poster

Shijushichinin no shikaku

 • japonský

  四十七人の刺客

 • anglický

  47 Ronin

Japonsko, 1994, 132 min

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Rudovous
  ****

  Perfekcionisticky Ichikawa inovuje tuto latku o mnoho stubem zminovanych zajimavych detailu. Cini tak za asistence nestora japonskeho filmoveho herectvi Kena Takakury a uzasneho moderniho vizualniho zpracovani.(25.1.2011)

 • stub
  ****

  Klasický příběh, tentokráte ovšem podaný dosti neotřele. Ichikawa vypráví klidným, nezaujatým tónem, "své" postavy neglorifikuje a vyhýbá se zbytečnému patosu. Nestrannost snímku (která tolik kontrastuje s typem příběhu) je tak důsledná, až divákovi sugeruje myšlenku, zda "to všechno nemohlo být vlastně jinak, než dnes míníme". S tím souvisí i další specifikum, kterým je absence první části děje, jenž v obvyklých adaptacích ukáže, jak jsou rozdány karty a nasměruje divákovy sympatie - v tomto případě však zůstáváme, spolu s režisérem, nezávislými pozorovateli (oproti běžnému pojetí, kdy bývá cílem spíše vtáhnout diváka "dovnitř 47-ky"). Po technické stránce je téměř zbytečné Ichikawu chválit - skvělých vizuálů dosahuje jak u svých "velkých filmů", tak i u menší produkce s nižším rozpočtem. Takakura se pro hlavní roli hodí, bez problémů obstojí i Ruriko Asaoka jako jeho žena, také Ko Nishimura je do role Kiry vhodně zvolen. Jediným problémem zůstává střihač, kterému se sice podařil husarský kousek a vměstnal děj do ca 2 hodin, leč skutečnost, že určitý objem děje se do určitého časového úseku zkrátka nevejde, změnit nemohl. Silné ****(19.3.2010)

 • lioncel
  *****

  47 Ronin(30.8.2018)

 • Frantisek.Fu
  odpad!

  5%(16.4.2018)

 • Sykon
  **

  Obávám se, že právě ona zde vychvalovaná neutralita, která je ve snímku opravdu dost patrná, mě osobně spíš ve finále odradila. Vždyť tento příběh si vysloveně říká o vtáhnutí do děje. A v tomto případě, pokud bych neznal knižní zpracování, bych si z děje neodnesl téměř nic.(8.1.2013)

 • inutihar
  ****

  Kdo nezná tento příběh (nebo alespoň jeho předchozí zpracování) se zřejmě bude velkou část filmu jen velmi špatně orientovat v jednotlivých postavách a náznacích, toho, co se vlastně stalo. Ičikawa to do děje vkládá jen prostřednictvím několika flashbacků a komentářů vypravěče. Stejně tak budou zklamáni ti, kteří čekají epické akční scény, soubojů je ve filmu jen pár a teprve konec filmu (neboli vlastní pomsta) přinese na plátno o něco více krve, která by tam ale stejně dobře nemusela vůbec být.(19.12.2013)

 • blondboss
  **

  Jedno z najnevydarenejších prevedení príbehu o 47 samurajoch bojujúcich bez pána. Kebyže neviem podstatu príbehu, tak tento film mi toho naozaj veľa neponúkne a nepovie. Slabé vykreslenie postáv, málo dramatické a v dvojhodinovej stopáži som sa asi hodinu nudil, čo je naozaj dosť. Dve hviezdičky dávam za iný prístup k spracovaniu príbehu a aj modernejší variant. To je ale všetko. 40 %(1.9.2014)