Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Praha Brnu nařizuje obnovit živé vysílání Dobrého rána. Plíhal v rekordním čase sežene celý štáb, nemá ho ale kdo režírovat. Mirek Kurš sice po pádu z okna překvapivě nezemřel, nicméně již delší dobu vegetuje na nemocničním lůžku. A tak do Brna míří režisér z Prahy. Ranní show ale není pro každého. Do režijní židle nakonec usedne ten, na kterého nikdo ani nepomyslel. V nemocnici konečně opravili porouchanou anténu a sestřičky vesele spouštějí do ranního ticha televizní přijímače. Jeden z pacientů touto změnou hladiny zvuku doslova ožije. (Česká televize)

(více)

Recenze (36)

Anianna 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jestli mě něco na prušinovštinách fakt baví, pak jsou to ty litry neředěného českého humoru, kterého se s chutí napijí i takoví filmoví bardi, jako je Marhoul. Velmi dobrý začátek druhé řady, vtipné situace, vtipné hlášky a brýle modré tak, že ani modřejší být nemůžou. Věřím, že seriál bude v humoru jen gradovat. Škoda, že ČT nevysílá i z Plzně. ()

jungewolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vedle hlavních hrdinů je výborný taky ředitel brněnského studia ČT Plíhal(D.Hřebíček) a polovietnamská dcera Johana (B.Hrnčiříková)režiséra Mirka Kurše (J.Kolařík) a samozřejmě režisér V.Marhoul. Famózní je R.Dvořáková, herečka brněnského Divadla Husa na provázku, coby nová(neustále něco žeroucí) kostymérka+maskérka ..... . Škoda, že coby "no-name herečka z oblasti" nedostane aspoň pár malých rolí v pár celovečerácích, nejenom v jediném komediálním tv-seriálu. Holt páni režiséři z Prahy mají své oblíbence/oblíbenkyně z pražských hereckých kruhů, ti mimo-pražští/mimo-pražské (Plzeň, M.Boleslav, Ústí n/Labem, Brno, Jihlava, Ostrava, Olomouc, Uher.Hradiště atakdále) je nezajímají .... . ***1.díl je na webu Č.televize : ČT 1, pondělí 8.1.2024, 21.25 . ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nekorektního humoru mohlo být klidně i povícero. Režisér Mirek Kurš (Jan Kolařík) zůstává od hrozivého pádu z okenní římsy v kómatu. Hledá se za něj náhrada, která přichází v podobě věhlasného režiséra Václava Marhoula. Ten opouští klid své chaty, aby přebral otěže obnovené ranní show z Brna. Roztáčí se kolotoč břitkého humoru, co má slušnou kadenci. I tak se najdou i méně zábavná místa, kde humor absentuje. Marhoul pocítí na své ruce, že i rekvizita do neškodného pořadu pro kutily může mít neblahé následky na zdraví a prstech především, takže je nucen odstoupit a jeho místo za režijním stolkem přebírá mladý dramaturg (Vojtěch Hrabák), co má s režií nulové zkušenosti. A mezitím se po marných pokusech o procitnutí probírá z bezvědomí režisér Kurš, kterého probrala až v nemocniční televizi vysílaná ranní show. Druhá série se ve svém úvodu opětovně vyžívá v humorných detailech, nerada si bere nějaké servítky a má i solidní spád. Zatím se ovšem nedostavil opravdu šokující gag. Takže se vyplatí čekat a bavit se nad novým přívalem humoru a záměrné trapnosti. 8/10 ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Václave... Proboha proč? Jasný, je fajn, když si ze sebe umí udělat někdo legraci a občas se i trochu parodovat. Ale tohle? Po nepovedené detektivce jsem si řekl, že to chce něco na spravení chuti. Dobré ráno Brno také není šálkem mé kávy i když sem tam nějaký díl trochu zazářil. Ale když jsem v tom dnes zahlédl Marhoula na chatě, vzbudilo to moji vrozenou zvědavost. No, ale už ve chvilce kdy ,,zformátoval disk'' a polil kolegyni kávou jsem vzal dráhu. Znáte to. Někoho si prostě chcete pamatovat jinak. Na vrcholu. Já tedy určitě. * ()

Olík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I když mi zakončení první série nepřišlo důstojné laťce nastavené předešlými díly, Brno to nezabalilo a k potěše diváka obnovuje své ranní vysílání. Obnovuje ho bez vegetujícího Jana Kolaříka. Obnovuje ho s nevýrazným Vojtěchem Hrabákem (bohužel podobné seriály těží hodně z postav). Obnovuje ho na základech, které byly postaveny rok před tím. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Přibližně ve 24. minutě, kdy vcházejí Vítek (Vojtěch Hrabák) s Johanou (Beáta Hrnčiříková) do bytu Mirka (Jan Kolařík), je možné na botníku zahlédnout láhev vodky, která má etiketu totožnou s tou, která byla použita na lahvích ve filmu Metanol (2018). Stejný případ je i v následující scéně z nemocnice, kdy dá Johana svému otci přičichnout z láhve tuzemáku. I zde je možné vidět, že láhev má stejnou etiketu, která byla použitá ve filmu Metanol. (Skarface)
  • V epizodě si můžeme na zdi vedle zasedací místnosti všimnout dvou plakátů. Jeden je na seriál Trpaslík (od r. 2017) a druhý na Snědou tíseň ze seriálu MOST! (od r. 2019). (Leopard105)

Reklama

Reklama