Podezření

• USA Under Suspicion (více)

Ulice tropického přístavu San Juan, na ostrově Portoriko, jsou zaplněné k prasknutí. Koná se tu tradiční festival. Ti, co se veselí ani netuší, že ve městě došlo k dvěma závažným zločinům. V obou případech se stala obětí nezletilá dívka, kterou pachatel před smrtí znásilnil. Bohatý právník Henry Hearst se chystá se svojí o mnoho let mladší ženou Chantal na dobročinný večírek, když se ozve telefon, kterým ho policejní kapitán Victor Benezet vyzve, aby se krátce zastavil na policejní stanici k doplnění výpovědi. Hearst totiž objevil a ohlásil druhou vraždu. Banální vyšetřování se postupně mění v celonoční křížový výslech, při němž je konfrontována i Chantal. Je tu řada indicií, nasvědčujících, že ctihodný a vážený zastánce práva bude postaven mimo zákon. Ve chvíli, kdy se Hearst pod tíhou argumentů dozná, a Chantal připustí, že si dávno všimla manželovy slabosti pro dospívající děvčátka, dostane kapitán Benezet do rukou nezvratný důkaz. Svědčí ve prospěch Henryho Hearsta... (oficiální text distributora)

Biggles

Cely film je v podstate vyslech podezreleho z dvojnasobne detske vrazdy. Z pocatku jsem nechapal, proc ma tento film tady takove spatne skore. Uvod filmu a zhruba prvni pule se odehrava ve sviznem tempu, vypada to zajimave a neotrele. Ve druhe pulce ovsem notne ztraci dech aby film nahle skoncil a ja opravdu nevedel co si mam myslet.Asi neurazi, ale rozhodne nenadchne ()

elanista1

Vynechajuc krcoviteho zaveru s otvorenym koncom, tak som tento film sledoval takmer bez pohnutia a obcas aj so zvysenym pulzom, netreba hovorit z ktorej postavy predovsetkym. Dobry scenar vylozeny poctivou reziou s flashbackmi, a niekedy naraz aj tromi casovymi pasmami v jednej scene. Rezia nam sice predklada len dvoch potencialnych pachatelov, ale mne to bolo vlastne jedno, ked tam hra Monica Belluci je mi jedno vsetko.Velmi presvedcive vykony tomu dodavaju vacsiu serioznost, prijemne prostredie, aj ked sa to odhrava cele v jednej miestnosti tak to dokaze cloveka uputat viac ako niektore americke velkorozpoctove velkofilmy, a z mojho pohladu to strci do vrecka aj Freemanove Se7em. ()

megajalec

Dvojica Hackman - Freeman ide ostošesť. Vyšetrovanie na plné obrátky, hustá atmosféra, ktorá sa dá krájať a zvrat v závere filmu + bonus v podobe nádhernej Belluccu, ktorá vyzerá ako anjel = kriminálka, ako sa patrí. Chvíľu som uvažoval dokonca o plnom hodnotení, tak ma to nadchlo. Dôkaz, že k dobrému filmu netreba toho až tak veľa. ()

CrazymanM

Z tohohle filmu jsem jaksi na rozpacích,na jedné straně výborné obsazení,na druhé podivný příběh s ještě podivnějším rozuzlením,nevím,kdo byl vrah,nevím vlastně nic!Byl to film jen o dialozích,pocitech a náznacích!!! ()

old salt

Tož si kluci Morgan a Gene pro sebe zrobili filmeček. Dalo se na to dívat. Slušně setříhané .. a vstupy Morgana do výpovědí podezřelých byly rovněž zajímavé. Ale , že by to bylo cosi světoborného ...to ne... ()

Goodlooker

Pravý příklad filmového průměru, který hladového diváka na sobotní večer uspokojí, ačkoliv si po hodině již nevzpomene o čem to vůbec bylo. Podezření je film s výbornými herci potažmo výkony a neuvěřitelně rozvláčným příběhem zakonečeným do minutového a poměrně nečekaného odhalení. Za některé scény v čínském bordelu nemůži dát méně než 60% ()

Muf911

Výborný psychologický film. Komorní příběh o obviněném právníkovi, kterému je přičítána série vražd mladých teenagerek. Celou dobu mu divák tak nějak věří a o to zajímavější je rekonstrukce událostí. Super filmařské nápady, třeba jak Freeman, coby vyšetřovatel, stojí přímo v retrospektivním záběru z místa činu skoro jako duch a komentuje situaci. A pak samozřejmě ten závěr, který nechci spoilovat, ale je k hlubokému zamyšlení, jak by se na místě Moniky Bellucci zachovala vaše partnerka poté, co by ji policajti zpracovali podobným způsobem. Podržela by vás? Jo a mimochodem, od kdy obsahuje "oficiální text distributora" spoiler? Kdo ten text nahoře vůbec schválil? Ještě že jsem si to před filmem nepřečet. ()

