poster

Jako kočky a psi

 • USA

  Cats & Dogs

 • Slovensko

  Mačky a psy

 • Slovensko

  Mačky a psi

Rodinný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2001, 87 min

 • Molir
  ****

  Hoodne dobre jsem se u toho bavil. Nekolik hluchych mist jsem vzdycky projel diky rychlosti ziskane v pasazich, ktere maji opravdu skvely svih plny ruznych narazek (nejen) na Bondovky (i kdyz ty byl zjevne hlavni inspiraci). A delka je tak akorat, aby toho nebylo ani moc ani malo. Jo a videl jsem originalni verzi, dabing ne.(3.12.2003)

 • MilesTeg
  ***

  Ha, sabáky! /--------/ Jak je všeobecně známo, člověk není nejinteligentnější živočišný druh, žijící na Zemi. O delfínech a myších se všeobecně ví, o kočkách a psech ne. A přitom již ve starém Egyptě psi povstali a svrhli kočičí hrůzovládu nad lidmi. Od těch dob stráží lidi před občasnými pokusy šílených micin zmocnit se světovlády. Zrovna teď se jeden maniakální kocour s armádou kočičích padouchů snaží zmocnit vakcíny na alergii na psy, kterou vyvíjí profesor Brody, a místo nového vycvičeného pesialisty se v jeho domácnosti octne nezkušené štěně. /-----------/ Když jsme se domlouvali na návštěvu tohoto snímku, jindy vstřícný PeS vyjádřil názor, že to bude pro kočku. Asi mu vadilo, že hlavní hrdina je hloupé štěně. Udělal chybu; psi disponovali kromě inteligence obrovskou tajnou organizací přesně ve stylu MiB a kočky zase skvělým kocourem Zvonečkem, který si odskočil ze starých bondovek – nyní je jasné, proč nikdy neukazovali padouchovu tvář; zjistilo by se asi, že ve skutečnosti mluví kocour. Technika koček byla na nižší úrovni, ale zase měly vycvičené záškodníky – kočky ninja, únosové komando a demoličního ruského specialistu Modrovouse. Základní příběh byl docela jednoduchý, ale byl vylepšený výbornými triky – kočky i psi mluvili počítačovou animací, skvělé byly zvládnuty akční sekvence soubojů s kočkami a psí technika byla skutečně na výši. /---------/ Poněkud slabší byla v tomto případě lidská rodinka. Potrhlý profesor Brody alias Jeff „Moucha“ Goldblum neměl čas na svého malého syna, paní Brodyová se zase zmohla jen na dvě herecké polohy – „ťuťu ňuňu“ a „UÁÁÁÁ“. Dokonale byla ztvárněná panička kocoura Zvonečka; být kočkou a mít takovou paní, určitě bych se vykašlal na ovládnutí lidstva a rovnou bych všechny zlikvidoval. Film oplývá řadou vtípků a narážek a český dabing byl dobrý, ale osobně bych si stejně raději poslechl originály. Na druhou stranu při sledování titulků bych přišel o řadu vtípků, jako třeba při psím výkladu historie konfliktu s kočkami. Nic jsem od tohoto filmu nečekal a byl jsem docela spokojený. Místo rodinných dojemných scén bych sice uvítal další kočičí akce a možná konečné vítězství Zvonečka, ale i tak to stálo za shlédnutí.(27.3.2006)

 • sellsakul
  odpad!

  Tak tento film si pamätám veľmi dobre, pretože sme na ňom boli v kine (školopovinná účasť). Vtedy som mal asi 12 rokov a viem, že som sa na túto sračku nemohol ani len pozerať a netrpezlivo som čakal na koniec filmu, ktorý chvalabohu prišiel už po 80 minútach. Čo k to mu dodať? Mačky chcú ovládnuť svet a psy sa im v tom snažia zabrániť:D:D:D (scénka, kde mačka obviaže človeka o stoličku je fakt cool:D) Vo VEĽMI VEĽMI VEĽMI VEĽMI VEĽMI HRUBOM ŠTÝLE ODPAD AKO DELO!!!!(1.9.2007)

 • Shidlo
  ***

  Představa, že si to u nás doma někde v obýváku spolu takhle drasticky rozdává naše milovaná číča s naším milovaným pejskem mě teda dost děsí. I když mi vlastně doma nemáme žádnou věděckou laboratoř na výrobu protialergenu na psy, ale je možný, že máme něco jinýho, kvůli čemu se teď mezi těma dvěma táborama válčí:) Možná je to kvůli mé alergii na kočky, ale je fakt, že jsem celou tu dobu fandila psům...především ten sladký Loo:) Kočíčí vůdce Tinkles mi byl hned od začátku dost nepříjemný a na konci filmu jsem se celkem bavila, když mu ty obtloustlé paní navlíkaly ty směšné hadříky:) Na druhou stranu podle mě dost drastický film, zvlášt pokud byl určený pro děti (jako že asi byl) Ale každopádně konec filmu byl značně dojemný...(26.6.2006)

 • Big Bear
  ***

  Náhodou to bylo vtipné. Myslím, že se v tom najdou ti, kteří doma měli psa nebo kočku, ideálně oba jako já. Jen tak potom pochopí řadu super hlášek a debat ve filmu jako tu když vlčák vysvětluje kočce, že běhat za míčkem je bezva zábava a navíc je to sport, zatímco to ona považuje za dementní zábavu hloupého psí plemene... A do toho všeho ještě holub... :-). Najdeme tu i nejednu narážku na nějaký ten filmeček, zejména na Alcatrazu vám bude leckdo povědomý ! Dávám tedy za tři části plánu k satelitu! * * *(19.8.2018)

 • - Malou roličku si střihl i produční designer James D. Bissel. (HappySmile)

 • - Prada - bígl, který hraje Loua, hrál také Portose ve Star Trek: Enterprise. (HappySmile)

 • - Ruská modrá kočka není ve skutečnosti ruská modrá kočka, ale spíše britská. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace