Ukradni, co můžeš!

• Německo Buffalo Soldiers (více)

Když profesionálního vojáka nezajímá nadřízený ani armáda, je něco v nepořádku... Píše se rok 1989. Berlínská zeď už to má hodně nahnuté a doba, kdy padne nejeden totalitní stát ve střední Evropě, je velmi blízko. Na vojenské základně Theodora Roosevelta u Stuttgartu zatím bojuje svou soukromou válku specialista Ray Elwood. Rozhodně se nehodlá nudit a poflakovat někde v kasárnách, tak jako to dělá většina jeho kolegů. Svůj pobyt v armádě si hodlá pořádně užít! Oficiálně sice pracuje jako vojenský úředník, ale jinak zařizuje veškeré „zásobování“, od prodeje kradeného zboží až po obchod s heroinem. Onoho osudného podzimu ale přichází nový důstojník s rozkazem vyčistit základnu od všech nežádoucích vlivů... Značně nevybíravou satiru na poměry v americké armádě a jejích jednotkách v někdejším Západním Německu natočil režisér Gregor Jordan. Tvůrci vůbec nešetří ostřejšími výrazy a černým humorem, komikou odlehčují i dramatické scény. V neobyčejně zajímavém obsazením zaujmou zejména herecké výkony Joaquina Phoenixe (Ray Elwood) a Eda Harrise (plukovník Berman). Pro své značné kritické vyznění čekal v USA distributor delší dobu s uvolněním titulu pro kina i video. (Česká televize)

Ratherfly

Jediné, co mi na filmu vadilo byla místy dost citelná nereálnost, jinak ale nadprůměrný snímek z kterého čiší originánost a je doprovázen kvalitními hereckými výkony v čele s Annou Paquin. Na zabití dlouhé chvíle ideální záležitost. ()

cab

Rok 1989 na americke zakladne v Zapadnim Nemecku. Nesourody mismas ukazek, jak americti vojaci zabijeji volny cas. Kdyz se nic deje, mi neco vymyslime. Scenka s tankem je vyborna, ale napriklad konec je prekombinovany a neprehledny. Herci ujdou, presto dva dny po shlednuti tohoto nezaraditelneho filmu mi v hlavne nic zasadniho na zapamatovani nezbylo. Skoda, MASH se nekona. 45% ()

Rssa

Velice vtipné dílo, kolikrát sem si říkal, že to už snad ani není možné a přesto se to dalo ještě vylepšit. JP je jako herec i komik dostatečně způsobilý, přestřelka zfetovaných vojáků stejně jako další scény hodně pobaví. 75 % ()

Cassandra

Hlavním tahounem je docela originální (i když za vlasy přitažený) příběh, a to se v době, kdy se všechna témata objevují posté zrecyklovaná, opravdu hodí. ()

Arach.No

Hodně hodně vtipné a nevybíravé. Tento osobitý pohled na armádu (nejenom tu americkou) mně osobně sedí mnohem víc než nějaký stupidní náborářský kecy typu Top Gun, nebo Pearl Harbor. Nejsem pacifista, to rozhodně ne, ale filmy nesoucí poselství "Armáda je skvělá. Armáda tě potřebuje. Přidej se k nám!" opravdu z duše nenávidím. O to víc jsem se u tohoto filmu bavil. Jednoznačným vrcholem komediální stránky Buffalo Soldiers jsou scény zhulených vojáků v tanku a rozstřílení krásnýho mercedesu. Sečteno podtrženo, Ukradni co můžeš! je moc příjemným překvapením, s vynikajícím Jacquin Phoenixem v roli arogantního sympaťáka, kterýho si okamžitě oblíbíte. ()

bo.rec

Celkem jsem se na film těšil, protože mám rád Phoenixe i Harrise, ale jsem strašně zklamaný... Jo, pár vtípků proběhlo, ale vysoké procento hodnocení mě opravdu překvapuje... Slátanina rádobyvtipů, která za účelem za každou cenu pobavit není vtipná. Asi to není moje krevní skupina a nikdy nebude. Považuju to za ztracený čas. Škoda, že jsem si nepustil třeba Teletubbies, to bych hned věděl na čem jsem. (bazingaaaaaaaaaaaaaaaaa)... ()

