Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pes profesora Brodyho honí kočku, která zničila doručené noviny. Kočka ho vyláká do vozovky, kde se náhle objeví dodávka a psa se bleskově zmocní. Ústředí psího špionážního oddělení je v pohotovosti. Jejich nejlepší agent, nasazený u Brodyho rodiny, zmizel. Je nutno jednat a dosadit do rodiny nového psa. Když se tedy paní Brodyová rozhodne koupit na farmě štěně, jsou štěňata k prodeji nenápadně nahrazena vycvičenými agenty. Uniknout výměně se podaří jen jednomu vynalézavému štěněti, které se paní Brodyové zalíbí. Její syn Scotty sice doufal, že se vrátí jeho starý pes, matka mu však vysvětlí, že otec potřebuje psa k práci a nemůže čekat. Snaží se vymyslet lék proti alergii na psy. To by znamenalo, že by si psi u lidí vylepšili postavení, a to kočky nemohou dovolit. Brzy proto znovu zaútočí, když pošlou nic netušícímu štěněti, které Scotty pojmenoval Lou, bombu nastraženou v kosti. V poslední chvíli ji zlikviduje sousedův pes, zkušený agent Butch. Loua seznámí s dalším agentem Peekem a zasvětí ho do situace. Do tajné války, která skryta před zraky lidí zuří mezi kočkami a psy už od dávných dob. Zatímco profesor Brody marně hledá lék proti alergii, Lou na zahradě trénuje dovednosti nutné pro práci agenta. Když se čirou náhodou podaří dát dohromady fungující sérum proti alergii na psy, rozhodnou se kočky jednat. Speciální komando unese Brodyho i jeho rodinu a zahájí přípravy velké akce. Buď předají kočkám vše, co se týká výzkumu profesora Brodyho, nebo bude profesor i s rodinou zlikvidován. Psí sněm odhlasuje obětování rodiny, s čímž však Lou nesouhlasí a s pomocí Butche a Peeka se rozhodne "své" lidi zachránit. (TV Nova)

(více)

Recenze (194)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Docela zabavna blbost, ktera schema vicemene obslehla ze Small soldiers, akorat misto vojaku a potvor tu mame kocky a psy. Dej docela svizne odsejpa, Jeff Goldblum prijemne saskuje a obcas se povede naka zabavna hlaska nebo scena. Zvirata "hrajou" docela solidne, akorat kdyz jsou nahrazeny trikama, tak to bohuzel docela bije do oci. A o nic vic tu vlastne nejde, proste infantilni zabava, ktera ale dokaze pobavit. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Že psi řídí veškeré naše jednání, je snad jasné. Napadlo vás třeba někdy, proč se říká "psí počasí"? Pejskaři vědí. Když je hezky, sucho a jaro, člověk by byl ochoten i tak trochu vířit a skotačit, pes kráčí disciplinovaně a rozvážně jako anglický buldok, i když je to německý boxer. A když je mokro a blátivo, pokládá za stavovskou čest vycachtat se v každé louži, zběsile vířit a skotačit jako francouzský pudl a ne německý boxer. Takže základní myšlenka je vlastně podepřena realitou. :-) O zákeřnosti koček snad taky nikdo nepochybuje a bondovská stylizace film příjemně odlehčuje a řadí ho mezi ty nápaditější produkty žánru rodinné komedie. 60 % ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack John Debney: 1. Main Titles - John Debney ,2. Neighborhood ,3. Lou the Dreamer ,4. Meet Mr. Tinkles/The Formula ,5. Kung-Fu Kats ,6. Meet the Team ,7. Russian! ,8. Team Theme/Montage/The Discovery ,9. Tinkles Plots/Limo Ride/Flocking Factory ,10. Blasting to Headquarters ,11. Lou Saves the Day ,12. Lou's Alive! ,13. Dress-Up Time for Tinkles , ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Film je, zdá se, určen spíše pro mladší publikum - tj. přes svou originalitu mě moc nezaujal. Živí herci nedostali příliš prostoru (Perkinsová mi přímo vadila) a počítačová zvířata v soubojích byla docela nevěrohodná - možná to tak ale v rámci nadsázky mělo být. Potěšila elfmanovská hudba Johna Debneyho. Nejvíce jsem se pobavil u ruského agenta - především pro báječný dabing (podobný efekt měl Lev Andropov v Armageddonu). ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ano, animace nic moc, příběh dostatečně dementní, aby odradil kohokoliv od reprízy na hodně dlouho a pár zcela šílených zvířecích vychytávek. Jenže pak začne hlodat ten červík "ale hele, ten ruskej kocour..." a tak podobně a nakonec neodoláte:) Jenže tenhle interval je opravdu, opravdu dlouhý a nebýt někoho mladšího, kdo to ještě neviděl, nejspíš bych odolal;) ()

Galerie (31)

Zajímavosti (10)

  • Perská kočka Mr. Tinkles je připomínkou perské kočky padoucha Blofelda (Charles Gray) z některých "bondovek". (ČSFD)
  • Většina nočních scén byla natáčena přes den, protože v noci mají psi tendenci spát kdykoliv to je možné. (Chevees)

Reklama

Reklama