Krachující, nepříliš úspěšnou produkční společnost se rozhodne její šéf Bobby Bowfinger zachránit natočením filmu podle scénáře, který sepsal jejich účetní. Jedná se o akční sci-fi o invazi mimozemšťanů. Do hlavní role chce obsadit samolibou černoškou hereckou hvězdu Kita Ramseyho. Zhýčkaný představitel akčních filmů, který nesnáší bělošskou nadřazenost, má hrůzu z mimozemšťanů a sklony k exhibicionismu, však odmítne. To ale Bobbyho nemůže odradit. Obklopený partou nadšených amatérů využije služeb dvojníka, jímž je Kitův prostoduchý bratr, a natočí film tak, aby o tom Ramsey neměl ani potuchy. Svolení, aby mohl materiál pořízený skrytou kamerou použít, získá Bowfinger výměnou za kompromitující záběry. (TV Nova)

Yojimbo

Zdařilá komedie, u které jsem se skutečně smál (což je neuvěřitelné, přihlédnu-li k faktu, že v tom hraje Eddie Murphy). ()

HappyDeath

Mrzí mě to nízké hodnocení, protože nemá jedinou blbost, kterou bych tomu vytkl. Tak pěkně jsem se už dlouho nenasmál. A co se mi an tom líbí, že si to Martin celé sám napsal. Pecka hold... škoda že už asi neuvidím pokračování Falešné Kabelky a Ninjové :-D ()

Perth

Prijemne silena kravina ktera zarucene pobavi predevsim kdyz ma divak naladu na typicky Steve Martinovskou bezmyslenkovitou jizdu. Zasouzenych 50+% ()

Kingjiri

Steve Martin odved slušnou práci jako scénárista i herec a dvojrole Eddieho Murphyho je spolu s děvkoidní rolí Heather Graham výborná. Kromě několika povedenejch gagů (rasistický narážky, mimozemšťani, scénář fiktivního snímku) nabízí příběh i několik hlášek. Je ale škoda, že se narážky na konkrétní herce objevujou jen v úvodu - v týhle hollywoodsko parodický rovině se moh Steve Martin ještě víc vyřádit. Dovedu si představit, že při natáčení Bowfingera musela být ještě větší zábava, než při jeho sledování, zejména při znalosti Hollywoodskýho zákulisí. Čtvrtá slabší hvězda za "vyděračský" záběry s mažoretkama Lakers a tečku v podobě trháku "Padělané kabelky a ninjové". ()

Hpatrik

Bláznivá komedie o tom, jak natočit film téměř za pakatel, se spoustou zábavných gagů a skvělou "zlatokopkou" Heather Graham. ()

nwx

Teď vážně nevím, jestli je lepší „Těhotný déšť“ nebo „Padělané kabelky a ninjové“. Každopádně „Padělané kabelky“ mají lepší soundtrack a jsou nám Čechům, odkojeným vietnamskými tržnicemi, tématicky bližší. :) ()

FoxMulder

Chtěl bych být v týmu mistra Bowfingra. Třeba by se u mě Heather Graham při své cestě vzhůru taky na chvíli zastavila... ()

Looka

Hodnotím až po čase a musím říct, že s odstupem je to jedna z nejlepších parodií na Hollywood jakou znám. Přitom, ale nic intelektuálsky zžíravého. Skvěle karikované manýry hvězd v podání Eddieho, nebo chování všehoschopných hereček (H. Graham). ()

Izz

Zábava na jedno použití,ale i tak jeden z nejlepších filmů Eddie Murphyho v poslední dvacetiletce.Nic,co by člověku vydrželo v paměti víc jak dva dny,ale jako zábava na nudné nedělní odpoledne naprosto dostačující. ()

dj_kure

Super komedie, smál jsem se drtivou většinu filmu. Ve scéně kde Murphy přebíhá dálnici mám dodnes při vzpomínce slzy v očích - totálně rozsekávací scéna :D 72% ()

kyLuke

Naprosto střelená,ale zároveň naprosto skvělá komedie.Filmy o natáčení filmu mám rád a tahle zábavná honička za největší filmovou hvězdou mě velmi bavila. ()