Mladá žena se vdá za okouzlujícího prince. Místo rodinné idylky ji ale čeká boj o holý život, protože ji chtějí obětovat děsivému drakovi. (Netflix)

Fuksinka

Fakt zábavná a vcelku originální fantasy, kterou táhne nahoru výborná Brown. Vizuál i hudba ji zdárně pomáhají. Závěr je výborná třešnička na dortu. Škoda, že trailer všechno vykecal. ()

Jemes

nenaštve ani nepotěší takový ten střed, co vám nic moc nového neukáže, ale i tak je to pěkné na koukání a CGI bylo i dobře zvládnuté. Millie nám už vyrostla, což je dost nezvyk, ale klidně bych jí opět viděl v téhle roli ( jelikož to skončilo, tak že si tam nechávají možnost pokračování ), ale poprosil bych něco už propracovanějšího ohledně scénáře, který byl tady, až moc jednoduchý, kde od začátku každému dojde tady je něco špatně. Ještě jen dodám, že mi je jasné, že dost lidí zase bude zmiňovat černochy a k tomu asi jen dodám, když ten herec je dobrý, což herečka v roli macechy je, tak mi to vůbec nevadí a pokud někomu i tak to vadí, pak by se měl nad sebou zamyslet. ()

SmajdalfCZ1

Na draky mě to přitáhlo. Kvůli drakům jsem zůstal. Chtěl jsem si pustit něco lehčího a Netflix mi tohle vehementně nutil. Kdybych věděl, že hlavní roli hraje Millie, tak se na to asi ani nepodívám. Dle mého názoru, který si tu dle mě, doslova přečte 0 lidí, ta herečka neumí vůbec hrát. Dwayne Johnson ani Keanu Reeves, taky neumí hrát, ale ty role co dělají jim prostě sedí. Každopádně než spadla do jeskyně, tak jsem čekal co to bude za horor dle traileru, nebo alespoň nějaké drama, ale nedočkal jsem se. Byla to upřímně nuda. Připomnělo mi to film Krvavá nevěsta - kdo neviděl, nekoukejte - a jako v případě krvavé nevěsty tomu dám 2*. Tady to potahali draci a kostýmy a ta hora se mi líbila a celkem i ten hrad - trochu mi to připomínalo Toussaint z Witcher 3 hry. ()

Kushina

"Evil is not born, it is made". Aneb jako u všech, nejen u lidí, ale od všech stvůr, co mají srdce. Láska matky k dítěti je to nejvíc a když matku o tuto lásku připravíte, tak taková matka dokáže dělat fakt nehezké věci. Ale nenávist se dá změnit a Elodie to dokázala, i když ji to téměř nejednou stálo život. 65% ()

X-tREmE

Plus: vizuál Mínus: príbeh (miestami totálna hovadina), černosi (je to fakt nutné ich všade pchať?), make-up (popálenina hlavnej hrdinky je pri konci raz na jednej strane hrude a o chvíľu na druhej) ()

Hellhajzl

Čiší z toho feminismus jak sviň, ale když to srovnám s výletem po ostatních skvostech Homoflixu, tak se jedná o perlu korektně moderní kinematografie. ()

HNTR

V základu se jedná o zajímavou myšlenku, která ale není nijak zajímavě rozvinutá a působí jako klasická rychlokvaška od Netflixu. Postavy jsou nudné a nezajímavé. Vizuál je nenápaditý a plytký. Film, který mohl vybudovat zajímavou atmosféru působí nudně, souboj s drakem je nuda a ve fázi filmu nedává moc smysl. Dvě hvězdy ja drně tvářící se Millie Bobby Brown. ()

Saxos

Mluvící plamenomet i v jeskyni stále řvoucí, kvičící, bědující, kňučící novoprincezna vůbec nepobaví. Příběhový link je zřejmý hned od začátku. 30%. Závěr: nedoporučuji. ()

obedovapauza

Aneb Eleven jako dívka v nesnázích. Elodie je princeznou země, jež bohatstvím úplně neoplývá, ba naopak značně strádá. Pracovitá a odhodlaná princezna se tak snaží udržet království i její lid při životě, co to jen jde. Když dorazí z dalekého království Aurea, pověstného svým bohatstvím, nabídka sňatku princezny Elodie a prince Henryho z Aurey, pro Elodie je to ideální příležitost zachránit své království. A tak, než stačí zaváhat, se sňatkem souhlasí. Princezna se tak vydává do honosného království, aby se seznámila se svým budoucím manželem a připravila na brzkou veselku. Po příjezdu do království Aurea se vše zdá být v pořádku (pokud vám domluvený sňatek s osobou, kterou jste v životě nepotkali připadá v pořádku) a Elodie s Henrym se skutečně vezmou. Pro normální pohádku by se jednalo o šťastný konec. Toto ale pohádka zas tak úplně není. Elodie totiž musí podstoupit ještě jeden místní zvyk, a sice provést s Henrym krevní spojení a nechat se v náruči svého novopečeného manžela přenést přes smrtící propast v nedaleké hoře. Očekávané se stává skutečností a Henry nemilosrdně vhazuje Elodie do děsivé propasti, kde jí začne lovit oheň běsnící dračice. A tak začíná princeznin boj o přežití. To rozhodně nezní jako vysněné líbánky že? (SPOILER ZONE ->)  Přiznávám, že jsem od tohohle snímku nic moc nečekala. Nebo možná ano, čekala: sračku. Na závěr ale musím říct (ač se to nestává moc často), že jsem byla mile překvapena. Už je to nějaká doba, co se s filmy s nálepkou “ženská síla” roztrhl pytel. A i když se stále přece jen považuji za osobu ženského pohlaví, tyhle filmy zrovna nemusím. To, jak vždycky celý film na sílu smrdí feminismem se mi hold zrovna nepozdává, #sorrynotsorry. Přestože si Damsel s princeznou drakobijkou a rozohněnou dračicí nálepku “ženská síla” jednoznačně zaslouží, nebylo mi to vůbec protivné, ba naopak jsem i čekala, že si Elodie najde homosexuální vztah, k čemuž ve finále nebyl vůbec prostor, ale kdyby ano, asi by mi to ani nevadilo. Nadchlo mě, jak byli některé scény opravdu surové. Část, kdy se Elodie protlouká horou, několikrát se zraní, leze po ostrých krystalech, byla moc dobrá. Zase mě ale docela mrzelo, že se z hory dostala poměrně rychle. Trailer vybízí k tomu, že před drakem bude utíkat celý film. Když se zaměřím na vizuální zpracování paní dračice, doteď nejsem schopná říct, jestli byla roztomilá nebo prostě... zvláštní? Tu její grafiku jsem čekala podstatně levnější, než ve finále dopadla, ale spíše než sexy dráčka mi připomínala zlatočernou chiméru. Ve finále musím uznat, že se tenhle film Netflixu v rámci mezí povedl. Ač Millie Bobby Brown v roli Eleven ze Stranger Things moc nemusím, Princeznu Elodie zahrála moc dobře. Takže až nebudete vědět, co si večer pustit, zkuste Damsel. Film je na motivu stejnojmenné knihy od Evelyn Skye, kterou si rozhodně plánuji někdy v budoucnu přečíst a zjistit rozdíly mezi knihou a filmem. (by Kristýna) ()

Timon

Pohádkový vizuál neladí s občas drsnou scénou a po většinu času se to odehrává v jeskyni. Nemá to žádné napění a postavy nevzbuzují sympatie. ()

PenelopaW

Millie Bobby Brown frčí u domácího pánského publika, já mám zas ráda fantasy a protože trailer vypadal lákavě, takže volba pátečního filmu byla jasná. Bohužel Mladá dáma je příkladem snímku, kde do traileru nacpou to nejlepší a zbytek tvoří vycpávku, místy vyvolávající rozpaky. Jako jo: drak - dobrý, zlá královna - dobrý, jeskyně a mnoho a mnoho mrtvých princezen - dobrý. Millie už bohužel tak moc dobrá nebyla (girls power nota moc nevyzněla) a příběh jakbysmet. Při odhalení drakových motivů se žádný wow moment nekonal, drak prozřel na můj vkus lacině příliš rychle, princ si nezacestoval a co jsem nepobrala vůbec bylo, proč s sebou holky braly draka domů, kde lidi neměli co jíst - jak tam asi uživí vzrostlého draka?? ()

