Letadlo plné mladých vojenských kadetů ztroskotá na odlehlém, pustém ostrově. Pětadvacet chlapců zvyklých na tvrdý dohled dospělých nově nabytou svobodu nejprve uvítá, ale poté se rozdělí na dva tábory. Jeden z nich uznává hodnoty civilizace, zatímco ten druhý přijme za své zákony divočiny, která je obklopuje, a pustí se do sadistických her, rituálů a trestů. (oficiální text distributora)

Ygnor

Kvalitní materiál pro studium "zdárné" desocializace vývoje člověka (dítěte). Odeberte standartnizované prostředí, odeberte dětem vzorce a modely chování dospělých, odhoďte zábrany a zapomeňte na ideje humanity . Rození manipulátoři se vyloupnou sami. Zbytek oveček v takovém prostředí se stává jen nástrojem k absolutní moci a poslušnosti. Nutno je ovšem udržovat pod neustálým tlakem "vladaře" pomocí tmářství, proklamací a lží. Touha a realizace skrytých pudů agrese a moci v krystalické podobě . Přes všechnu snahu režiséra, ale nelze postihnout veškeré aspekty při tvorbě takovéhoto snímku s ohledem na mladičké neherce. Naturalističtější ztvárnění myšlenek knihy by mohlo ohrozit či mít nezměrné dopady na jejich "opravdový" život. ()

kacaabba

"Pán much" - jedno z jmen ďábla podle Bible. Už názvem tedy autor chtěl něco říci. Ztotožňuji se s komentářem Faye. Jako křesťana mne vývoj pospolitosti dětí na ostrově nepřekvapil, ale ani si nemyslím, že nám není pomoci, že prostě my lidé jsme takoví. Zlí, tvrdí. Nevěřím totiž Darwinově teorii, takže nepřijímám ani nám neustále připomínanou teorii, kde silnější přežije, tzv. přirozený výběr. Jsme lidé a ne zvířata. ()

anitae

Film jsem si vybrala jen podle názvu, knihu neznám. Vzrušující podívaná co dokáže udělat pustý ostrov se skupinou dětí, na osud Čuňase dlouho nezapomenu. ()

Cheeker

Nakonec dávám tři hvězdy, i když dlouho jsem se rozhodoval nad dvěma. Kdo četl knihu, nemůže dávat moc vysoký počet. Ve filmu toho hodně chybí, má rychlý spád, je tam hodně nepřesností atd. Právě dnes jsem dočetl knížku, a navíc k maturitní četbě, hned potom jsem stáhnul film a kouknul na něj. Pokud někdo máte Pána much k maturitě radši si ho přečtěte, kniha zajímavá, ale od filmu jsem čekal víc. Možná ještě zkouknu původní film. ()

miawallacova

I přes nesrovnalosti, které vidí asi každý, kdo četl knižní předlohu je tento snímek opravdu dechberoucí. Demokracie, nebo fanatismus? Je zlo opravdu v každém a dá se vůbec řídit tím, čím se řídí dospělí, nebo je vše jen utopie. Nicméně, obsazení je opravdu skvělé ! ()

Razzor_82

"Co si teď počneme?" Dost krutý snímek o lidském fanatizmu ve kterém je jedno zda jde o dospívající nebo dospělé. Jeden vůdce dokáže strhnout většinu davu a promění ho ve stádo poslušných ovcí. Pomalu gradující napětí. Hezky vykreslená psychologie postav. Schází větší inteligence postav. Dostali mě  přesvědčivě uvěřitelné výkony dětských herců. 6/10 ()

E lan

Dobrý zpracování zajímavého námětu o utváření charakteru celé skupiny malých dětí. Některé scény jsou záměrně a povedeně šokující. Přesto z celého filmu čiší nevyužitý potenciál... ()

Adiemus

Rozhodně účinnější než starší verze, ale přece jen k dokonalosti knihy chyběla určitá sevřenost. Ve scéně štvanice na Ralpha mi vyloženě vadil hudební doprovod. O Čuňasově dabingu snad raději pomlčím. To ovšem není chyba režiséra. ()

Thrain

Kdybych nejprve nečetl knížku, film by se mi dozajista líbil víc. I když je film pěkný, chybí mu oproti knižní předloze ta správná gradace děje a větší vyobrazení zostřující se rivality mezi Ralphem a Jackem, díky níž je pak Jack rozhodnut zabít Ralpha. Navíc obsah filmu je trochu odlišný od knihy, což mu podle mě škodí. Co ale čekat když délka filmu je 1:30? Důležité momenty děje jsou však více méně zachovány. 71% ()

markotter

Herci byli trochu prkenní, připadlo mi, jakoby je režíroval někdo ze 40-50 let minulého století. To ale nic nezmění na tom, že hlavní poselství filmu je natolik silné, že jsem na něj koukal celou dobu se zatajeným dechem a říkal si, kam až to všechno dojde. No ne tak daleko, jak jsem si myslel, ale dost daleko na to, abych si uvědomil, že jsem rád, že nežiju v době, kdy byl u moci třeba Hitler. ()

