Krachující, nepříliš úspěšnou produkční společnost se rozhodne její šéf Bobby Bowfinger zachránit natočením filmu podle scénáře, který sepsal jejich účetní. Jedná se o akční sci-fi o invazi mimozemšťanů. Do hlavní role chce obsadit samolibou černoškou hereckou hvězdu Kita Ramseyho. Zhýčkaný představitel akčních filmů, který nesnáší bělošskou nadřazenost, má hrůzu z mimozemšťanů a sklony k exhibicionismu, však odmítne. To ale Bobbyho nemůže odradit. Obklopený partou nadšených amatérů využije služeb dvojníka, jímž je Kitův prostoduchý bratr, a natočí film tak, aby o tom Ramsey neměl ani potuchy. Svolení, aby mohl materiál pořízený skrytou kamerou použít, získá Bowfinger výměnou za kompromitující záběry. (TV Nova)

Martin741

Reziser Frank Oz /Spinavi, prohnili Lumpove, kdo s Koho/ je len priemerny reziser, akych po svete behaju cele desiatky. A v roku 1999 uz Eddie Murphy dokonale vyhasol, a tocil len priemerne komedie - to je pripad Bowfingera - ale potom len podpriemerne hrozy. Tu mu nastastie prihrava uspesny komik Steve Martin, ktory ma komedialny talent, takze divak sa obcas dobre zasmeje. Namet je dobry, scenar slape naplno, a hoci je Oz len rutiner, toto sa praveze podarilo. 69 % ()

Pugo

Takúto komédiu so super gagmi ( mexickí sedliaci rozprávajúci sa o Kubrickovi a Občanovi Kaneovi:D ) som od Martina nečakal. Z originálneho námetu Frank "Yoda" Oz vyťažil fakt maximum. Vedeli ste, že najlepší filmový štáb zoženiete na mexicko-amerických hraniciach? ()

MrPierc

Asi poslední dobrá komediální role pro Murpyho. Hraje zde opravdu skvělě tu rozdílnou dvojroli. Heather Graham tu hraje herečkou, která svou kariéru řeší přes postel. Nápad filmu je velmi originální. Murphy tu hraje opravdu skvěle - jak nabubřelého známého herce, tak prosťáčka, který se chce stát poslíčkem :-) Nejlepší scéna je na konci a přebíhání dálnice, to jsem fakt nemohl ani dýchat :-) ()

ad

Celkem vtipné...ale to už bych se opakoval, všechny novější filmy E. Murphyho jsou na jedno brdo, chvíli se člověkl směje, chvíli nudí... tento film má jedinou výhodu ve Stevu Martinovi. ()

Lopic

Moc příjemná komedie. Edde Murphy je v roli Jiffa prostě kouzelnej a postava Heather Graham je taky úžasná, docela rád bych se Těhotném dešti podílel a probral s Heather její roli :) ()

Kwaichi

Splniť si sen a natočiť trhák je snom nejedného človeka. Pán Bowfinger nám ukázal ako sa to dá uskutočniť aj keď nemáme tie najlepšie karty v rukáve, dá sa začať prakticky od nuly. Steven Martin a Eddie Murphy tvorili celkom zohranú dvojicu, no filmu aj tak niečo chýbalo aby ma zaujal viac aj keď to bola originálna a nevulgárna komédia; možno som ho nedocenil len preto, lebo nie som fanúšikom príbehov z zákulisia Hollywoodu. ()

necisty

Sledoval jsem to sice jen jedním očkem, ale i tak mě to potěšilo. Je to dobrý a srandovní film, ale nad ničím jsem zde nežasl, má to zkrátka jen pobavit. Je ale pravda, že chvilkami jsem hleděl na kvalitní herecké výkony a tak je možné, že kdybych si to někdy náhodou pustil celé a plně se soustředil, tak bych ty 'zajímavé techniky' pro natočení trháku ocenil ještě 4. hvězdou. Dnes ale zůstaneme na 3. ()

tomeek

Slušná komedie se značně šíleným scénářem, skvělým Eddiem a hodně ujetýma postavama. Pohodovka ke zpestření nudného odpoledne. ()

URBAN

Tenhle film je přesně tím čím je. Je fimem ve, kterém Murphy neví že je a taky to tak vypadá, možná splněná pointa, ale mi se toto zpracování nelíbilo. ( 22.8.15/MAC ) ()

plechulka

Příjemný film, který si na nic nehraje - Eddie Murphy mne zas po přehršli "prdících komedií" potěšil. Základní nápad je moc povedený! ()

noriaki

Původně jsem film sledoval jako názornou, i když přepálenou sondu do života začínajících režisérů, jenže nakonec mě scénář Steva Martina dostal. Skládá se ze zvláštní směsice nadsázky, hořkosti, absurdity a ulítlosti. Scénu s klapajícími podpatky v garáži považuju za skvěle vymyšlenou a geniálně zahranou. Postavu Heather Graham, pragmaticky budující kariéru zase za výstižně štiplavou. Eddie Murphy po všech těch Zamilovaných profesorech a Svatých mužích znovu prokázal, že je výborný herec. ()

Compadre

když jsem viděl, že v Trháku pana Bowfingera hraje Steve Martin, říkal jsem si, že nejspíš půjde o úplně neškodnou rodinnou komedii, ale na poměry tohohle herce byla tahle sranda dravá až dost :). spíš by mi do role režiséra, co točí s celebritou, která vůebc netuší, že hraje v jeho filmu, padnul takový mizera jako třeba Billy Bob Thorton...ale nevadí..Martin obstál moc dobře. Nápad je sám o sobě špičkovej, je tu spousta hlášek, výbornej Eddie Murphy, krásná a nymfomanská Heather Graham a vůbec všechno...Ps: "Výborný, tak si tu scénu s líbáním sjedeme ještě jednou a prosil bych bez erekce.." :))) ()

VanTom

Štáb nadšených ztroskotanců (a imigrantů) vynalézavě "partizánsky" natáčí velký béčkový sci-fi biják bez vědomí paranoidní hlavní hvězdy. Rozhodně jim budete fandit, jelikož kromě mnoha vtipných momentů do toho dávají celé srdíčko (nechejme stranou všechny ty manipulace a podvody :-)) a láska k pohyblivým obrázkům z nich (a ze scénáře) jenom čiší. ()