Dyas

Velmi dobrá komedie z vojenského prostředí s parádním koncem. Vojáci se hádají, zda-li jsou ve východním nebo západním Německu, prodávají drogy a bez problému někoho sejmou. Do toho všeho přichází nový důstojník, který se s ničím nesere a hodlá všemu udělat přítrž. Velkým plusem u filmu je Joaquin Phoenix a povedená událost s tankem, který řídí sjetí tankisti. ()

Paldiny

Sakramentsky silná satira, pri ktorej sa nebudete popadať za brucho, za to si z nej odnesiete za dve vrecia užitočných rád. Rád tipu ako najrýchlejšie prísť k peniazom, ako najspoľahlivejšie prísť o kamaráta, ako najľahšie naštvať nadriadeného a za akej teploty sa dá navariť ten správny matroš. Phoenix je tu drzý a nevyspytateľný flákač, Harris zas mäkkýš čo si nezaviaže šnúrku od topánok bez toho, aby sa s vami o tom  neporadil a Scotty Glenn typ chlapa akému by ste po prvom stretnutí najradšej kopli do hlavy. V postavách filmu nájdete širokú paletu charakterov, s akými sa stretávate v súkromí i v práci, akí vás neraz podkopli a akí vám nestoja za odfľusnutie. Nepochopený, nedocenený a najmä skvelý film. ()

Disease

Místy sice vcelku komické, ale celkově docela nuda. Koneckonců na vojně se vlastně jen čeká, fasuje a blbne. To, že se Amíci v Německu chovali podobně jako Rusáci u nás, asi taky málokoho překvapí. ()

Alf

no, člověk si (i po zhlédnutí jiných filmů) musí sice říct, jak je možné, že taková armáda porazila skvělé organizovanou armádu německou či japonskou, ale je to prostě jen film, navíc dost šikovný.. ()

dehlie

veľmi pohodový filmík o tom ako to môže vyzerať v americkej armáde, ktorá nemá do čoho píchnuť. scénka s tankom je skvelá. 1000 kusov leštenky sa vždy hodí:-) ()

mira007

Možná kdyby to bylo natočené v době, v které se to odehrává , tak bych dal půl hvězdy navíc, jinak to je nemastné neslané nedodělané. ()

Brejlil

Poměrně divný, z větší části naprosto nezajímavý film. Možná to měla být satira na poměry v amerických jednotkách v Evropě, možná dokonce VÁŽNĚ míněný film. To se nepovedlo, a tak zbývá jen několik kvalitních herců v tomto guláši motivů. ()

cinci

Zábavné, absolutní opak Jarhead, což byla nebetyčná sračka. 80% Víc se nebudu rozepisovat, přečtěte si komentář od Mattyho... ()

Furmi

Celkom strávitelná komédia z miernou nadsázkou. Podobná situácia sa vtedy určite odohrávala (nuda robí svoje) ale i cez to je film niekedy veľmi nelogický ale čo natom, veď bol točený zo zámerom uvoľniť sa pri ňom a pobaviť. A to aj dosiahol. 60% ()

Tomislav

"Guys,... guys! Just letting you know, Parsons is dead"... jo, jo, válka je svině, zlášť když je studená a voják se může jen škrábat na zadku, nacvičovat signály do amerického fotbalu nebo vařit herák. Stejně jako normální válka, měla i ta studená své hrdiny a oběti. O jedněch i o druhý a o jejich kombinacích vypovídá tahle šikovně střižená satira, která úspěšně balancuje na hraně mezi reálností a fikcí. Jestli chcete vidět něco z jiného soudku, nezbývá než vřele doporučit! ()

Berry

,,Kde jste to vzal?" ,,Santa Claus." ,,Tak Santa Claus, jo? Přinesl to komínem?" ,,Jo." To byl jenom takovej malej příklad hlášek, který ve filmu uslyšíte od Pana herce Joaquina Phoenixe, který drží celý film na sobě, aniž by musel nějak nepřirozeně přehrávat. Vztahu mezi ním a Annou Paquin nechybí ta správná chemie, takže jim bez problému uvěříte. Jinak, toho černýho humoru je tady opravdu dostatek, takže se nudit nebudete! Ať žije bod varu! ()