Díra v hlavě

Hole in the Head, A

Komedie / Muzikál

USA, 1959, 120 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,000,000Tržby Celosvetovo $-(9.7.2009)

• Houdini

Oscar 1 : Píseň - "High Hopes"(2.4.2004)

Nijak objevný film o neúspěšném manažerovi, který by mi svou ztřeštěnou povahou ve skutečném světě asi po většinu času lezl na nervy. Ale jinak taky příjemné rodinné drama s dojímavým koncem a mou oblíbenou písní High Hopes. Doporučuju si na YouTube vyhledat verzi, kde ji Sinatra zpívá obklopen asi čtyřiceti dětmi.(27.10.2009)

Klasicky Frank Capra, happyend proste musi byt. Frank Sinatra bol mozno dobry herec, ale inak ho nemam rad, prehravajuceho Edwarda G. Robinsona /Pojistka Smrti, The Stranger/ tiez nie. Kulisy su len priemerne a dialogy tiez nepatria k najlepsim. Ovsem rezia je na urovni, krivaju vsak aj herecke vykony. 60 %(26.1.2016)

Kromě Franka tu dominuje i jeho filmový bratr Mario (Edward G. Robinson). V kontextu Sinatrových fifties filmů se jedná o poněkud prázdnější prvoplánovitou těžkopádnou komedii, která mě příliš nebavila. A s happy endem, brrr.(12.1.2010)

• - První film natočený oficiálně anamorfickými objektivy společnosti Panavision. Vůbec první byl snímek Torpedo Run, kde však byl v titulcích uveden známější proces CinemaScope. (Trainspotter)