… Honza (J. Čenský) postaví pevnou zeď, zbaví království nebezpečného draka, zamiluje se do princezny (I. Andrlová) a všichni budou šťastni… (Česká televize)

Kennedy_R

Další klasika mezi moderními českými pohádkami, stejně jako O princezně, která ráčkovala, ovšem zde se známějšími písničkami. ()

hwnd

Asi bych to za ty songy hodnotil i líp, ale za čb část, která tam buď neměla být a nebo měla mít nějaké vyústění prostě nemůžu. ()

mnx

Jen by mě zajímalo, čím tenkrát tenhle skvost natáčeli. Nejspíš nějakými velmi kvalitními objektivy z produkce NDR nebo SSSR. Kvalita je jak ze třetí kopie VHS (pamětníci určitě ví). A to prosím viděno 26.12.20 na ČT1 HD. Texty písní jsou dobré (hrůzný agitační podtón v tomto případě vůbec neřeším), ale ty jsou opět často zabity falešným zpěvem a příšernou choreografií. Dost dobře nerozumím, proč se tento komunistický odpad musí každý rok znovu a znovu vysílat, a to ještě na veřejnoprávní TV.. ()

L-wyz odpad!

Neskutečně odporná hovadina. A co má vůbec znamenat to ,,dělání je lék"? Má to být nějaká variace na nápis z bran koncentračních táborů ,,Arbeit macht frei"? Nebo ,,statistika nuda je" -  Zajisté znáte citát připisovaný Josefu Stalinovi o tom, že ,,smrt jednotlivce je tragédie, smrt milionů statistika." Z toho tedy vyplývá, že pro autora textu je smrt milionů nuda. Ale abych jenom nehanil. Díky tomu, že jsou ty texty tak neskutečně pitomé, dají se velice snadno parodovat. Tak třeba: Je statisticky dokázáno, že píča smrdí nejvíc ráno. Tak drž se radši svého pyje, onanie tě nezabije. Miloš Zeman kunda je, stojí velké výdaje. Neklesejte na mysli, Mynář vám to vyčíslí... ()

Pisoarec

Co k tomu jen dodat? Kvalitní pohádka, natočená pro televizi s milou Ivankou Andrlovou a do ní zamilovaným (hlavně v osobním životě, ovšem tajně) Janem Čenským. Písně, které má na svědomí tvůrčí duo Uhlíř (hudba), Svěrák (text) , už za tu dobu poměrně zlidověly a i přesto, že Jenda není nějak převratný zpěvák a sám to o sobě moc dobře ví (Ivanka ho mnohdy zachraňovala a dodávala mu na odvaze) , si je leckdo při sledování této pohádky pobrukuje. Adamcův snímek, který mi svým vyzněním lehce připomíná Lotranda a Zubejdu, patří mezi to lepší, co se urodilo v papundeklových kulisách a umělých interiérech Barrandova. ()

cici24

Hodně proflánkutá pohádka, ale je příjemná a i dnes velmi hezká....kamoš můj pořád si zpívá: "když dáš tihlu k tihle":-))) ()

The_God

Jedna z nejen mých nejoblíbenějších pohádek plná známých a takřka zlidovělých písniček. Na co se sáhlo, to se povedlo. Až teda možná na hlas Čenského při zpěvu, ale jinak tahle pohádka snad nemá chybu. ()

Simir79

Nesnáším studiové pohádky.... jsou však světlé vyjímky..... mezi ně patří "Hrátky s čertem" a "Princové jsou na draka" ()

v.indruchova

Oceňuji herecké obsazení a výkony herců, kteří už ani nežijí a to byla opravdová škola. Vtip pohádky, v podobě excelentního pana Menšíka bydlejícího za rohem :) Jinak velice najivní a hloupoučké, poplatné té doby. ()

ReaperMan

jako celek nefunkční. Scénarista, když to psal byl určitě zhulenej. Čenský maximálně nesympatický a ještě zpívá falešně. O Kaněrově zpěvu ani nemluvě. Dobré jsou jednotlivé scény , ale jako celek to vůbec nefunguje, což je pěkně na draka. ()

Kozlowski8

Televizní pohádka s dnes již zlidovělými songy. Falešně pějící Jan Čenský a roztomilá Iva Andrlová v hlavních rolích. Nic originálního a světoborného. Pouze právě díky písním autorské dvojice Jaroslav Uhlíř, Zdeněk Svěrák se stala pohádka legendární. 40%. ()

Hannah1971

Tahle pohádka je nadprůměr a tím nadprůměrem jí dělají především písničky s výbornými texty z originální dílny Uhlíř & Svěrák. ()

Igy007

Hororové "pěvecké" výkony, k uzoufání divný zrzavý kluk v hlavní roli, "taneční" scény jak z Osvobozenýho ... dle mého vznikalo v té obě mnoho mnohem lepších studiovek - a přitom zde na čsfd mají mnohem nižší hodnocení než tato podivnost ... proti gustu ... ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Cycake

Jako malá jsem asi rok řešila, co že to je ta sta-tis-ti-ka, asi nějaká zrovna hodná čarodějnice (žádná správná čarodějnice přece není pořád hodná), co jim pomůže proti tomu drakovi - někdy mě mrzí, že jsem v tom stádiu i nezůstala ()

penegal

Jedna z nejlepších a nejpovedenějších pohádek svojí doby. Postavy jak má být, pěkný příběh, písničky, výborní herci a jejich výkony a písničky....to už se opakuju myslím :-D ()