Letadlo plné mladých vojenských kadetů ztroskotá na odlehlém, pustém ostrově. Pětadvacet chlapců zvyklých na tvrdý dohled dospělých nově nabytou svobodu nejprve uvítá, ale poté se rozdělí na dva tábory. Jeden z nich uznává hodnoty civilizace, zatímco ten druhý přijme za své zákony divočiny, která je obklopuje, a pustí se do sadistických her, rituálů a trestů. (oficiální text distributora)

SICK_BREED

Zajímavý a zábavný film, který je ale až přespříliš naivně natočený, než aby se člověka mohl nějak výrazně dotknout. Může za to především absolutně neuvěřitelně vykreslené chování malých dětí, které z jedné strany absolutně postrádá byť jen náznak logiky a na straně druhé zase překypuje dospělou přemoudřelostí a až filosofickým náhledem na věc. Nabízí se srovnání s Dvěma roky prázdnin od Verna, kdy ale druhý jmenovaný příběh vyhrává na celé čáře. Přesto Pán Much určitě stojí za minimálně jedno zkouknutí - nic hlubšího než akční zábavu Rychlých šípů bych v něm ale nehledal. ()

Vejrrr

Chtěl bych film ohodnotit 2x. Jednou jako film, který by neměl s knižní předlohou co dělat a jednou jako způsob adaptace knižní předlohy. Knihu jsem četl první a tak je hodnocení fakt náročný. Každopádně film stojí za to a nemusíte knihu znát, až na detaily je film věrným opisem knihy, což uznávám jako ten správný postup. U filmu postrádám hlubší popis toho, co se odehrávalo v mysli těch kluků, tak se myslím dalo zapracovat - a to i kdyby to mělo být mimo scény knižní předlohy. Naopak výborně vyobrazen byl ten děs a pomatení a zdivočelost ztroskotaných kadetů. Celkově za tři. ()

Mikino00

Musím uznat, že tento film byl o fous lepší než kniha, přišel mi dospělejší a tím že pár věcí vynechal tak měl i větší spád. I těch pár dějových změn bylo k lepšímu, dokonce i Čuňas zde byl snesitelný. ()

NJD

Hodně zajímavej příběh, jehož zpracování především ze začátku lehce pokulhávalo, ale s postupem času se rozjíždí tak, že ke konci už člověk ani nedýchá. ()

VictorMartel

Mnou nezapomenutý film, jehož název jsem po dvaceti letech konečně vydoloval vhodným zkombinováním k scénám odkazujících hesel z paměti internetového vyhledávače a mohl se podělit o onen hluboký zážitek, kdy sledujete, jak malí trosečníci propadají atmosféře divočiny pod zprvu efektivním, ale dlouhodobě neudržitelným „vedením“ jednoho nezvedeného chlapce, jenž, civilisací zanedbán, vycítí právě zde příležitost stát se důležitým. Skupinová nepříčetnost nabírá na obrátkách, zcela upozadivši stud, latentní vědomí konkurence vybízí k předhánění se v surovostech, než konfrontace se zděšeným pohledem záchranné výpravy probudí odložené svědomí. Málokterý válečný film řekne o válce tolik. ()

Brasi

Solidní jedna hvězdička. (;D) Být to určený pro dospívající na počátku puberty, dal bych možná i tři. Ale snad si nikdo nemyslí, že dospělýho člověka chytne na takhle ubohou návnadu (zjevně myslí a očividně - dle hodnocení - to i podle záměru funguje). Když vynechám pointu, která v týhle době (a bezpochyby i před těmi dvaceti lety, kdy byl tento remake natočen) neoslní ani ansámbl zaplivaný putyky u železniční stanice v Ratibořicích, dostanu se k totálnímu vypravěčskému selhávání po celých devadesát minut a naprosto nevěrohodnému vývoji postav. Že mi čtyřhvězdičkovej film "vysvětlí" celý svoje budoucí směřování na základě jedný jakože přelomový, přitom však naprosto obyčejný, ničím výjimečný scény, a že i nadále se motivace všech zúčastněných odvíjí od toho, jak se zrovna vyspí, tak tohle prostě neberu. Nuda bez záblesku napětí, a co hůř: vzbuzující nulový emoce. ()

