Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Seznam jeho obětí je pořád delší, důkladné policejní vyšetřování ale nezačne. Incident s teenagerem Jeffa na čas dostane do vězení. Později si pořídí vlastní byt. (Netflix)

Recenze (16)

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viac-menej sme svedkami Dahmeroveho nezucastneneho, takmer usluzneho opisu jeho hroznych cinov a vysetrovatelov, ktori neveriaco cumia a pocuvaju, akoby videli mimozemstana. V tych casoch, ked niektore postupy a psychologicke profily, uz zrejme boli beznymi policajnymi metodami, to asi bolo riadne "osviezenie" i pre samotnych vysetrovatelov. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pátá epizoda byla velmi podobná předchozímu dílu co do délky i obsahu. Jen jsem měl tentokrát velmi neodbytný pocit, že se Netflix za každou cenu snažil, přihřát si svou rasově uvědomělou polívčičku. Po tomto představení začínám váhat nad tím, jestli byla důvodem k natočení seriálu jen Dahmerova nechvalná proslulost. Teď si spíš začínám myslet, že se někomu velice hodilo do krámu, jaké oběti si vybíral. Čert vem ty bílé, Hispánce a Asiaty, všichni už přece víme, na kterých životech opravdu záleží, že jo? A kdo to neví, tomu to Netflix vysvětlí. / Poučení: Babičky mají lehké spaní. ()

Reklama

Najt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další zajímavý díl. V tuhle chvíli musím pochválit luxusní herecký výkon Peterse a skvělý český dabing. Jen nechápu proč je to natočené tak, že s Dahmerem sympatizuji a vidím v něm člověka s neskutečnou smůlou a osamělostí. Pokud byl monstrum, jak už značí jen název seriálu, proč mi ho má být lito ? Samozřejmě chápu, že realita byla trochu jiná. Ale i tak. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Nedopustím, aby mi tady umřel cizí člověk,“ vypustí zoufalá babička k další pánské návštěvě u sebe doma. Na scénu se vrací silný mrtvolný zápach, který hrál svou roli hned v prvním dílu, kdy „už“ Jeff bydlel sám v bytovém domě. Jinak za mě dosud asi nejlepší epizoda. Sice znovu velmi pomalá, nicméně začíná Jeffovo až skoro nezúčastněné popisování jednotlivých mordů. Poté, co se snažil „být hodný“, je to poměrně detailní studie jeho znovustvoření, vnímáme různé úhly pohledu (Mohla a měla babička udělat něco jinak? Mohl a měl být otec důslednější?) a okolnosti jeho kroků. Tvůrci se otírají i o někdejší systém, kdy by jiným přístupem policie či soudů nemusel být seznam obětí (zřejmě) tak dlouhý. Předpojatost vůči zranitelným se zajímavě line po celou sérii. Evan Peters velmi dobrý. Nekrologu si holt všimnul v novinách a pohřbeného mladíka chtěl prostě obejmout. ()

Terezinka198 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čekala jsem na argument "on je bílý týpek, co má záznam vs. já jsem černý týpek, co nemá záznam/slušný whatever". Postupný vývoj Jeffa, vězení a otcovo uvědomění si, že by možná mohl být zodpovědný za to, co se z Jeffa stalo. Možná. Možná by to v něm bylo i tak a objevilo by se to prostě jinak, později, možná zrůdněji. Lidská psychika je prostě nádherná. Pořád se musíme toho tolik naučit... ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama