Jako kočky a psi

Mačky a psy

Mačky a psi

Rodinný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2001, 87 min

Hoodne dobre jsem se u toho bavil. Nekolik hluchych mist jsem vzdycky projel diky rychlosti ziskane v pasazich, ktere maji opravdu skvely svih plny ruznych narazek (nejen) na Bondovky (i kdyz ty byl zjevne hlavni inspiraci). A delka je tak akorat, aby toho nebylo ani moc ani malo. Jo a videl jsem originalni verzi, dabing ne.(3.12.2003)

Ha, sabáky! /--------/ Jak je všeobecně známo, člověk není nejinteligentnější živočišný druh, žijící na Zemi. O delfínech a myších se všeobecně ví, o kočkách a psech ne. A přitom již ve starém Egyptě psi povstali a svrhli kočičí hrůzovládu nad lidmi. Od těch dob stráží lidi před občasnými pokusy šílených micin zmocnit se světovlády. Zrovna teď se jeden maniakální kocour s armádou kočičích padouchů snaží zmocnit vakcíny na alergii na psy, kterou vyvíjí profesor Brody, a místo nového vycvičeného pesialisty se v jeho domácnosti octne nezkušené štěně. /-----------/ Když jsme se domlouvali na návštěvu tohoto snímku, jindy vstřícný PeS vyjádřil názor, že to bude pro kočku. Asi mu vadilo, že hlavní hrdina je hloupé štěně. Udělal chybu; psi disponovali kromě inteligence obrovskou tajnou organizací přesně ve stylu MiB a kočky zase skvělým kocourem Zvonečkem, který si odskočil ze starých bondovek – nyní je jasné, proč nikdy neukazovali padouchovu tvář; zjistilo by se asi, že ve skutečnosti mluví kocour. Technika koček byla na nižší úrovni, ale zase měly vycvičené záškodníky – kočky ninja, únosové komando a demoličního ruského specialistu Modrovouse. Základní příběh byl docela jednoduchý, ale byl vylepšený výbornými triky – kočky i psi mluvili počítačovou animací, skvělé byly zvládnuty akční sekvence soubojů s kočkami a psí technika byla skutečně na výši. /---------/ Poněkud slabší byla v tomto případě lidská rodinka. Potrhlý profesor Brody alias Jeff „Moucha“ Goldblum neměl čas na svého malého syna, paní Brodyová se zase zmohla jen na dvě herecké polohy – „ťuťu ňuňu“ a „UÁÁÁÁ“. Dokonale byla ztvárněná panička kocoura Zvonečka; být kočkou a mít takovou paní, určitě bych se vykašlal na ovládnutí lidstva a rovnou bych všechny zlikvidoval. Film oplývá řadou vtípků a narážek a český dabing byl dobrý, ale osobně bych si stejně raději poslechl originály. Na druhou stranu při sledování titulků bych přišel o řadu vtípků, jako třeba při psím výkladu historie konfliktu s kočkami. Nic jsem od tohoto filmu nečekal a byl jsem docela spokojený. Místo rodinných dojemných scén bych sice uvítal další kočičí akce a možná konečné vítězství Zvonečka, ale i tak to stálo za shlédnutí.(27.3.2006)

• sellsakul

Tak tento film si pamätám veľmi dobre, pretože sme na ňom boli v kine (školopovinná účasť). Vtedy som mal asi 12 rokov a viem, že som sa na túto sračku nemohol ani len pozerať a netrpezlivo som čakal na koniec filmu, ktorý chvalabohu prišiel už po 80 minútach. Čo k to mu dodať? Mačky chcú ovládnuť svet a psy sa im v tom snažia zabrániť:D:D:D (scénka, kde mačka obviaže človeka o stoličku je fakt cool:D) Vo VEĽMI VEĽMI VEĽMI VEĽMI VEĽMI HRUBOM ŠTÝLE ODPAD AKO DELO!!!!(1.9.2007)

Představa, že si to u nás doma někde v obýváku spolu takhle drasticky rozdává naše milovaná číča s naším milovaným pejskem mě teda dost děsí. I když mi vlastně doma nemáme žádnou věděckou laboratoř na výrobu protialergenu na psy, ale je možný, že máme něco jinýho, kvůli čemu se teď mezi těma dvěma táborama válčí:) Možná je to kvůli mé alergii na kočky, ale je fakt, že jsem celou tu dobu fandila psům...především ten sladký Loo:) Kočíčí vůdce Tinkles mi byl hned od začátku dost nepříjemný a na konci filmu jsem se celkem bavila, když mu ty obtloustlé paní navlíkaly ty směšné hadříky:) Na druhou stranu podle mě dost drastický film, zvlášt pokud byl určený pro děti (jako že asi byl) Ale každopádně konec filmu byl značně dojemný...(26.6.2006)

Náhodou to bylo vtipné. Myslím, že se v tom najdou ti, kteří doma měli psa nebo kočku, ideálně oba jako já. Jen tak potom pochopí řadu super hlášek a debat ve filmu jako tu když vlčák vysvětluje kočce, že běhat za míčkem je bezva zábava a navíc je to sport, zatímco to ona považuje za dementní zábavu hloupého psí plemene... A do toho všeho ještě holub... :-). Najdeme tu i nejednu narážku na nějaký ten filmeček, zejména na Alcatrazu vám bude leckdo povědomý ! Dávám tedy za tři části plánu k satelitu! * * *(19.8.2018)

• - Malou roličku si střihl i produční designer James D. Bissel. (HappySmile)

• - Prada - bígl, který hraje Loua, hrál také Portose ve Star Trek: Enterprise. (HappySmile)

• - Ruská modrá kočka není ve skutečnosti ruská modrá kočka, ale spíše britská. (HappySmile)