V temnotách

• Velká Británie Out of Darkness (více)

Ve starší době kamenné se nesourodá skupina prvních lidí spojí a hledá novou zemi. Když však pojmou podezření, že je pronásleduje zlovolná mystická bytost, je klan nucen čelit nebezpečí, které si nikdy nepředstavoval. (JasonCZ)

dubinak

Vůbec ne špatné, naopak potěšující a pro hororové fandy určitě uspokojující, už jen proto, že se to opravdu snaží navodit nějakou atmosféru (doporučuji sledovat v totální tmě). Mně ani nevadil ten pomalejší rozjezd, nesmírně potěšila volba zdejšího jazyka postav pro autentičnost. Nechci moc zabíhat do detailu se svým názorem, aby nehrozily spoilery. Závěr mi původně přišel trochu podivný a ne úplně to, co jsem asi zpočátku čekala/chtěla. S postupem času tu myšlenku tvůrců asi chápu a oceňuji lépe. Uvidíme, jestli do budoucna nepřidám hvězdu. S tím, jak to teď s tou hororovou úrodou vypadá, nejspíš budu muset. ()

PavelVanekArt

Nešikovně uchopený šikovný námět, kde se dalo těžit ve velkým, vytěžilo se minimum a ještě se na to divně dívalo. Ale ve výsledku to dokupy nebylo hrozný, jsou i horší a vše svižně běží a nějak i baví. 3* a.k.a 55% ()

majo0007

Niektorí recenzenti ("riči v piči") boli zrejme v lese na "houbičkách" s tampónmi v nohavičkách spolu so štábom. Pripomínalo mi to rozprávku o "Červenej Karkulke". Tlupa nehercov recitujúcich hatlaninu, blúmajúcich po lese... budget 1000€ za benzín do peknej krajiny. Dokonca odkukaná pičovina z Pitch Black - holka má krámy, bu-bu-bubák po nej ide, lebo ju cíti...! Úděsné! Jedna ★ za kameru (aj keď tie 2 "prevracačky" som nepochopil, možno to malo byť kůl... né, nebolo) a hudbu, ktorá asi jediná stála za to. ()

alchac

Dalo by se jistě popsat mnoho stránek o tom, kolika se tento snímek dopouští očividných anachronismů, alogismů, nevysvětlitelného chování postav, účelové korektální agitace, v jak nebetyčném rozporu je děj filmu s konečným rozuzlením, tj. jak zoufale je to celé debilní, nicméně zmíním pouze dle mého nejzásadnější problém tohoto snímku, který strká vše výše zmíněné do kapsy, a tím je jeho opravdu příšerně děsivá nudnost. Kdyby bývala opravdu hezké záběry skotské krajiny nehyzdila svou přítomností ta skupinka praskokotů, dal bych možná i dvě, takto jedna velmi umrněná. ()

oveckaoa

Před dvěma  roky jsem si zanadával u nového Predátora Predátor: Kořist (2022)  teď si zanadávám u tohohle. Film je z roku 2022 do distribuce se dostal až od roku 2023 až 2024 a upřímně kdyby to nikdo nekoupil o nic nepřijdeme. Před 45 000 lety šlo 6 pračlověků objevovat novou zem přišly tam a něco/někdo je začal lovit. Pokud nechápete co je na tom filmu špatně tak zhruba ve zkratce je to nudné,  většina scén se odehrává ve tmě a v celé skupině je to jeden větší blb a jedna větší kráva vedle druhé všem jim přejete smrt bohužel se nedočkáte . Ani jedna smrt není zapamatovatelná  jeden zmizí a už ho nikdy neuvidíme (spoiler pak zjistíme, že přežil) ,jeden vykrvácí k smrti, jednu ženskou to zabije mimo záběr a jednomu to nějakým způsobem roztrhne čelist (jediná gore scéna co tam je) a jednoho zabijou kamenem . Pointa kdo nebo co to dělá to taky nezachrání režisér si asi řekl co tam dám šokující a zvolil tohle co tam je. Někdo tu řeší módu a oblečení mě spíše více vadí, že je tam až moc černochů což teda nevím jestli v té době je možné já chápu, že je to in rvát jich všude, ale někdy méně je lepší. P.s. co jako na tom ostrově chtěly dělat, když je tam řečeno, že tam nic není a nežije? 20 procent za konec  kdy  se konečně něco stane a za tu čelist ()

borec999

Survival z doby praveku. Minimalistický, lacný, ale s peknou gradáciou a funkčným napätím. Určite to nie je zásadný miľník v žánri, ale komu sa páčil nový Predátor: Korisť (Prey), resp. má rád podobne jednoduché zápletky, tomu odporúčam skúsiť. To čo som očakával som totiž aj dostal. S hodnotením je to tak na 3,5*. 65% ()