Scaevola

Nekoná se žádná událost roku ani se nejedná o kdovíjaké umění, ale bez problémů jsem na to tvůrcům skočil: Pohádkový úvod se rychle mění v survivalový thriller, který se obratem převtělí v akční finále ve stylu Predátorů, a dokonce dojde i na (poměrně dlouho očekávatelný) zvrat. To všechno dokresluje nucené protlačování něžného pohlaví do rolí, které jim příliš nesedí (teď jsem asi kecnul něco proti dobrému vkusu, že?), takže dětem raději nejprve přečtu klasické pohádky, aby vůbec věděly, co vlastně snímek dekonstruuje (ano, vím, že už to není ani ta dekonstrukce, ale vážně míněná propaganda). Ale nic z toho mi nevadí, protože jsem se u odsýpajícího filmu královsky bavil, hrdince jsem fandil a drak se vyjma několika výtek k fyzice podařil. ()

v.indruchova

no great no terrible. Výběr herců není zrovna šťastný. Miluška Bobina Hnědá nesedla. Bohužel tento počin rychle zapomenu. Nezapomeňme tohle není pohádka. Dítěti bych to nepustila. Tak puberťákovi. Ono od začátkušlo cítit že to nebude takové jak to vypadá. Ale konec se dle mého nepovedl. Co ty rádoby drsné obličeje "princezny"? ()

swenyx

Film začíná dost zlehka a vlastně příběhem celkem připomíná i české pohádky, ale velmi rychle se to zvrtne na survival před fakovým Šmakem v jeho Osamělé hoře. Příběh byl celkem zajímavej a dokázal zabavit. Cool bylo jak obcházeli spojením krve to, že nemuseli zabíjet svoje dcery. Škoda těch nelogických píčovin, třeba to že předchozí princezny psali úplně random po té hoře nějaké pomůcky jako že safe, not safe atd. Jak kurva můžou vědět že to není safe ? To by asi byly kurva mrtvý a už by na tu zeď nic nenapsali ne ?! Podobných věcí tu bylo plno. Dále aby jsme nezapomněli že to je od Netflixu tak jsme dostali nevlastní mámu která je of course černá. A na závěr za mě dost špatně CGI, koukalo se na to špatně, možná jen ten drak vypadal v pohodě, jinak záběry na krajinu dost trhaly oči. ()

Holly_Molly

Hodně dobrá (a celkem krvavá) fantasy/pohádka naruby se skvělym drakem a hezkym vizuálem :-) Jen škoda nekonzistentního tempa a dlouhýho úvodu.. ()

flyer.nick

Tohle je, jako když vezmeš českou pohádku a necháš ji natočit v Americe. Jen tam chybí láska a udatný princ, v rámci moderní rovnoprávnosti si princezna vystačí sama. Nevím proč, ale nejvíc mi to připomínalo Za humny je drak. Jinak jako fajn, neurazí to, docela to odsýpá a i ten příběh není úplně špatný. Jen teda bohužel, na dnešní dobu už tradičně, se dalo moc peněz za Millie Bobby Brown, která mi teda přišla nic moc, a nezbylo na lepší efekty, občas to klíčování vypadalo hrozně. ()

rinnovka odpad!

Vždyť je to naprosto děsný. Bajaja není Bajaja, ale Bajajína, drak má své důvody a macecha to myslí dobře. Dobro vítězí nad zlem a za ty drsný výrazy by se nestyděl jedině Chuck Norris . Volovina na entou, jejíž účel mlátí do očí, kdyby to někdo nepochopil. ()

Pythonator

Divný film, který neví, co má být. Je to trochu pohádka, trochu blbý horor, trochu survivor blbost a trochu amatérská béčková kokotina. Především je to ale feministická netflixovská multikulti sračka. Škoda, že tvůrci tak trochu zapomněli na nějaký ten děj. Navíc to má tak pomalý rozjezd, že než se to rozjede, tak už to pomalu končí, a celé to drží nad vodou jen milá tvář toho Milého Hnědého Bobku. Velké zklamání pro fantasy fanouška. Hvězdička navíc za alespoň perfektní fantasy prostředí, kostýmy a draka, sic je ten drak poněkud psodrakem. ()