Sladký film (festivalový název)

• Kanada

Sweet Movie

• francouzský

Sweet Movie

Drama / Komedie / Erotický

Kanada / Francie / Západní Německo, 1974, 95 min (Director's cut: 98 min)

Slepenec šílených, krásných a zvrácených scének, které mají spojitost s city, láskou, krásou, fekáliemi, sexem, přirozeností. Střídají se záběry krásy i hrůzy, které dokáže udělat člověk člověku. Krásná byla ukázka dospělého člověka, který je stále v jádru dítě i když má tolik dospělých problémů. Nejraději by každý z nás byl zase dítě. Dítě bez problémů, duševních poruch a stresu - jen sát mléko a být milován. Finální scéna s čokoládovou lázní je krásná i naznačující smrt. Odvážných záběrů dostatek, některé směšné, jiné mají v sobě něco víc než snahu šokovat.(11.2.2011)

Velmi kontroverzní snímek, ani v komunizmu ani na západě nebyl populární. (kde byl komunizmus tam byl zakázán a ne jen to, sankce, atd). Nebyl v oblibě protože film je myšlenka režiséra o tom že ani komunizmus ani kapitalizmus není ideální forma života pro lidí, protože oba formy pro svůj prospěch využívají člověka-lidské tělo. .. Osobně si myslím že je to hodně povedený film, podobné vždycky jsou o tom jak moc umím vyjádřit své myšlenky, jestli vůbec mám k tomu něco říct. A když někdo umí tak různorodý obraz poskládat, tak ten člověk něco ví. Kritiku dostával spíš od kritiků, ne od režisérů, kteří filmům rozumí. Největší režiséři své doby ho podporovali kde se dalo, Pasolini mu pomáhal v Itálii, Coppola mu nabídl režírovat Apokalypsu, atd. Velmi kvalitní film. 4/5(22.6.2014)

Podle začátku, volby miss, to vypadalo, že to nebude mít chybu. Rozjivená babka (jak kdyby ju tam natlačil David Lynch), gynekologická prohlídka live, ty kecy a všechno tomu naznačovalo. Pak se to začlo zhoršovat a smích mě přešel. Rušivě působily zpívající scény (aspoň mě to sralo) a nepochopil jsem, proč se tam motá tolik cizích jazyků nebo proč do toho pletou masakr v Katyni. Co se tam dělá dál: šuká, šuká na veřejnosti, blije, sere, chčije, dělají tam ze sebe dementy a hovada. Obzvlášťě tam vyniká nadržená pedofilní komunistka nenormální Anna Planeta, která láká dětičky na sladkosti. Asi to mělo nějak šokovat, ale já se u toho skoro nezasmál... smysl mi unikl, akorát možná chtěli říct, že na začátku byla ta Miss Canada čistá a na konci tak špinavá. Ale nevim, proč by nám to řikali. Asi se pletu. Jo a některé scény mi přišly i celkem hezké (válení v cukru, v čokoládě, nakonec i ten striptýz pro ty děti). Je to prostě ujetost největšího kalibru a su rád, že jsem to viděl, ale asi už na to koukat nikdy nebudu, protože nemám důvod.(27.11.2009)

Srdce fekalistovo plesa, a to jsem u toho navic jedl:-) Film lze interpretovat trojim zpusobem: 1) Sverazny protest proti Titove Jugoslavii, 2) Surrealisticka hricka bez nutnosti hledat v ni racionalni smysl, 3) Prosta potreba zobrazit na platne co nejvetsi humus. Vyberte si svou verzi. Jako celek mi ale prisel film dost nevyrovnany, narazil jsem na hlucha mista, kde jsem durazne vyzadoval bud navazani na predchozi sceny anebo alespon dalsi hovna ci blitky. PS. Pamatuji si, ze nam behem studii filmove vedy v Brne (kdy jsem mel v te dobe zatim tu cest spatrit pouhou ukazku) prednasejici Jaromir Blazejovsky vypravel, ze na jednom rocniku LFS v Uherskem Hradisti tehdejsi reditel Jiri Kralik osobne slibil Dusanu Makavejevovi, ze tento jeho film koupi do ceske distribuce. Udelal vsak zasadni chybu - neracil se na nej podivat drive, nez svuj slib vypustil z huby:-)(9.9.2010)

Anna Planeta je asi sen každého malého kluka, a ten zbytek? Myslel jsem, že jsem tvrďák, dokud jsem neviděl tento sladký filmeček. Pedofilní víla, říkal jsem si no, tak to začíná za něco stát, střih, jídlová seance lidí co se tváří jako kršnaři, začíná to bejt drsnější, protože chčijou na stůl, stále to alespoň kompenzuje mazlení se s pinďourem, no ale pak, sraní na talíř následované házením si s hovny? ratemypoo.com je proti této scéně nevinej vtípek :D ... Jak řekl ORIN - po tomhle mě asi fakt už nic nepřekvapí.(3.4.2011)

• - Polka Anna Prucnal měla kvůli filmu několik let zákaz vstupu do své rodné země a víza nedostala dokonce ani tehdy, když chtěla jet navštívit svoji umírající matku. (Terva)

• - Film je dodnes zakázán v mnoha zemích. (Terva)