Kienast

Krásně nasnímaný velmi solidní survival, scény v lese skvěle napínavé a v závěru se dostaví i morální přesah. Jelikož se jedná o debut a někteří místní "recenzenti" jsou svým hodnocením úplně mimo, nelze jinak než jít s hodnocením výš. 7/10 ()

iXtr3m3

Obstojná filmárčina, ktorá si od začiatku buduje fajn atmosféru, zvukový podkres je fakt na úrovni, ale napriek tomu, že ostatným sa "zvrat" páčil, mne veru nesadol a očakával som ďaleko viac. Takto len tri slabšie hviezdy, pretože človek celý film čaká na odhalenie, konečne chce vidieť tú "príšeru" a ono hovno zlatá rybka. ()

DavidS.

Skoro Kromaňonec neměl ve své slovní zásobě určitě pojmy jako "démon", "bitva" nebo "oceán" a už určitě nenosil dokonale sestřižený knírek... ()

Adramelech

Příběh se odehrává v době cca 45.000 let před naším letopočtem čili v období středního paleolitu. Ledasco tam historicky nesedí. Muži mají krátké vlasy jakoby sestříhané strojkem a upravené vousy nebo vůbec vyholené tváře. Čím to, sakra, dělali? Že by už znali nůžky nebo se holili pazourkovou břitvou? Ve filmu je několikrát vyslovena naděje, že tlupa najde nějakou teplou jeskyni k obývání. V několika jeskyních jsem v životě byl a vždycky tam byla hrozná zima. Možná tehdejší lidé měli menší nároky na vytápění svých příbytků. Ale ty krásně ušité kožešinové oblečky jim fakt slušely, to se musí nechat. Myslím, že i leckterá dnešní neopohanka by se ráda pochlubila takovou pěknou dámskou bundičkou či kabátkem. Děj mi přišel rozvláčný a zápletka poměrně nezajímavá. Ostatně kvůli tmě a mlze toho stejně nebylo moc vidět. Nepříliš zdařilý film. ()

chaometic

Skutečná originalita, ale skutečný motiv byl hloupý, ale zřejmě odpovídal inteligenci tehdejších lidí. Tento film nebyl špatný, ale povedlo se maximálně napětí. Všechny ty věci okolo, byli nedodělaný nedomyšlený. Celkově hodnotím 50 % a budu doufat, že to někdo natočí znovu a lépe. ()

Flopik

Tuto proste nemám prečo prilepšovať. Prostredie výborné a hudba takisto, to sú bohužiaľ jediné dobré veci na tomto filme. Skupinka neandertálcov putuje krajinou a loví ich nejaká príšera. Keby to bolo v tomto duchu tak skvelé. Nevadí mi ani, že sympatický nebol skutočne nikto. Ale príšeru nikdy neuvidíme (zvrat), zabitia sú všetko mimo kameru hádam, vlečie sa to na začiatku jak sopeľ a sledujeme len krajinu, no a zvrat stál za hovno. Našťastie až skoro do konca prežil ten najzbytočnejší pračlovek, úžasné. Potenciál zadupaný do zeme. ()

dannyyy

Na tenhle film jsem byl od loňska v očekávání, a to očekávání se proměnilo ve zklamání, jak to většinou bývá. Tady se povedl trailer, který hodně navnadil, protože tam narvali všechny scény, které jako jediné byly ve filmu aspoň trochu zajímavé. Film je bohužel utahaný a moc se toho neděje. Málo akce, pro mě jen minimální napětí, postavám jsem nijak nefandil a protivníka jsem očekával úplně někoho/něco jiného. Roztržená držka, která ale byla hezká, to nezachrání. Škoda. Mohli z toho vytřískat více. Lehký nadprůměr. 55% ()

warrenur

Prijemne vlhke a nehostinne prekvapenie. :) Umocnil ho nielen strach z neznameho v tme, lese, ci jaskyni, ale hlavne samotny zaver a vysvetlenie. Verim, ze rychlost pohybu sme tak vnimali len kvoli vyssiemu poctu "entit" za hranicou svetla ohna...a tiez "premiestnenie tela". Inak fajn..nadherne zabery, kamera a obcas velmi slusna atmosfera. Nadpriemer, odporucam. 60% ()

animario

Jako "pravěkej" survival OoD funguje (hlad, tma, strach z neznámýho). K plusu patří lokace, atmosférickej soundtrack i volba nepříliš výrazných herců. Ale rozuzlení mojí fantazii neuspokojilo, očekávání bylo větší..a jinde. ()

sadlokan

Aha .Alien,Predator..A znáte film"Na divoké řece".Divous!Out of je vlastně takovej r-remake.Esli bylo těžšî vymyslet tu řeč nebo nadčasové outdoor jeans z kožušiny?A ten trapnej  konec.No nic.Na čmíru je nejlepší lišejník. ()