Jako kočky a psi

Mačky a psi

Rodinný / Dobrodružný / Komedie

USA, 2001, 87 min

• UnCool

Jen jedna hvězda a to grafikovi, jinak to byla příšerná pitomost. Jediné co mohu vyzdvihnout je to, že to má alespoň méně než 90 minut, protože déle se to sledovat nedá. Nepodařilo se mi zjistit pro koho je ten film vlastně určen, nepřijde mi dost zajímavý pro dospělé ani vhodný pro děti, tak fakt nevím.(3.1.2015)

• pasazovarevolta

Moje dvě hvězdičky k filmu určitě nejsou fér - rozhodně totiž nejsem cílovou skupinou. A mladším členům rodiny se film, jak jinak, líbil. Ale za to, že jsem se musela koukat jakožto hlídající příbuzná s nimi, bych hodnocení klidně ještě snížila. Je přece tolik pěkných a i vtipných filmů pro děti a celou rodinu...(14.4.2010)

Hodně mě potěšilo, že filmaři udělali psům i kočkám pohyblivou tlamu, když mluví, protože třeba ve filmu Neuvěřitelná cesta jsme to vidět nemohli. Komedie o psích agentech, kteří bojují proti micinám, stejně jako kdysi svět proti Hitlerovi. Efekty jsou pěkné a vše ještě vykresluje parádní český dabing.(23.3.2015)

• Anthony

Film je, zdá se, určen spíše pro mladší publikum - tj. přes svou originalitu mě moc nezaujal. Živí herci nedostali příliš prostoru (Perkinsová mi přímo vadila) a počítačová zvířata v soubojích byla docela nevěrohodná - možná to tak ale v rámci nadsázky mělo být. Potěšila elfmanovská hudba Johna Debneyho. Nejvíce jsem se pobavil u ruského agenta - především pro báječný dabing (podobný efekt měl Lev Andropov v Armageddonu).(3.8.2003)

Ha, sabáky! /--------/ Jak je všeobecně známo, člověk není nejinteligentnější živočišný druh, žijící na Zemi. O delfínech a myších se všeobecně ví, o kočkách a psech ne. A přitom již ve starém Egyptě psi povstali a svrhli kočičí hrůzovládu nad lidmi. Od těch dob stráží lidi před občasnými pokusy šílených micin zmocnit se světovlády. Zrovna teď se jeden maniakální kocour s armádou kočičích padouchů snaží zmocnit vakcíny na alergii na psy, kterou vyvíjí profesor Brody, a místo nového vycvičeného pesialisty se v jeho domácnosti octne nezkušené štěně. /-----------/ Když jsme se domlouvali na návštěvu tohoto snímku, jindy vstřícný PeS vyjádřil názor, že to bude pro kočku. Asi mu vadilo, že hlavní hrdina je hloupé štěně. Udělal chybu; psi disponovali kromě inteligence obrovskou tajnou organizací přesně ve stylu MiB a kočky zase skvělým kocourem Zvonečkem, který si odskočil ze starých bondovek – nyní je jasné, proč nikdy neukazovali padouchovu tvář; zjistilo by se asi, že ve skutečnosti mluví kocour. Technika koček byla na nižší úrovni, ale zase měly vycvičené záškodníky – kočky ninja, únosové komando a demoličního ruského specialistu Modrovouse. Základní příběh byl docela jednoduchý, ale byl vylepšený výbornými triky – kočky i psi mluvili počítačovou animací, skvělé byly zvládnuty akční sekvence soubojů s kočkami a psí technika byla skutečně na výši. /---------/ Poněkud slabší byla v tomto případě lidská rodinka. Potrhlý profesor Brody alias Jeff „Moucha“ Goldblum neměl čas na svého malého syna, paní Brodyová se zase zmohla jen na dvě herecké polohy – „ťuťu ňuňu“ a „UÁÁÁÁ“. Dokonale byla ztvárněná panička kocoura Zvonečka; být kočkou a mít takovou paní, určitě bych se vykašlal na ovládnutí lidstva a rovnou bych všechny zlikvidoval. Film oplývá řadou vtípků a narážek a český dabing byl dobrý, ale osobně bych si stejně raději poslechl originály. Na druhou stranu při sledování titulků bych přišel o řadu vtípků, jako třeba při psím výkladu historie konfliktu s kočkami. Nic jsem od tohoto filmu nečekal a byl jsem docela spokojený. Místo rodinných dojemných scén bych sice uvítal další kočičí akce a možná konečné vítězství Zvonečka, ale i tak to stálo za shlédnutí.(27.3.2006)

• - Perská kočka Mr. Tinkles je připomínkou perské kočky padoucha Blofelda (Charles Gray) z některých "bondovek". (superbond007)

• - Malou roličku si střihl i produční designer James D. Bissel. (HappySmile)

• - K propagaci filmu byl médiím poslán i neúspěšný kamerový test naštvaného pana Tinklese do některých slavných filmových rolí. Tyto scény jsou mezy bonusy na DVD. (HappySmile)