Mark1983

Pro mě to bylo docela zajímavé a dějově dobré,i když se jedná jen o lehčí nadprůměr,ale kriminálky mám rád a tahle patří mezi ně. ()

teseth

Tenhle film jsem si tedy užil. Možná hlavně díky tomu, že předtím jsem viděl Zkázu Ekobanu. Vcelku poutavý příběh rozjede herecký koncert Hackmana a Freemana, kteří jsou naprosto parádní ve svém špičkování a odhalování skrytého soukromí. Tomu zdatně sekunduje Monica, která funguje jako poločerná vdova. Scénáristicky není film zcela dotažen do úplného smysluplného konce, protože vám po "šokujícím" závěru v hlavě zůstane ještě víc otázek než kolik jich nastřádáte v průběhu filmu. Když však člověk přejde tyhle nelogičnosti, tak vám zůstane hutný film, který se snaží ukázat co s člověkem dokáže udělat několika hodinový stres, křížový výslech a odhalování rodinných tajemství. K tomu aby jste se potom přiznal k čemukoliv nepotřebujete ani palečnice či skřipec. ()

lubica1995

Kto by si bol pomyslel, že tak krásna žena ako Monika by mala tak nízke sebavedomie? Ale o to išlo vo filme. Nikto sa nevidí očami iného. Veľmi dobre spracovaný film o nedôvere vo vzťahu. Záver sa mi páčil. Mám rada,keď film nechá na divákovi, ako dopadne záver. Aspoň ja som si to chcela myslieť, že si ho domýšľam. Ale aj o to išlo. ()

Pokri

Viac psychologická dráma ako kriminálka. Vôbec tu totiž nejde o to, kto je páchateľ, ale o to, čo robí stres a nátlak s psychikou spočiatku zdanlivo vyrovnaných postáv. ()

demorens

Přiznám se, že jsem si nahrál tento film, abych se ne něj podíval, jen proto, že v něm hraje Monica Belluci. Monica je prostě (nesnesitelně) krásná, s tím nic nenadělám. : ) Od filmu samotného jsem toho moc nečekal, ani ze začátku moc zajímavý nebyl (kromě oblékající se Monicy), ale postupně začal být film zajímavý a začal se mi to líbit. Samozřejmě jsem čekal nějaký nečekaný konec, ale nakonec jsem takový konec nečekal. Tím se mě celého získal. Film rozhodně stojí za podívání. (85/100) (23.03.06) ()

radostR

Vhodnější označení filmu by možná bylo kriminálně - psychologické drama. Závěr se dal předvídat, přesto jsem měla pocit, že si s ním najednou režisér nevěděl rady. Děj se z větší části odehrává v jedné místnosti kromě prostřihů z pohledu vyšetřovatele a vyšetřovaného ( skvělí G. Hackman a M. Freeman). Atmosféra je napjatá už po prvních deseti minutách filmu a slušně se udržuje. Jak reaguje člověk ve vypjatých minutách, kdy téměř nevědomky začne odkrývat svoje nejhlubší soukromí? 2 hvězdičky za výborné herecké výkony , další dvě za práci s kamerou. ()

Gmisiycs odpad!

Takže. - Milí ČSFD'áci. Budeme natáčet nový film z prostředí justice v Orlové. Bude se jmenovat "Dvanáct rozhněvaných členů poroty". Bude tentokrát genderově správný. V porotě zasedne 6 žen, každá jiné barvy pleti, národnosti, vyznání a věku, plus 6 mužů, taktéž vyváženě. V zájmu objektivity bude jen jeden z mužů bílý a bude to ten, který bude nejdéle rozzlobený. Všichni ostatní budou, narozdíl od vzteklého indoevropana, čestní a rozumní, nejrozumnější pak bude plno-plno-plnoštíhlá Romka, jakožto předsedkyně poroty. Plagiát to nebude, protože: 1) Změna destinace, 2) změna složení poroty, 3) genderově správný film. Doufáme za tým originálních autorů, že od zdejších kritiků dostaneme velmi šťavnaté hodnocení, zvláště za úžasně správnou a šťavnatou předsedkyni, plus za originalitu filmu. --------- A fčíl cosik k tomuto filmu "Under Suspicion": Plagiát je plagiát, a jako takový si zaslouží jediné možné hodnocení, které také obdrží, a to i přes účast "velikých" jmen v projektu a účast kozy Moniky Bellucci v několika filmových políčkách. ()