Krachující, nepříliš úspěšnou produkční společnost se rozhodne její šéf Bobby Bowfinger zachránit natočením filmu podle scénáře, který sepsal jejich účetní. Jedná se o akční sci-fi o invazi mimozemšťanů. Do hlavní role chce obsadit samolibou černoškou hereckou hvězdu Kita Ramseyho. Zhýčkaný představitel akčních filmů, který nesnáší bělošskou nadřazenost, má hrůzu z mimozemšťanů a sklony k exhibicionismu, však odmítne. To ale Bobbyho nemůže odradit. Obklopený partou nadšených amatérů využije služeb dvojníka, jímž je Kitův prostoduchý bratr, a natočí film tak, aby o tom Ramsey neměl ani potuchy. Svolení, aby mohl materiál pořízený skrytou kamerou použít, získá Bowfinger výměnou za kompromitující záběry. (TV Nova)

Frameline

Příjemná a vtipná pocta filmové branži. Řada detailně odpozorovaných situací z natáčení a skvěle vystižené "charaktery" mnohých figurek kolem filmu. Bezbranně ambiciózní děvčátka prostě nejsou jen z Opavy, ale i z amerického venkova :-) Vyprávění má z dnešního pohledu (2014) pomalejší tempo, ale na humoru nic neubírá. ()

BlackVelvet

Tri hvezdicky davam za napad (film Ed Wood jsem nevidela, takze neposoudim, jestli to byla vykradacka ci ne). Ze zacatku to vypadalo slibne, rikala sem si ze to bude docela jizda, ale bohuzel humor zustal jednoduchy a trochu i hloupy. Je to velka skoda, z filmu v kterem hraje nekdo, kdo nevi ze v nem hraje, se dalo vytriskat mnohem vic. Kdyby nekdo chtel udelat remake s dopiloval humor a zaplatku tak se i rada podivam. Jak to je, tak to bohuzel spis zapada do rady levnych komedii tak trochu ala 80. leta pozdni... ()

Pythonator

Heather Graham je bonbónek, kvůli kterému stojí za to vidět tento film. Zahrát ve třiceti mladou naivní pipku a zrovna tak i vypadat, to zvládne málo která herečka. Steve Martin zde nečekaně opravdu baví a co se týče Eddieho, tak u něho je jasné, že se jedná o jeden z jeho posledních kvalitních filmů. Kdyby se Martin držel Franka Oze a Eddie zrovna tak, mohli jsme se dožít spousty dobrých komedií. Takhle nám bohužel musí stačit pouze závěr tohoto filmu s geniálními Nindji a kabelkami. ()

foils

Mainstreamová komedie, která "jako" nastavuje zrcadlo show businessu, ve skutečnosti "jen" baví. A ne špatně. ()

V-TECH

S Policajtem z Beverly Hills nebo s Cestou do Ameriky se to srovnávat nedá, ale v porovnání se Zamilovaným profesorem a spol. je to dobré. Několik dobrých nápadů opravdu povedených vtípků se tam najde. ()

KcarlosK

Solidně vtipná komedie a výborný nápad. Charizmatický Steve, všepřefiknoucí Heather a debilně šklebící Eddie. Někdy to mají i filmaři těžké. ()

Jorge K

Film jsem nikdy před tím neviděl, takže jsem sáhl po tomto DVD vzhledem k hereckému obsazení. Bohužel nebylo jednoduché absolvovat celou délku filmu, pořád jsem čekal, že se něco stane a děj komedie se rozvine, bohužel ale zůstal na své původní prosté lince. Co naplat, pro mě špatná volba. ()

Profík

Steva Martina jsem měl vždy docela rád, tady je moc dobrý a Eddie Murphy je tu taky ještě v dobré formě. A jako třešnička krásná Heather. 75%. ()

Drslw

Veľmi ľahkí a príjemná sebaparódia, ktorá v žiadnom okamihu nenudí, ale po druhom pozretí musím priznať, že išla pod svoje možnosti a príležitosti. No možno ani nešla, ale v strižni sa to v závere stratilo... Director´s cut na dve hodiny plus by to určite vylepšil na 4 až 5 hviezd. ()

fuskoric

Takto si predstavujem svižnú a zábavnú komédiu. Eddie Murphy je výborný,Martinov scenár je dobrý a Heather Graham je pekná :) ()

BigJohn02

Svěží, nápaditá a i po dvaceti letech velmi zábavná komedie s výborným Martinem, krásnou Heather a dvojitým Eddiem Murphym. ()

andy60

Nápad, natočit film s hereckou hvězdou, aniž by o tom měla tušení, je fakt originální. Všechny gagy se ale nepovedly (mě nejvíc pobavil ten s přebíháním dálnice). ()