Ukradni, co můžeš!

• Německo Buffalo Soldiers (více)

Když profesionálního vojáka nezajímá nadřízený ani armáda, je něco v nepořádku... Píše se rok 1989. Berlínská zeď už to má hodně nahnuté a doba, kdy padne nejeden totalitní stát ve střední Evropě, je velmi blízko. Na vojenské základně Theodora Roosevelta u Stuttgartu zatím bojuje svou soukromou válku specialista Ray Elwood. Rozhodně se nehodlá nudit a poflakovat někde v kasárnách, tak jako to dělá většina jeho kolegů. Svůj pobyt v armádě si hodlá pořádně užít! Oficiálně sice pracuje jako vojenský úředník, ale jinak zařizuje veškeré „zásobování“, od prodeje kradeného zboží až po obchod s heroinem. Onoho osudného podzimu ale přichází nový důstojník s rozkazem vyčistit základnu od všech nežádoucích vlivů... Značně nevybíravou satiru na poměry v americké armádě a jejích jednotkách v někdejším Západním Německu natočil režisér Gregor Jordan. Tvůrci vůbec nešetří ostřejšími výrazy a černým humorem, komikou odlehčují i dramatické scény. V neobyčejně zajímavém obsazením zaujmou zejména herecké výkony Joaquina Phoenixe (Ray Elwood) a Eda Harrise (plukovník Berman). Pro své značné kritické vyznění čekal v USA distributor delší dobu s uvolněním titulu pro kina i video. (Česká televize)

Tumáš odpad!

Tento film se řadí mezi naprosto zbytečné. Kromě pár úsměvných scén v něm není nic zajímavého. Jako odpad nechť je vhozen do stoky..... ()

pravo

DRAHÚŠIK, MôŽEM SI ELWOODA NA CHVÍĽU POŽIČAŤ? POTREBUJEM, ABY PRE MŇA NIEČO UROBIL. Trocha nezvyklý pohľad na fungovanie armády USA, ale o to viac zábavný. Drogy, krádeže, násilie a nevyhnutná dávka humoru sú základnými elementmi tohto filmu a či sa človek bude pri tomto filme baviť záleží na tom, aký druh humoru preferuje. Mne osobne sa táto netradičná sonda do chodu vojenskej základne veľmi pozdávala a výborne som sa bavil. Výnimočne trocha kriticky sa staviam k scéne s tankom, ktorá gradovala až do absurdity, ale v konečnom dôsledku bola pre príbeh nepostrádateľná (chudák chrobák). TO JE MOJA REČ, PANE. ()

Blaogranas

Za to celý vyústění přidám klidně i čtvrtou hvězdu. Já se celou dobu pěkně bavil a moji oblíbenci, Joaquin s Annou, mě nadmíru potěšili. Velice příjemné překvapení. ()

fraktal

Dobře se na to kouká, semtam se člověk i zasměje. Ale podruhé už je to vcelku nuda. Přechody mezi vtipnými a dramatickými momenty se mi zdály poněkud neorganické... ()

Lucas87

Válka je peklo a mír je nuda tak ukradni co můžeš ! Tento film má fakt grády, je plný hlášek a J. Phoenix jako zlodějíček na vojenské základně v západním Německu, rozhodně bych to nesrovnával s filmem Mariňák jako matty nebo cinci, srovnávají jablka a hrušky. Na filmu je výhoda spousta hlášek i prokreslený děj. ()

tranquill

"No a v kerým jsme teda my? Jsme v západním Německu nebo ve východním? .. Ve východním.. My jsme v západním, ty idiote! .. Jakej je v tom rozdíl? .. Kdybys mě přetrh, nevím..." Docela černé komediální drama, ale škoda, že film neměl celou dobu stejnou úroveň. ()

SMJSmoK

Konečně film, ve kterym se americká armáda ukazuje jinak než sme zvyklí...hurá! Navíc je to pěkně natočený a taky se u toho docela zasmějeme...jako oddychovku doporučuju všema deseti ()

mira.l odpad!