Gardenboy

Celkom dobre natočený film o ľudskom jadre v extrémnych podmienkach. O tom, ako rýchlo dokáže človek pod tiahou nastalej stiuácie zdivočieť. Tvorcovia nám tu ukazujú ekvivalent našich uhladených životov, ktoré sa vo svojej podstate ničím nelíšia od správania vo filme. Len v naturalistickejšom poňatí. Na filme sa mierne podpísal zub času, gradácia nie je úplne taká, akú by si to žiadalo, no cez to všetko stiesnený pocit je dostatočný na to, aby som dal solídne tri hviezdičky. ()

Lasombra

K tomuto filmu mě přivedla ona zvědavost, ve spojitosti se Surviver, jakožto inspirace ke vzniku této show. Film není zajímavý scénářem nebo detaily či snad nějakou propracovaností, ale má v sobě zakomponované ony pudy a kořeny lidské zhýralosti, divokosti, dravosti, v podobě "nevinných ztroskotalých dětí". Stále nám to připomíná fakt, že člověk je pořád ve svém nitru divoké zvíře . Možná tím, že to byly jen děti to člověka daleko víc šokovalo, ta krutost a násilí spojené s manipulací a podmaňováním si slabších od silnějších. Tady funguje zákon džungle, přežije jen nejsilnější. ()

Puerdraco odpad!

Oproti pôvodnej verzii z roku 1963 (*****) je to úbohé a sklamalo ma to na plnej čiare. Amíci jednoducho remaky nevedia robiť. :o) ()

Fido

Nechal jsem si hodnocení po přečtení knihy a shlédnutí obou verzí v originále s titulky. A nutno říci, že starší verze, ač černobílá, se nejen více drží předlohy, ale daleko více sděluje v konečném dojmu to, co chtěl pan Golding svou knihou vyjádřit. Ten nejnebezpečnější netvor se rodí v nás samotných, pokud se dobrovolně vzdáváme pravidel, která se možná zdají zastaralá, v dané chvíli bláznivá, či nepoužitelná, ale přesto všechno mohou usměrnit a usměrňují náš život. A to nejen k civilizaci, ale především k dobru. Dobru, které bylo do nás vloženo a jemuž mají daná pravidla sloužit. ()

winstonik

Omyl, toto nie je svet detí, ale tých najdospelejších dospelých. Presne takto ľahko nastupujú diktatúry. Totalita zbavuje zodpovednosti, prináša jednoduchší a vzrušujúcejší život - ale len na pár okamihov... keď príde vytriezvenie, už je obvykle príliš neskoro. V príbehu vystupujú viaceré vrstvy spoločnosti - fanatickí zapálenci, ľahkí a váhaví kolaboranti, ľudia vymykajúci sa "pravidlám hry" i obyčajní slušní jedinci. Btw, každý, kto absolvoval socialistickú školu, to dôverne pozná... ()

Gremlin1

Už je to sice nějaký ten pátek, co jsem toto filmové zpracování slavného Goldingova románu viděl, ale stále mám dojem, že filmová adaptace je možná ještě víc drastičtější (knihu jsem četl až několik let poté). Příběh je rozhodně zajímavý. Tolikrát opakované a tolik oblíbené téma ztroskotání na ostrově se tu místo setkání s Pátkem nebo "druhými" zvrtne v rozdělení přeživších chlapců do dvou znepřátelených "kmenů". Z kultivovaných dětí se postupem času stávají divoši neskrývající animální stránku lidství. V každém z nás je něco zlého a i o tom vás film (možná) přesvědčí. Golding dostal mimochodem za svá díla v čele s Pánem much Nobelovu cenu za literaturu. Nicméně film až tak vynikající není. Chudák Čuňas. ()

polonius

Známý příběh, který dovádí do důsledku dětskou krutost, která je k vidění a k cítění denně kolem nás. Běhá z toho mráz po zádech. Jsem zvědavý na srovnání s verzí z roku 1963. ()

stiewe

Povedená adatpace výborné knížky, která jenom potvrzuje, že lidé byť jsou jimi děti se za krajních okolností můžou chovat barbarsky. ()

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

Režisér Všemocného chystá novou sci-fi

28.04.2019

Režisér Neil Burger (Všemocný, Divergence) spoustu lidí překvapil svým letošním odklonem od oblíbeného žánru sci-fi, když natočil remake francouzské komedie Nedotknutelní s Bryanem Cranstonem a… (více)