Krachující, nepříliš úspěšnou produkční společnost se rozhodne její šéf Bobby Bowfinger zachránit natočením filmu podle scénáře, který sepsal jejich účetní. Jedná se o akční sci-fi o invazi mimozemšťanů. Do hlavní role chce obsadit samolibou černoškou hereckou hvězdu Kita Ramseyho. Zhýčkaný představitel akčních filmů, který nesnáší bělošskou nadřazenost, má hrůzu z mimozemšťanů a sklony k exhibicionismu, však odmítne. To ale Bobbyho nemůže odradit. Obklopený partou nadšených amatérů využije služeb dvojníka, jímž je Kitův prostoduchý bratr, a natočí film tak, aby o tom Ramsey neměl ani potuchy. Svolení, aby mohl materiál pořízený skrytou kamerou použít, získá Bowfinger výměnou za kompromitující záběry. (TV Nova)

Brooks

Božský nápad, i keď komediálne vyťažený ani nie z polovice. Dobrú náladu udržuje po celú stopáž, ale bránicu trhajúcich momentov je máličko. Za zmienku stojí hlavne hľadanie štábu na mexických hraniciach a záverečné nakrúcanie ninja filmu, tieto momenty sú komediálne zlato. Murphy mi tentokrát prišiel dosť nevýrazný, akoby sa do natáčania nútil a Martin je fajn, ale ako komik ma nikdy úplne nezasiahol. Oboch tu suverénne zatieňujú s nadhľadom hrajúce dámy Graham a Baranski. A Downey je tu asi 2 minúty čistého času. 3* ()

Ethano

Teď už je mi jasné, že nejmíň polovinu hollywoodských filmů točí pan Bowfinger, alespoň co se kvality týče :-) ()

Dinsberg

Kam se poděla režisérská lehkost Ozových filmů? Eddie Murphy v opětovné multi(dual)roli je opět otravný. A Steve Martin psal snad scénář v mentálním deliriu. Herecky se sice snažil, ale jeho síla je v inteligentním humoru, ne v takové taškařici. A Heather Graham charakterizovala herečku jako bezcitnou kurvu,která se lepí jen na toho,kdo jí pomůže nahoru. Jsem možná naivní, ale věřím, že ne každá udělala kariéru přes postel Stevena Spielberga. ()

mac000

Po patnácti letech od svých nejlepších komedií (Trading Place, Beverly Hills Cop) se Eddie opět dostává do formy. A Steve ji (tradičně) má pořád. ()

PAVLIS

Těžko se divit, že komedie s pitomým a těžko uvěřitelným námětem je opravdu pitomá a těžko uvěřitelná. Nicméně nelze jí upřít nadšení pro věc a několik úsměvných scének. 26.8.2023 - ČSFD 64% / 65% IMDb. ()

DearS

Na to, že Eddie Mutphy není zrovna můj oblíbenec, jsem se bavila vskutku královsky. Skvěle zahraná dvojrole! Skvělý ústřední motiv! Skvělá parodie "továrny na sny"! A vůbec nejskvělejší je závěrečná sekvence z Tchaj-wanu (to se skutečně musí vidět !):-) ()

ric

Střeštěnost a naivita je výjimečně tady na místě. Velmi originální. Evidentně zde bylo vidět, že když Eddie Murphy nemá hlavní roli a hraje ve filmu "sám sebe" a ještě svého bratra, tak to je jiné kafe. ()

SB

Lehká komedie bez vyšších cílů podle scénáře "Jak se jeden pílí ke štěstí dobral", která si utahuje z béček. Některým frkům sem se hodně smál (Padělané kabelky byly úžasné!)... 2,5 hvězdy. ()

rolly

Návod na to, ako dostať hviezdu do nízkorozpočtového filmu:) Podarená komédia s dobrými nápadmi, na ktorej som sa dobre bavil. ()

E-Fox

Povedených komedií není moc, tak buďme rádi za Trhák pana Bowfingera! Steve Martin ví, že všechny filmy stojí 2 184$ a přesně za tolik hodlá natočit ten svůj. A Eddie Murphy, slavný herec, který má hrůzu z mimozešťanů, v něm hraje, aniž by o tom věděl. A to všechno s úžasnou nadsázkou. Prostě "skvjééélýýýý skvjéééééélýýýýýýýý!!!" ()

waltosin

Dobrá spolupráce Steve a Eddiho! Nátáčet film za 2184 dolarů a aby hlavní hrdina nevěděl že ve filmu hraje to mě teda dostalo! Nečekal jsem že z toho může vzniknout příjemná komedie na jinak nudný nedělní večer! :) 60% ()

rafix

Vynikající komdie se skvělými herci stevenem Martinem a Eddiem Murphym. Já jsem se dobře bavil u této komedie. ()

AndrewNewman

ON:-Takže ty s ním spíš? ONA:-Áno. ON:-Takúto odpoveď som nečakal. ONA:-Takže vidíme sa večer? ON:-Jasné.... Možno nie je komédia, ktorá by každého príjemne potešila. Ale je to mega zábava, so skvelými hercami z nich samozrejme celému filmu kraľuje nielen Steve Martin ale samozrejme Eddie Murphy. No a krásna Heather Graham sa musí páčiť každému! ()

hrumsrt

Jedinečné komediální setkání dávajíc dohromady duo Steve Martin a Eddie Murphy. Leč si každý z nich potrpí na vtipu, tak nic jako Trhák pana Bowfingera ještě neukázali.. Příběh o zapadlé krachující produkční společnosti točící nejvýš éčkové kousky, která se rozhodne konečně obrátit chod k lepšímu.. Bobby Bowfinger, šéf společnosti, vezme nápad svého účetního za přelomový a rozhodne se ho zvěčnit, do hlavní role obsadí herce, který vůbec neví, že v tom hraje a na jeho účasti stojí všechno ostatní. A než tohle řešit, rozhodne se Bowfinger svůj film natočit s hercem tajně, kdy ani neví, že je součástí natáčení.. Za 2184 dolarů se dá natočit trhák, ostatně přece za tuhle cenu se točí všechny filmy po odečtení pár položek.. Skrytá kamera umí skandálně překvapit, ale aby její soubor nahrávek dal dohromady celistvý film, to může dokázat jen Bowfinger.. Série filmařských kratochvílí, kdy všechny běžné produkční problémy musí Bowfingerův tým řešit za minimální náklady nabízejíc tak plejádu kreativních nápadů.. No smál jsem se. Je to sice vtip, ale každý kdo někdy něco zkoušel natočit ví, že se to dá dělat i za mnohem méně.. 60% ()