Bankovní loupež

Loophole

• slovenský

Banková lúpež

Krimi

Velká Británie, 1981, 105 min (Alternativní: 99 min)

Slušná krimi s dobrým obsazením. Jen začátek poněkud slabší.(1.4.2018)

No to boli časy, keď nikde neboli bezpečnostné kamery. To ste si len povedali, že vykradnete banku, išli ste do Hornbachu a nakúpili náradie. Atmoféra Londýna mohla byť vyťažená rozhodne viac, čo považujem za najväčší handicap snímky. V podstate ide o takú jednohbku, ktorú brali herci ako takú rýchlo, ale kvalitne odpracovnú prácičku pomedzi náročnejšie úlohy. Čiže tak, ako ich postavy túto akciu.(3.7.2018)

• Tommassi3

"A co potom ??" - "Potom už nic !! Peníze budou vyprané a naše partnerství zanikne.. Pokud se vám tedy ta práce nezačne líbit.." Poměrně jalová a povrchní krimi týmovka, kterou nemůže zachránit ani to skvostné obsazení s Albiem Finneyem a Martinem Sheenem na čele.. Oba totiž nemají co hrát.. Ani tentokrát se Robert Pollock, který "udělal" třeba Dynastii, se svým scénářem příliš nevytáhnul..(8.12.2014)

Velkou slabinou filmu je hodně pomalý rozjezd, ale chce to vydržet, jak se objeví zadavatel/pokušitel začne to odsýpat. Závěr filmu je vydařený, udrží napětí až do konce.(17.8.2014)

Tak dobře naplánované a téměř "bez chyby", až na smrt.. která je tak blízko!(25.3.2016)

• - Ačkoli to ve filmu není zmíněno, je snímek inspirován skutečným případem vyloupení londýnské banky v sedmdesátých letech. Toto vyloupení pak bylo v roce 2008 natočeno jako Čistá práce (2008). (JohnSmith)