Albert Finney a Martin Sheen si vyloupením banky chtějí vylepšit svou životní situaci.
Nezaměstnaný architekt se ve snaze vydělat si nějaké peníze zapojí do elitního týmu kriminálních expertů, kteří mají v plánu vykrást velice uznávanou holdingovou banku. (HBO Europe)

Trailer

Tommassi3

"A co potom ??" - "Potom už nic !! Peníze budou vyprané a naše partnerství zanikne.. Pokud se vám tedy ta práce nezačne líbit.." Poměrně jalová a povrchní krimi týmovka, kterou nemůže zachránit ani to skvostné obsazení s Albiem Finneyem a Martinem Sheenem na čele.. Oba totiž nemají co hrát.. Ani tentokrát se Robert Pollock, který "udělal" třeba Dynastii, se svým scénářem příliš nevytáhnul.. ()

troufalka

Velkou slabinou filmu je hodně pomalý rozjezd, ale chce to vydržet, jak se objeví zadavatel/pokušitel začne to odsýpat. Závěr filmu je vydařený, udrží napětí až do konce. ()

Anderton

No to boli časy, keď nikde neboli bezpečnostné kamery. To ste si len povedali, že vykradnete banku, išli ste do Hornbachu a nakúpili náradie. Atmoféra Londýna mohla byť vyťažená rozhodne viac, čo považujem za najväčší handicap snímky. V podstate ide o takú jednohbku, ktorú brali herci ako takú rýchlo, ale kvalitne odpracovnú prácičku pomedzi náročnejšie úlohy. Čiže tak, ako ich postavy túto akciu. ()

• Ačkoli to ve filmu není zmíněno, je snímek inspirován skutečným případem vyloupení londýnské banky v sedmdesátých letech. Toto vyloupení pak bylo v roce 2008 natočeno jako Čistá práce (2008). (JohnSmith)
  • Všetky podzemné scény odohrávajúce sa v kanalizácii boli natočené v štúdiu. (Dale)