Krachující, nepříliš úspěšnou produkční společnost se rozhodne její šéf Bobby Bowfinger zachránit natočením filmu podle scénáře, který sepsal jejich účetní. Jedná se o akční sci-fi o invazi mimozemšťanů. Do hlavní role chce obsadit samolibou černoškou hereckou hvězdu Kita Ramseyho. Zhýčkaný představitel akčních filmů, který nesnáší bělošskou nadřazenost, má hrůzu z mimozemšťanů a sklony k exhibicionismu, však odmítne. To ale Bobbyho nemůže odradit. Obklopený partou nadšených amatérů využije služeb dvojníka, jímž je Kitův prostoduchý bratr, a natočí film tak, aby o tom Ramsey neměl ani potuchy. Svolení, aby mohl materiál pořízený skrytou kamerou použít, získá Bowfinger výměnou za kompromitující záběry. (TV Nova)

Vitex26

66%? Spím či bdím? Jsem na správné stránce, viděl jsem stejný film? Totiž co já zhlédl, to byla dějově i umělecky plochá a koncentrovaná nuda přímo k uzoufání. Vlastně se sám sebe ptám, proč to rovnou nepošlu do odpadu. Snad jen za Heather Grahamovou a její rozverné poskakování. A opěvovaná poslední scéna? Samoúčelná snaha být rádoby vtipný za každou cenu na mne působí navýsost vypočítavě a trapně! ()

dinho_

Trhák pana Bowfingera je komedie, kterou mám moc rád. Jedna z mála, která mě donutila k upřímným záchvatům smích, já se bavil celý film, královsky jsem se bavil. ()

vasek.raul

Poměrně úsměvný film o nadšencích, kteří chtějí natočit trhák za minimum peněz. Byl jsem zvědavý na spojení Martin a Murphy a docela mě to překvapilo. Zezačátku mě to připadalo poměrně dost vtipné, postupem času to však trochu ztratilo a já přišel na to, proč z Eddieho nebude nikdy velká hvězda: Tento film. ()

david666

No, vcelku to šlo, ale čekal jsem (ne od Murphyho) víc. Film, který neurazí a má vcelku zajímavý nápad. To je ale asi tak vše. Že bych se nějak zasmál, to ne. ()

mucho3

Tato komedie v čele s E.Murphym a S.Martinem se bezpochyby řadí k tomu nejlepšímu z tvorby obou komiků.Což jsem od tohoto filmu nečekal,vtipná zábava,skvělí herci,levný kompars i filmový štáb z Mexika.... musím 5 * ()

zigy

Trhák po americku...."všechny filmy stojí stejně - 2184 dolar, po odečtení nákladů na......" ..."oscarovou nominaci dostane černoch jen, když hraje otroka, a bílej vždycky oscara, když hraje imbecila.....sežeň mi roli debilního otroka!" Murphy je konečně vtipný jako v Beverly, jen škoda toho Mahdala....a Steve Martin? Tohle je jeho životní dílo. ()

Chaloupek

Steve Martina fakt nemám rád. Kdekoli ho vidím, hned přepínám nebo vypínám. Tady jsem ale neudělal a vůbec toho nelituju. Steve hraje úplně jinak a Eddie je tu zase ve formě, skoro jako za starých dobrých časů. Celý je to samozřejmě zcela absurdní. Ale velmi zábavné. ()

Igy007

"Tom Krujs dva roky nevěděl, že hrál upíra" ... Nejlepší herec je takovej, kerej vůbec neví, že hraje. A třeba takovej Robert deNiro by nikdy nevypadal jako Kit Ramsey. Moc se mi líbily ty kabelky, vypadaly úplně jako pravý ! ()

v.indruchova

Kdo má rád absurdní humor, trapno humor, tak hurá do toho. XD Je to taková blbina až je to dobrý. Všechny ty kliše ve filmech brutálně rozválcuje na prášek. Natočte film za babku, tak aby o tom ani hlavní postava nevěděla! A nakonec Ninjové tak to mě dostalo XD. Přehrávání které je tu schválně bíjící do očí, akorát mám pocit že u nás ve filmech takhle hrají normálně. ()

FilmFaktor

Very original comedy - herecky parádne, spracované s nadhľadom... imho ten film bol tak ftipnoskvelý, že som sa po ňom ešte aspoň hodinu a pol ujebával. ()

kiwikiwi

typicky americka komedia 90.rokov so Steve Martinom, plna humoru a originalnych hlasok. da sa popozerat od zaciatku az dokonca bez prepinania na ine programy. Eddie Murphy v dvojitej roli perfektny!!! ()

Adoshek

Dobrá a zábavná komedie, parodující samy Hollywoodské filmy.... nemůžu si pomoct, ale způsob, jakým pan Bowfinger natáčel svůj film mi připomínal některé filmy Stevena Seagala :-D Každopadně jsem se dobře bavil. ()

dawexx

Tahle nevídaně vydařená taškařice, která si nehraje na žádné filozofování, je zároveň jednou z nejlepších komedií Steve Martina i Eddie Murphyho (minimálně po tomhle filmu už nic dobrého nenatočili - snad jedině s výjimkou super bijáku "Nindžové a padělatelé kabelek"). Ve filmu sledujeme neúspěšného producenta Bobby Bowfingera, který zoufale přemýšlí, jak zaplatit dluhy a natočit se svým značně amatérským týmem pořádný film. V zoufalství mu náhoda přivede do cesty krásnou, naivní a náruživou herečku (Heather Graham) a nápad točit na skrytou kameru akční biják Těhotný déšť s největší akční hvězdou Kitem Ramseym (Eddie). Ovšem do všeho se připlete i Kitův lehce dementní mladší bratr ((ne)překvapivě taky Eddie). Co si budeme povídat, komedie je to nacpaná gagy a fórky k prasknutí a závěrečná bohorovná hláška tomu nasadí korunu - SPADLA KLEC, SAJRAJTI!!! ()

Pompeius

Geniální díla bývají nedoceněna, jinak si nedovedu vysvětlit, že se tu Bowfinger nepřehoupnul ani do červených čísel... ()

Mark1983

Vždycky se při té komedii,když mám na ní chuť,směju.Ale poprvé při scéně na dálnici s tím akčním hrdinou jsem se skoro smíchy válel na zemi. ()