Ukradni, co můžeš!

• Německo Buffalo Soldiers (více)

Když profesionálního vojáka nezajímá nadřízený ani armáda, je něco v nepořádku... Píše se rok 1989. Berlínská zeď už to má hodně nahnuté a doba, kdy padne nejeden totalitní stát ve střední Evropě, je velmi blízko. Na vojenské základně Theodora Roosevelta u Stuttgartu zatím bojuje svou soukromou válku specialista Ray Elwood. Rozhodně se nehodlá nudit a poflakovat někde v kasárnách, tak jako to dělá většina jeho kolegů. Svůj pobyt v armádě si hodlá pořádně užít! Oficiálně sice pracuje jako vojenský úředník, ale jinak zařizuje veškeré „zásobování“, od prodeje kradeného zboží až po obchod s heroinem. Onoho osudného podzimu ale přichází nový důstojník s rozkazem vyčistit základnu od všech nežádoucích vlivů... Značně nevybíravou satiru na poměry v americké armádě a jejích jednotkách v někdejším Západním Německu natočil režisér Gregor Jordan. Tvůrci vůbec nešetří ostřejšími výrazy a černým humorem, komikou odlehčují i dramatické scény. V neobyčejně zajímavém obsazením zaujmou zejména herecké výkony Joaquina Phoenixe (Ray Elwood) a Eda Harrise (plukovník Berman). Pro své značné kritické vyznění čekal v USA distributor delší dobu s uvolněním titulu pro kina i video. (Česká televize)

prengel

Podľa tohto dielka sa zdá, že armáda USA ma toho veľa spoločné s tou našou v SR. Čerešničkou vo forme skvelého spresnenia je potom už len CZ preklad titulu IMHO ()

SONNY07

Neotřelý pohled na US Army, pokud by to byla pravda, tak nás chraň Bůh ! Ten film není špatnej, ani hloupej, ale něco mu chybý. Moje hodnocení 3,5 hvězdičky. ()

Ardath

Některé části jsou nevýslovně vtipné, ale jako celek jsou Buffalo Soldiers mírně nedotaženým dílem. Scéna s bojovým cvičením naskýtala tolik příležitostí, přesto je ukončena po pár vteřinách. Zapracovat na scénáři ještě o něco víc, byla by to skvělá satirická komedie. ()