Tak jsem čekal celou dobu, co se z toho vyklube. Do pádu se z toho klubala pěkná kravina, jak to postupovalo, tak čím dál větší, ovšem těch pár desítek vteřin, co následovalo, to poslalo do hajzlu úplně. ()

Amonasr

Přesný opak nabubřele vlasteneckých patetických amerických filmů. Zobrazený bordel v americké armádě mi hodně připomínal ten v té čs. lidové, který jsem tam kdysi zažil, takže ta šílená nadsázka se zřejmě opírá o reálný základ. K smíchu mi to moc nepřišlo, je to taková spíš smutná satira. Ale natočené je to dobře a oceňuji i ten skeptický pohled na armádu - jakoukoliv, nejen americkou. ()

havran

Takovou dávku černého humoru jsem nečekal. Ono to možná není ani humor, jen některé situace jsou dotaženy do takové absurdity, že nezbývá, než se smát... Film z prostředí americké vojenské základny v Německu z doby studené války - nezbývá než dodat, že váhám, kdo byl tehdá víc bdělý, ostražitý a připravený - ti na západě, nebo my na východě...? ()

Rodin

Dost slušná nuda bohužel nechtěně prosákla i do filmového zpracování. Nic proti satiře, ale přece jen, z tak zajímavého námětu se rozhodně dalo a hlavně MĚLO vytřískat mnohem víc. ()

godspeed

Velmi příjemné překvapení. Sice jsem moc nepochopil umístění příběhu do středu Evropy roku 1989, protože to nehrálo žádnou roli, ale čož. Stejně dobře by šlo ten příběh natočit na pozadí vojenských bojůvek v Afghánistánu nebo kdekoliv jinde. Nicméně následující věty je potřeba tesat do kamene! ==="Když je mír, pak muž války útočí sám na sebe." To je Nietzsche. A chce tím říct, že vlastně nikdy není mír. Vždycky je nějaká válka, někde, s někým...A taky nejsou žádní vítězové ani poražení. Jen ti, co jsou pořád tady, aby bojovali dál. === To vyjadřuje ubohost našeho živočišného druhu vcelku dokonale. ()

Don82

RETRO KOMENTÁŘ: Dobrý film s dobrým scénářem, charaktery dobře propracované...postě celkem dobrý nápad, ale možná až příliš překombinovaný. Podle mně, v druhé polovině chtěl režisér ještě něco přidat a vygradovat děj, ale mně to připadlo jako zbytečně. Více paradoxních hlášek a více černého humoru by taky neuškodilo. Nezapomenutelná je scéna s tankem a varna na drogy :) ()

DavidWebb

Buffalo soldiers sa očividne chceli zviesť na úspechu o dva roky mladších Troch kráľov a očividne sa im to nepodarilo. Nefunguje tu ani komediálna rovina (v podstate tam nie je ani jeden moment na zasmiatie, nejaké pokusy tam síce sú, ale vyznievajú len trápne), ani rovina „krimi/vojnový“, pretože premisa pôsobí úplne nevierohodne, nevadí, že je to vymyslené (o tom filmy sú) ale je to celé tak vynútené, akoby mali všetci priloženú zbraň ku spánku aby tento flik mohol vôbec vzniknúť. Všetky postavy sú nesympatické, divák sa nemá šancu s kýmkoľvek stotožniť, a takto iba neveriacky krútite hlavou a rozmýšľate, kto urobil väčšiu chybu: scenárista alebo režisér? Je to také nezaujímavé, že som mal naozaj veľký problém vôbec to dopozerať. Neoslnili ma ani herecké výkony a že by vzhľadom na casting mali. Joaquin Phoenix, Ed Harris, Scott Glenn, Michael Peña... a takýto lacný paškvil! Škoda času. ()

nula87

Velmi slušná komedie s hodně černým a místy i trpkým humorem. Silně vykonstruovaný příběh, který ale vůbec nevadí, protože ta hodinka a půl uteče vcelku rychle a příjemně. 65% ()