Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bohatý a starý strýček Joe klidně nechá své chamtivé příbuzné, aby mu lichotili, lísali se a podlézali mu v naději na brzké dědictví... Jen jediný člověk v rodině je jiný, Joeův mladý synovec Danny. I když i jeho na chvíli omámí vidina bohatství. V rozhodující chvíli, kdy zlomyslný strýček předstírá, že je na mizině, se Danny se svou dívkou rozhodnou, že strýčka „adoptují“. Jenže se ukáže, že strýček je ještě bohatší, než byl kdy předtím, navíc daleko více životaschopný, než se zdálo. Má to tu výhodu, že Danny nemusí čekat na dědictví, ale může spokojeně užívat strýčkových peněz společně s ním... (TV Nova)

(více)

Recenze (41)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Klasická komedie z 90. let, všichni jsou na svých místech, vypadají a hrají přesně tak, jak by měli. Hlavní role si na jistotu rozdělili Michael J. Fox a Kirk Douglas, Nancy Travis jsem milovala už v americké verzi Tří mužů a nemluvněte, a pokud budete dávat pozor, mezi dětmi najdete i roztomilou Kirsten Dunst. Dnes už se takové filmy netočí, ale pokud máte rádi tu dobu, přijdete si na své. ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Hamouni, příjemná komedie, která neurazí ani příliš nepobaví. Zprvu to vypadá že se jedná pouze o rutinní komedii Michaela J. Foxe show, ale "vyrobcem" humoru není překvapivě samotný Fox, ale právě ostatní hamouni, kteří se snaží dostat pod kůži nemocnému dědečkovi za všechny prachy. Bohužel jediné co zde funguje je humor, i když není zrovna ve velkých dávkách. Moralita typu: "Peníze nejsou všechno, hlavně když se máme rádi..." zbytečně kazí dojem z celého filmu. Jedinou opravdovou hvězdou je zde starý Kirk Douglas, který svou postavu nejen skvěle uchopil ale také pochopil, minimálně kvůli němu tento průměrný snímek stojí za zhlédnutí a nebojte se provařeného finále, to se nese totiž v duchu celého filmu - víte co bude dál, ale koukáte na to pořád dál s úsměvem na rtech. ()

Reklama

DarkDemon 

všechny recenze uživatele

Lehce nadprůměrná, trochu „černá“ komedie u které Vám nijak nevadí, že s absolutní jistotou předvídáte další vývoj děje. Kirku Douglasovi ta role sedla a starého mizeru zahrál na výbornou - M.J. Fox jako obvykle milý a zábavný. Špetka moralizování v průběhu ani závěrečný happy end nijak nekazí dojem a pohodu. Oddechový film pro celou rodinu. 70% ()

aLPaC 

všechny recenze uživatele

I když podle ohlasů film nesklidil bůhví jaké sympatie, mě se to líbilo. Řada výborných scén a vtípků, o které se tentokrát kupodivu příliš nestará Michael J. Fox ale skvělý Kirk Douglas, mi nesčetněkrát vykouzlilo úsměv na tváři. Sakra, to byla věta jak od nějaký bukvy. Každopádně, já se na to ještě někdy kouknu znovu. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Ač to na první pohled není zřejmé, jedná se o snímek se značně proměnlivou úrovní. Nevím, jak to dělá, ale kdykoli mu hrozí strmý pád mezi pokleslá dílka nevalné kvality, vždycky se někde drápkem zachytí a vyšvihne se zpátky - ne snad přímo mezi elitu, ale rozhodně do dobré společnosti těch komedií, jejichž humor představuje sympatický nadstandard. Kromě toho existují minimálně tři pádné důvody, proč si zaslouží solidní ohodnocení: Kirk Douglas, Michael J. Fox - a Olivia d'Abo. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Michael J. Fox sa na svoju rolu pripravoval s profesionálnym hráčom bowlingu Johnnym Petragliom. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama