Pes profesora Brodyho honí kočku, která zničila doručené noviny. Kočka ho vyláká do vozovky, kde se náhle objeví dodávka a psa se bleskově zmocní. Ústředí psího špionážního oddělení je v pohotovosti. Jejich nejlepší agent, nasazený u Brodyho rodiny, zmizel. Je nutno jednat a dosadit do rodiny nového psa. Když se tedy paní Brodyová rozhodne koupit na farmě štěně, jsou štěňata k prodeji nenápadně nahrazena vycvičenými agenty. Uniknout výměně se podaří jen jednomu vynalézavému štěněti, které se paní Brodyové zalíbí. Její syn Scotty sice doufal, že se vrátí jeho starý pes, matka mu však vysvětlí, že otec potřebuje psa k práci a nemůže čekat. Snaží se vymyslet lék proti alergii na psy. To by znamenalo, že by si psi u lidí vylepšili postavení, a to kočky nemohou dovolit. Brzy proto znovu zaútočí, když pošlou nic netušícímu štěněti, které Scotty pojmenoval Lou, bombu nastraženou v kosti. V poslední chvíli ji zlikviduje sousedův pes, zkušený agent Butch. Loua seznámí s dalším agentem Peekem a zasvětí ho do situace. Do tajné války, která skryta před zraky lidí zuří mezi kočkami a psy už od dávných dob. Zatímco profesor Brody marně hledá lék proti alergii, Lou na zahradě trénuje dovednosti nutné pro práci agenta. Když se čirou náhodou podaří dát dohromady fungující sérum proti alergii na psy, rozhodnou se kočky jednat. Speciální komando unese Brodyho i jeho rodinu a zahájí přípravy velké akce. Buď předají kočkám vše, co se týká výzkumu profesora Brodyho, nebo bude profesor i s rodinou zlikvidován. Psí sněm odhlasuje obětování rodiny, s čímž však Lou nesouhlasí a s pomocí Butche a Peeka se rozhodne "své" lidi zachránit. (TV Nova)

Tomulka odpad!

Podle mně to jsou vyhozené peníze. Byl jsem na tento film dokonce v kině, protože jsem hlídal caparty co to chtěli vidět a tak jsem šel s nimi. To bylo tak absurdní, že jsem se dávil. Když jsem se capartů zeptal co si o filmu myslí oni tak mi říkali, že je to dilné jak se ti psy tvářili a jak to že mluví psy , kočky a dokonce se mně ptali jestli byli některé zvířátka nemocné, jelikož některé digitálně upravéné vzhledy zvířátel působili hodně křečovitě. Rozhodně nedoporučuji na film koukat a nenechte na to koukat ani děti co jsou ve věku kdy mají spostu otázek :)) ()

leÉrable

Když jsem o tom filmu kdesi kdysi četl, zaujal mě, ale když šel do kin nadabovaný, mělo mě to varovat. Ona ta myšlenka není špatná a kdyby autoři vyškrtli většinu postav, efekty a technologie jako z Mission: Impossible, změnili naprosto cílovou skupinu diváků a vyznění filmu, přidali černého humoru a cynismu, jsem si jistý, že bych se skvěle bavil. Navíc každý ví, že psi proti kočkám nemají šanci. ()

Lapis

Jistě, se*te dětem už odmala do hlavy čoklařské žvásty o zákeřnosti koček. Nehledě na tento slabomyslný námět film nevyčnívá v žádné rovině a některé animace - spíš téměř všechny - jsou prostě odpudivé. Jednu hvězdičku dávám za PÁR povedených vtípků ("Jednoho dne se všichni budou třást při zvuku mého jména!" "Zvonečku!") Ale v závěru - ztráta času. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +nápad, uvěřitelný svět zvířat, vhodné pro děti, zvířecí představitelé, první polovina filmu, efekty -druhá polovina filmu, rozhodně herecké výkony a herci samotní, bohužel jen pro děti, někdy až moc infantilní/// Tento film jsem chtěl vidět již před 5 lety, dočkal jsem se až teď. Přesto jsem se na něj rád podíval a velmi chválím nápad scénáristy vytvořit tento film. Skutečně svět zvířat je uvěřitelný a s trochou fantasie si jej dokážu představit. Rozhodně je zde několik vtipných situací, vyborní jsou kočky Ninja, samozřejmě hlavní záporák (pěknej kocour) a nejvíce jsem se nasmál u Cat from Russia. To mi připomíná, že musím vyzdvihnout dabing, ten se u všech zvířat povedl. Efety jsou mno řekněme "vtipné", ale mě neuráží a v závěru návštěva hlavního střediska je celkem efektní. Ovšem slabinou filmu jsou okamžiky, kdy se na scéně objeví herci, to je k uzoufání. Vím je to zahrané především pro děti, ale to přece nevilučuje aby herci hráli na úrovni...mno pojďme od toho, pokud je vám méně než 15, budete se skvěle bavit a výslednému hodnocení si přičtěte 20%, napak, pokud je vám více jak 25, těch 20% si odečtěte a z toho vám vyjde, že to není film pro vás./// celkem 67%/// ()

Anthony

Film je, zdá se, určen spíše pro mladší publikum - tj. přes svou originalitu mě moc nezaujal. Živí herci nedostali příliš prostoru (Perkinsová mi přímo vadila) a počítačová zvířata v soubojích byla docela nevěrohodná - možná to tak ale v rámci nadsázky mělo být. Potěšila elfmanovská hudba Johna Debneyho. Nejvíce jsem se pobavil u ruského agenta - především pro báječný dabing (podobný efekt měl Lev Andropov v Armageddonu). ()

• Perská kočka Mr. Tinkles je připomínkou perské kočky padoucha Blofelda (Charles Gray) z některých "bondovek". (ČSFD)
  • Většina nočních scén byla natáčena přes den, protože v noci mají psi tendenci spát kdykoliv to je možné. (Chevees)