Rodina posedlá penězi zámožného a naoko nesvéprávného staříka je dokonalost sama osobě. Je pravdou, že všechno se dá pokazit, ale scénář tohle typu prostě a jasně, ne! Herecké výkony všech jsou prostě perfektní a nevidět tenhle film je bezesporu osmým hříchem. Skvělá komedie, která zákonitě musí dostat úplně každého.(29.11.2011)

Hamouni, příjemná komedie, která neurazí ani příliš nepobaví. Zprvu to vypadá že se jedná pouze o rutinní komedii Michaela J. Foxe show, ale "vyrobcem" humoru není překvapivě samotný Fox, ale právě ostatní hamouni, kteří se snaží dostat pod kůži nemocnému dědečkovi za všechny prachy. Bohužel jediné co zde funguje je humor, i když není zrovna ve velkých dávkách. Moralita typu: "Peníze nejsou všechno, hlavně když se máme rádi..." zbytečně kazí dojem z celého filmu. Jedinou opravdovou hvězdou je zde starý Kirk Douglas, který svou postavu nejen skvěle uchopil ale také pochopil, minimálně kvůli němu tento průměrný snímek stojí za zhlédnutí a nebojte se provařeného finále, to se nese totiž v duchu celého filmu - víte co bude dál, ale koukáte na to pořád dál s úsměvem na rtech.(22.7.2006)

V podstatě normální komedie o tom, kterak bohatý pán chce zjistit, který z jeho příbuzných ho má opravdu rád a komu jde jen o peníze. Divák to ví od samého začátku. Svině jsou svině, dobrák je dobrák, i když trochu zakolísá, a strejda je poněkud excentrik. K opravdu nenáročnému podívání to poslouží celkem dobře.(21.12.2007)

V podstatě poslední film M. J. Foxe, než se stáhl do ústraní. Tato černá komedie je o jedné chamtivé rodině, která si dělá zálusk na majetek jejich strýce Kirka Douglase. Uteklo to rychle a závěrečný twist jsem předpověděl správně. Škoda jen, že tahle komedie kiny spíš prošuměla. Shlédnuto na AMC HD. 3*(13.6.2018)

Klasická komedie z 90. let, všichni jsou na svých místech, vypadají a hrají přesně tak, jak by měli. Hlavní role si na jistotu rozdělili Michael J. Fox a Kirk Douglas, Nancy Travis jsem milovala už v americké verzi Tří mužů a nemluvněte, a pokud budete dávat pozor, mezi dětmi najdete i roztomilou Kirsten Dunst. Dnes už se takové filmy netočí, ale pokud máte rádi tu dobu, přijdete si na své.(26.2.2015)