Pes profesora Brodyho honí kočku, která zničila doručené noviny. Kočka ho vyláká do vozovky, kde se náhle objeví dodávka a psa se bleskově zmocní. Ústředí psího špionážního oddělení je v pohotovosti. Jejich nejlepší agent, nasazený u Brodyho rodiny, zmizel. Je nutno jednat a dosadit do rodiny nového psa. Když se tedy paní Brodyová rozhodne koupit na farmě štěně, jsou štěňata k prodeji nenápadně nahrazena vycvičenými agenty. Uniknout výměně se podaří jen jednomu vynalézavému štěněti, které se paní Brodyové zalíbí. Její syn Scotty sice doufal, že se vrátí jeho starý pes, matka mu však vysvětlí, že otec potřebuje psa k práci a nemůže čekat. Snaží se vymyslet lék proti alergii na psy. To by znamenalo, že by si psi u lidí vylepšili postavení, a to kočky nemohou dovolit. Brzy proto znovu zaútočí, když pošlou nic netušícímu štěněti, které Scotty pojmenoval Lou, bombu nastraženou v kosti. V poslední chvíli ji zlikviduje sousedův pes, zkušený agent Butch. Loua seznámí s dalším agentem Peekem a zasvětí ho do situace. Do tajné války, která skryta před zraky lidí zuří mezi kočkami a psy už od dávných dob. Zatímco profesor Brody marně hledá lék proti alergii, Lou na zahradě trénuje dovednosti nutné pro práci agenta. Když se čirou náhodou podaří dát dohromady fungující sérum proti alergii na psy, rozhodnou se kočky jednat. Speciální komando unese Brodyho i jeho rodinu a zahájí přípravy velké akce. Buď předají kočkám vše, co se týká výzkumu profesora Brodyho, nebo bude profesor i s rodinou zlikvidován. Psí sněm odhlasuje obětování rodiny, s čímž však Lou nesouhlasí a s pomocí Butche a Peeka se rozhodne "své" lidi zachránit. (TV Nova)

kaylin

Hezké... Anebo vlastně ani ne. Moc nemám rád filmy, kde zvířata mluví, ale tady v tomhle případě je to opravdu celkem otravné, o to víc, že ty hlasy patří skvělým hercům. Příběh by se mi měl líbit, alespoň podle anotace, ale ruské kočky, američtí psy a podobné ptákoviny prostě nezabírají. Technicky zvládnuto docela dobře, dějově nikoli. ()

leÉrable

Když jsem o tom filmu kdesi kdysi četl, zaujal mě, ale když šel do kin nadabovaný, mělo mě to varovat. Ona ta myšlenka není špatná a kdyby autoři vyškrtli většinu postav, efekty a technologie jako z Mission: Impossible, změnili naprosto cílovou skupinu diváků a vyznění filmu, přidali černého humoru a cynismu, jsem si jistý, že bych se skvěle bavil. Navíc každý ví, že psi proti kočkám nemají šanci. ()

UnCool

Jen jedna hvězda a to grafikovi, jinak to byla příšerná pitomost. Jediné co mohu vyzdvihnout je to, že to má alespoň méně než 90 minut, protože déle se to sledovat nedá. Nepodařilo se mi zjistit pro koho je ten film vlastně určen, nepřijde mi dost zajímavý pro dospělé ani vhodný pro děti, tak fakt nevím. ()

herr_carter

Rád ze sebe na chvilku udělám klidně jednoduššího jedince, ale já se u toho filmu fakt celkem pobavil - kočičí část "hereckého" ánsámblu byla slabší, ale ti čokli hlásili jednu hlášku za druhou - a z lidských rolí nezklamal tradičně Goldblum, jenž má asi navždy na triku přišito "bláznivý, případně svérazný vědec"....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Anthony

Film je, zdá se, určen spíše pro mladší publikum - tj. přes svou originalitu mě moc nezaujal. Živí herci nedostali příliš prostoru (Perkinsová mi přímo vadila) a počítačová zvířata v soubojích byla docela nevěrohodná - možná to tak ale v rámci nadsázky mělo být. Potěšila elfmanovská hudba Johna Debneyho. Nejvíce jsem se pobavil u ruského agenta - především pro báječný dabing (podobný efekt měl Lev Andropov v Armageddonu). ()

• Ruská modrá kočka není ve skutečnosti ruská modrá kočka, ale spíše britská. (HappySmile)
  • Malou roličku si střihl i produční designer James D. Bissel. (HappySmile)
  • Většina nočních scén byla natáčena přes den, protože v noci mají psi tendenci spát kdykoliv to je možné. (Chevees)