Luqi

Keby v skutočnosti partia takýchto chalanov stroskotala na opustenom ostrove, je verím tomu, že by to tak aj mohlo dopadnúť. Deti vedia byť niekedy riadne kruté. Hlavne, keď sa dostanú do existenčnej tiesne............. Ani s detskými hercami to nie je určite ľahke, ale G. Hook ich dokázal skvele ukočírovať............ ()

Monisek

Od začátku jsem Ralphovi strašně fandila. Bylo mi ale jasné, že ten blonďatý uličník strhne ostatní děcka na svojí stranu, taková už je prostě lidská povaha. U každého filmu si vždy zkouším vytvářet svůj vlastní scénář a musím uznat, že tohle dílo pro mě bylo naprosto nepředvídatelné. První zabití jsem víceméně čekala, ale myslela jsem si (nebo možná dokonce doufala), že po tomto činu se část "lovců" vrátí zpátky k Ralphovi... Rozhodně film hodnotím kladně, po pomalejším rozjezdu má spád, nenudila jsem se ani chviličku, naopak jsem byla napnutá jak kšandy v průvanu, co bude následovat. 80% ()

jorgus

hmmm peclive budovana atmosfera pomoci nekoncicich zaberu a dialogu prisla nakonec vnivec protoze se vlastne nic nestalo..:) ()

Mike.mk1

Fakt mazec! Knížka je stoprocentní a tenhle malý filmeček ji kopíruje docela dobře. Drsné, děsivé, pravdivé (?), výborná hudba. ()

sandis

Dobrá slabota... první dvě třetiny téměř absolutní nuda a v poslední části, když se to začne trochu rozjíždět, tak to zkončí... 6/10 ()

Heroine

Celkem výborný horor. Má to grády, je děsivý, a je i celkem uvěřitelný. To je to, co dělá film děsivým. Že se to může kdykoli, komukoli, stát doopravdy. ()

Ben Nevis

Příběh graduje sice pomalu (ze začátku se tváří jako Modrá laguna s jiným obsazením), ale neúprosně. Tvůrci poslali sondu do duše člověka a co tam našli, nebylo ani trošku pěkné.Civilizace a "západní hodnoty" dostávají na frak u dětí, které se podvědomě brání zodpovědnosti a chtějí si hlavně užívat. Můžeme sebevíc křičet, že to byly jenom děti, ale děti jsou malí dospělí bez zkušeností a povinností. Dospělí by se zachovali stejně - vytvořili by si ten nejpohodlnější systém a zabili každého, kdo by ho ohrožoval. ()

BOURQUE

Pomerne vydarená filmová adaptácia svetoznámeho románu od Goldinga. To hlavne skvelým hereckým výkonom. Ukážkový príklad toho, ako by sme sa nemali chovať (keď už sme nejaký ten čas mimo „civilizácii“). Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

helloween93

Ač jsem knihu od Goldinga nečetl, musím uznat, že snímek je natočen velmi zdatně. Smutná ukázka rozkladu řádu a morálky, která vede k zoufalým činům. Scéna s balvanem byla docela síla. Vysílalo AMC. 4* ()

Faila

Za film jsem vděčná, protože mi konečně běhal mráz po zádech přesně takový, jaký si příběh zaslouží a jaký mi bohužel kniha nedokázala přivodit. ()

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

28.04.2019

Režisér Neil Burger (Všemocný, Divergence) spoustu lidí překvapil svým letošním odklonem od oblíbeného žánru sci-fi, když natočil remake francouzské komedie Nedotknutelní s Bryanem Cranstonem a… (více)